Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нов член на клубаГорд собственик на W208 200 Kompressor

Нов собственик на W208

  • Please log in to reply
11 мнения по тази тема

#1 YavorTotev

YavorTotev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Мерцедес ЦЛК 200 Компресор W208

Публикувано 21 юли 2015 - 08:51

Здравейте,

С радост искам да се похваля, че вече и аз съм част от МБ клуба!

преди няколко дни си закупих доста запазен екземпляр W208 200 Kompressor - facelift.

Не крия, че сбъднах една своя, бих казал "мечта". Исках от много време точно този модел, с точно, конкретни екстри и характеристики. И ето, че след дълго търсене, мисля, че открих моята кола. :yeah

За съжаление в момента нямам много снимки, но по-нататък мисля да кача.

 

Към момента нямах възможност кой знае колко подробно да се запозная с дребните детайли по колата и ето, че сега изникнаха някои въпроси, които може и да ви се сторят елементарни, но...какво да се прави, учим се. :happy

 

Първият ми въпрос, който най-живо ме вълнува е, защо когато е студен двигателят(поне на мен тогава ми се струва, че го прави) километражът ми се нулира сам всеки път (всяка сутрин примерно). Признавам си, че може и да съм бутнал нещо без да искам, когато исках да си засека разхода? :unsure

 

Вторият ми въпрос - беше ми изгорял 1 габарит, съответно светеше грешка, смених го, всичко свети и пак ми излиза, че имам изгоряла крушка...възможно ли е това да е крушката над огледалото на сенника на шофьорското място (забелязах, че е изгоряла)?

 

Третият ми, и може би най-глупав въпрос, как се прибират автоматично огледалата..?? :blink Продавачът ми го показа, но не помня и ме е страх да пипам, като не разбирам :D

 

Четвърти и последен, как мога да си изкарам още един ключ (имам метална заготовка от ключар)? За съжаление колата беше само с 1 ключ(рибка) и тази метална заготовка. Бих искал да имам минимум два.

 

Иначе, като цяло, всеки който я поогледа, твърди, че съм случил на кола. Включително майстори и т.н. казват, че съм направил много добър избор ии ми става някак си хубаво... :D

 

Ще съм ви благодарен, ако ударите едно рамо по посочените въпроси.

 

Поздрави!

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  1.jpg   141,01K   18 Брой сваляния
  • Прикачен файл  2.jpg   123,18K   19 Брой сваляния

  • 0

#2 И. Цанков

И. Цанков

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes S 320
    Kompressor w220
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 юли 2015 - 23:36

Добре дошъл в клуба!
Машината изглежда доста добре на снимките.
Безаварийно каране!

Първи въпрос: предполагам в менюто гледаш дневния пробег на разход и километри. Когато си в тази позиция натисни + или - на волана и ще ти излезнат километрите от последния резет. Разгледай си книжката, там е описано цялото меню.

Втори: погледни да не ти е изгорял заден габарит. Отзад са общо 4 крушки. Загледай се дали светят и четрите. Друг проблем може да е ако си с лед крушки.

Трети: мисля,че такава екстра няма, но нека другите кажат.

Четири: не ми се е налагало и не знам кой ги прави тези ключове, но със сигурност може. Струва доста пари един такъв ключ и предполагам е продаден от джамбазина.

П.п.: и мойта доста я харесваха ама се оказа,че маслото й не е било сменяно от италиянците, та трябваше да сменям главата.

Дай повече инфо от къде е колата, какви екстри има и разбира се още снимки:)
  • 0
CLK200 Kompressor - W208 '00

#3 И. Цанков

И. Цанков

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes S 320
    Kompressor w220
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 юли 2015 - 22:29

Поправка...
Първи въпрос: когато си в меню тазход/километри е нужно да натиснеш стрелките, а не + и -.
  • 0
CLK200 Kompressor - W208 '00

#4 YavorTotev

YavorTotev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Мерцедес ЦЛК 200 Компресор W208

Публикувано 28 юли 2015 - 08:35

Здрасти,

 

Благодаря за отговорите :)

 

Иначе, колата я купих от едно момче от Казанлък, което изглежда си я е пазило доста.

 

Като екстри си има кожен салон, климатроник, ел-седалки, шибедах, автопилот и общо взето стандартните за facelift-a, има надуване само на шофьорската седалка, ел. огледала(дето се прибират). За друго не се сещам, може и да пропускам нещо. С оригиналната малка навигация е на Becker, но нямам диск, а и честно казано едва ли бих я ползвал, тъй като си имам и на двата телефона.

 

П.П.

Във връзка с ел. седалките...вчера, след цял ден висене в КАТ, трябваше да мръднем дясната седалка за да видят номера на рамата. Мръднаха я, всичко ок. и днес сутринта качвам един приятел (буквално преди минути) и чувам дясната седалка скърца нещо.. :( пробвах да я преместя напред-назад, но...ново 20...като натисна назад седалката се мести напред, и назад изобщо не иска... в резултат седалката  вмомента е до макс напред :( къде мога да потърся помощ за това (аз като я взимах още, момчето си ми каза, че понякога като искаш да мръднеш назад отказва), да не би да е някой датчик или нещо друго? Като я мърдам напред или нагоре/надолу си се движи, само назад не става.

 

Благодаря предварително за полезните съвети!

 

Поздрави


  • 0

#5 YavorTotev

YavorTotev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Мерцедес ЦЛК 200 Компресор W208

Публикувано 28 юли 2015 - 09:13

Поправка: Преди малко пробвах пак със седалката...от първия път, без проблем си проработи :D

 

Обещавам съвсем скоро да я наснимам едно хубаво :thumbup

 

Поздрави


  • 0

#6 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 юли 2015 - 00:00

Пожелавам ти безаварийни километри.

ел.огледалата мисля се прибираха със задържане на ключа, но няма опция при всяко заключване, да се прибират и обратно. При 209 -> да, но не и при 208.

 

На седалките им издумкват понякога модулите... за жалост не са първа младост тези коли вече.

Шибидаха не се вижда на снимките :)

 

Лошата новина е, че може да си сменил всички крушки и пак да ти квичи всяка сутрин за такава грешка.


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#7 YavorTotev

YavorTotev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Мерцедес ЦЛК 200 Компресор W208

Публикувано 31 юли 2015 - 06:50

Благодаря за полезните съвети!

 

Оттогава не се е повтарял проблема със седалката, лампичката, която не свети, май по-нататък ще я издирвам. 

Сега съм в процес на търсене на подобаващи джанти (на добра цена), тъй като доста отварят колата.

Няма си ксенон, та мисля да сложа един хубав.

 

Иначе, си я разхождам напред-назад...с хубавото лесно се свиква  :D


  • 0

#8 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2015 - 08:38

Един приятел има хубави 17-ки оригинални, ако те интересува ще кача снимки?
  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#9 YavorTotev

YavorTotev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Мерцедес ЦЛК 200 Компресор W208

Публикувано 31 юли 2015 - 13:21

Да, ще съм ти благодарен :)


  • 0

#10 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2015 - 19:14

Ето виж снимките, ако ти харесват ще ви свържа.

Прикачени файлове


  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#11 YavorTotev

YavorTotev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Мерцедес ЦЛК 200 Компресор W208

Публикувано 31 юли 2015 - 20:59

Мерси, ще поразгледам още малко :)


  • 0

#12 YavorTotev

YavorTotev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Мерцедес ЦЛК 200 Компресор W208

Публикувано 09 септември 2015 - 09:16

Горе-долу става..

Прикачени файлове


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни