Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Поредния с проблеми в SBC ( аз :/ )


  • Please log in to reply
73 мнения по тази тема

#31 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 февруари 2016 - 01:07

Съгласен, но постът не е особено градивен, написан по този начин.

 

Може ли да постнеш процедурата, ако я имаш детайлно описана. Допускам, че щом колегата е дал 1500лв за една гумена сфера, се е погрижил да се монтира както трябва, но няма някой, който да е сигурен. Т.е. един пост с детайлна процедура ще помогне на колегата да се увери, че е монтирана правилно и ще помогне и на други колеги в бъдеще, които може да се сблъскат с подобна ситуация.


  • 3

Audi_A4_avatar.gif


#32 Dreamschy

Dreamschy

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 56 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W211 320 CDI

Публикувано 13 февруари 2016 - 13:03

Не е важно кой ти го сменя, а как!
Процедурата не е сложна, но е дълга и трябва да се изпълни прицизно. Като бате Жоро в гаража като на жигулито не става.

Теб може да не те е грижа, но срещу теб по улиците има семеиства на който им се живее!

Колега мисля че нещо се заяждаш ! Казах майстора който прави цялата процедура е СТРАШНО компетентен относно мерцедеси и съм 101 % убеден че работата си я е свършил абсолютно както трябва при положение най-малко че беше най-добрия им механик в БС Бургас . И едва ли имаш бегло понятие относно процедури които той си ги прави с завързани очи. Инструментална база диагностика и всичко е 100 % специализирано относно марката дори и да му се молиш да ти прави нещо по колата с НЕ качествени части или масло ще ти откаже защото си пази репутацията и пак казвам Идеално знае кое как и защо се прави :) така че семействата с който се разминавам по улиците могат да са спокойни най-малкото защото аз не съм някой който лети по улиците с 150-200 :) ако това е твоя практика и затова се притесняваш за семействата, гледай ти да си добре и да внимаваш ;) Аз НЕ карам безотговорно.


  • 2

#33 radulan

radulan

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 74 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с. Левуново
  • Автомобил:
    ЗАЗ ТАВРИЯ МеМЗ-245
    M72 с кош 750cm3 боксер
    Москвич 408 1360 с долни скорости

Публикувано 14 февруари 2016 - 02:30

Не се заяждам.
Кажи го къде работи човека, как изпълнява процедурата, каква му е материалната база - може да е полезно за някой друг, не бъди скрънца...

Между другото в Бургас няма БС и никога не е имало...

Къде по-точно е работил човека...
  • 1

#34 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 14 февруари 2016 - 03:30

Не се заяждам.
Кажи го къде работи човека, как изпълнява процедурата, каква му е материалната база - може да е полезно за някой друг, не бъди скрънца...

Между другото в Бургас няма БС и никога не е имало...

Къде по-точно е работил човека...

 
Грешиш колега, в Бургас има представителство на Mercedes-Benz (Балкан Стар).
Намира се на главен път Е773 на влизане в града преди елипсовидното кръгово в ляво до магазин ''METRO Cash & Carry,,
http://www.balkansta...eyl-eood-burgas
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#35 Dimitar m

Dimitar m

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 479 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w201

Публикувано 14 февруари 2016 - 07:09

Въпреки,че не го харесвам въпросния човек смея да твърдя,че си е свършил работата както трябва.В бургаска област е той и още един от Несебър,които могат да извършат по-специфични ремонти.Балкан Стар има,но според мен почти целия сервиз са бивши кадри на Дарс ауто.

Д. Пеев

На въпросния адрес се намира Дарс ауто,Балкан Стар е наврян на .......да не го казвам 

:beer


  • 0

#36 radulan

radulan

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 74 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с. Левуново
  • Автомобил:
    ЗАЗ ТАВРИЯ МеМЗ-245
    M72 с кош 750cm3 боксер
    Москвич 408 1360 с долни скорости

Публикувано 14 февруари 2016 - 10:27

Да уточня - в Бургас няма БС за леки автомобили, има само за камиони.

Така, че твоя човек е работил или за Дарс Ауто или за Ауто Щерн или те лъже нещо.

