Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Реставриране и поправка на интериорни детайли


  • Please log in to reply
42 мнения по тази тема

#1 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 30 април 2015 - 22:47

Здравейте :) !

 

С голяма гордост и любов си отглеждам Е200 купе '94 г., но както всички знаем "любовта е и болка"  :) . Вече какво ли не подобрявах, подменях и все, противно на очакванията и мнението на жената ( :staro ), не се уморявам. Стигнал съм до етапа махагон около скоростния лост, защото с времето съвсем се напука, вече ме нервира и много ми се иска да го реставрирам и да си бъде като нов. Но както е казал Хайтов за искането, моженето и правенето.... :help

В тази връзка ви моля, ако някой се е сблъсквал вече с този проблем, да сподели мнение, дайте съвет как да се справя с пустото дърво. Приятел ми каза, че просто му се удря шкурка и се прелакира, от друга страна четох някъде, че отгоре не било лак, а епоксидна смола и в крайна сметка нито ми се вижда толкова елементарно, нито бих експериментирал сам да се захвана с нещо, с което не съм се занимавал до момента. Имате ли представа къде като цяло и по-конкретно - някъде в София правят ли махагонови детайли, било то сервиз или просто добър майстор и евентуално какви са цените на подобен тип услуги? 


  • 0

#2 Kotitu

Kotitu

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 440 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 май 2015 - 08:35

Моето е малко минало покрай махагон, но съм замислил да правя следното:

исчоплих старото покритие, което беше твърдо, но ронливо, и скоро ще взема един лак за дърво и две-три ръце ще му плясна. Би трябвало да стане.

За майстори, сори, не ги познавам. Предпочитам да си "отглеждам" 190ката сам, както се казва :)

 

ПП самото лаково покритие може да е около 1мм дебело и с обикновен лак не се постига този 3D ефект.


Този пост е редактиран от Kotitu: 01 май 2015 - 08:37

  • 0

Old Mercs don't die, they just get faster!

"Опит се трупа собственоръчно, собственокрачно и най-вече собственогъзно..."

190E 2.0i WDB2010241F806491


#3 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 01 май 2015 - 08:46

Имаше тема, потърсете.

Лака не е само една ръка. Нанася се, шкури се, и така три-четири пъти за този 3Д ефект.


  • 1

#4 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 01 май 2015 - 13:21

Хубаво е, както казва колегата, да си "отглеждаш сам" колицата, но за съжаление не ме бива в такива пипкави дейности, а и като трябва да стане добре, поне за мен е хубаво да го пипне някой, който "го може"  :)

Иначе потърсих и намерих две места, където мисля, че извършват подобна дейност, но не видях кой знае какви отзиви и впечатления. Едното е Еверт Лак в Стрелча, а другото - Gworkshop в Хасково, все далеч за съжалени, което не е фатално, стига да не е фолио и т.н. След празниците, ако не съм намерил друго решение, мисля да се обадя да попитам.

А имате ли представа, ако човек се хване сам да действа, какъв лак е добре да се ползва, има ли специализиран такъв с втвърдител за подобни работи?


  • 0

#5 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 01 май 2015 - 13:22

...И няма да се получи нищо,зависи до къде е повреден панела.Евертлак е общоизвестната фирма,другия вариант е подготовка с китче и разлят пианолак отгоре.
  • 1

#6 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 04 май 2015 - 19:28

И то накрая какво ще излезе - че май няма такава оправия, каквато на мен ми се иска  :)


  • 0

#7 gosho777

gosho777

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 353 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Мерцедес Е200 купе, 1995-та год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 май 2015 - 00:02

От Евертлак ми казаха,че не могат да го поправят махагона како си е бил,а с фолио. 
На мен също ми е интересно дали има вариант да се направи както си е било заводско,но от толкова време насам никой не е чул някъде да ги поправят.
Тази година моямахагон из цялата кола се напука толкова,колкото за 6 години не е.До миналата година имах само две цепки около скоростния лост.Сега са навсякъде.Ужас.


  • 0
Едно желание,една мечта - Mercedes Benz

#8 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 06 май 2015 - 06:17

Това не е фолио с което го правят и става супер истинско и готино.В сайта е описано и показано подробно.Виждал съм на живо и е мноого добре,много по-добре от жалки опити за поправка.
За да заличиш пукнатините трябва да шлайфаш до дъно.Фурнира е грапав и няма начин хем да е до дъно,хем да не се повреди.От там нататък се променя шарката и цвета и става...
  • 0

#9 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 06 май 2015 - 14:17

Може би Daimler1 прав специално по отношение на фурнира. Daimler, погледнах в сайта на евертлак, но не видях къде подробно е описано как точно стават нещата и им писах чрез контактната форма. Ти ако си по-запознат, би ли споделил какъв е този процес? Благодаря ти предварително!


  • 0

#10 gosho777

gosho777

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 353 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Мерцедес Е200 купе, 1995-та год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 май 2015 - 22:44

Бях ги попитал дали е възможно възстановяването на махагона и ето какво ми отговориха:
 

Здравейте,
Принципно не, тъй като това е истински махагон. Нашето покритие е трансферен печат и по-скоро би станало нещо близко до това което сега, но никога същото. Ако имате други въпроси моля, чувствайте се спокойни да питате.

Поздрави
 
 
ЕВЕРТ ЛАК ООД

 

Не е с фолио,ама пак викат че няма да стане както си е бил,пък си е хубаво.


Този пост е редактиран от gosho777: 07 май 2015 - 22:48

  • 0
Едно желание,една мечта - Mercedes Benz

#11 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 май 2015 - 23:04

Само да кажа, че лака който се използва в махагоновите елементи на мерцедес е полиестерен лак. Има начин да се поправи но вече трудно се намира такъв лак. Хора които се занимават с поправка на пиана са запознати с процеса. Потърсете в интернет за полиестерен лак.


  • 0

#12 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 08 май 2015 - 13:12

Ясно, благодаря ви, ще се поинтересувам от този вид лак и същевременно ще продължавам да търся. Преждевременно при мен се получи следната ситуация: таванът ми се беше отлепил и имах други поизносени характерни детайли като подлакътник, маншончето на скоростния лост и волан. Реших да ги претапицирам и ме насочиха към майстор в Хаджи Димитър, казва се Любо. Човекът се справи добре като работа и изпълнение, с две думи - доволен съм. Само едно нещо някак ме притеснява, а именно - кожата която ми сложиха на подлакътника и волана е по-скоро матово сива. Човекът ми обясни, че това се дължи на факта, че кожата е естествена, току-що