Този пост е редактиран от radulan: 14 февруари 2016 - 10:28

  • 1

#37 Dreamschy

Dreamschy

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 56 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W211 320 CDI

Публикувано 14 февруари 2016 - 11:38

Въпреки,че не го харесвам въпросния човек смея да твърдя,че си е свършил работата както трябва.В бургаска област е той и още един от Несебър,които могат да извършат по-специфични ремонти.Балкан Стар има,но според мен почти целия сервиз са бивши кадри на Дарс ауто.

Д. Пеев
На въпросния адрес се намира Дарс ауто,Балкан Стар е наврян на .......да не го казвам 
:beer

Грешката е моя водеха го БС там но преди могоо години и за това така се изразих извиняеам се за което ! Въпреки че и аз не го харесвам уважавам работата му
  • 0

#38 radulan

radulan

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 74 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с. Левуново
  • Автомобил:
    ЗАЗ ТАВРИЯ МеМЗ-245
    M72 с кош 750cm3 боксер
    Москвич 408 1360 с долни скорости

Публикувано 14 февруари 2016 - 19:08

 Допускам, че щом колегата е дал 1500лв за една гумена сфера, се е погрижил да се монтира както трябва, но няма някой, който да е сигурен.

 

 

Прав си.

За процедурата ти трябва Стар Диагноза, Мощно зарядно (поне 50А), и машина за спирачна течност с възможност за промяна на налягането. Ако нямаш такава машина не се хващай въобще.

 

Та закачаш трите машини, и започваш да спазваш инструкциите: развиваш, завиваш пробки, помпиш педала и т.н.

Трябват ти около 2 литра спирачна течност.

Не е задължително да стане от първия път, затова има проверка за въздух в системата.

 

Когато се направи калпаво, не е задължително да не спира колата, но в екстремна ситуация...
 


  • 1

#39 Dreamschy

Dreamschy

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 56 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W211 320 CDI

Публикувано 14 февруари 2016 - 23:48

Не съм му висял на главата да го гледам какво прави но съм почти 100% убеден че си е свършил работата кадърно.А горе описаната процедура мисля че е спазена при положение че ми каза че ще им трябват няколко часа за работата а не просто отвиване и завиване.


  • 0

#40 balkan

balkan

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 CDI

Публикувано 08 март 2016 - 08:22

Здравейте, 

 

Имам същия/подобен проблем с SBC блока.

Червен знак на таблото и никави спирачки.

 

Колата е Е 270 CDI 2007

 

Можете ли да ми дадете координати на този човек от Бургас или на някой друг, който би се заел с ремонт?

 

 

 

Парт номер:

 

Mercedes
A0084313812
 
Bosch
0265250140
0265960046

  • 0

#41 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 08 март 2016 - 22:48

...Колата е Е 270 CDI 2007...


E класа 2007г. вече е без SBC.

Този пост е редактиран от Bokouser: 08 март 2016 - 23:13

  • 0

#42 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 09 март 2016 - 00:27

E класа 2007г. вече е без SBC.


2007 по талон!?
  • 0

#43 balkan

balkan

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 CDI

Публикувано 09 март 2016 - 05:08

Тук ме хванахте :)

 

Колата е 2003.

 

(Другата ми кола е 2007, грешката е моя.)


  • 0

#44 Ilian4o

Ilian4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 21 март 2016 - 14:56

Намери си втора употреба SBC между 500-1000 лв. вървят и слагай.Където го слагат трябва да разбират добре от работата си и виждаш със стар диагнозата колко живот има модула.Ако е около 50% имаш към 200-250 000 км. да караш, които едва ли ще изминеш докато имаш колата.Само се разбери от моргата ако е с останал малко живот да го върнеш или замениш.Аз лично за себе си така съм си намерил вариант, когато му дойде времето.Лично като го проверявах моя(понеже са спирачки и трябва да съм сигурен) имам още 25% останал живот което си е една четвърт или около 100-на хиляди километра.Няма да се плашим с тия SBC -та, не е толкова страшен дявола.


  • 0
Интересно когато боговете говорят, тия с фактите къде са тогава.

#45 Тошко

Тошко

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:

Публикувано 21 март 2016 - 17:41

Как се проверява колко живот е останал на SBC модула? На мен един човек ми прави диагностика на колата със Star, но каза, че не може да прочете нищо то SBC и само в официалния сервиз можели да си го четат.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни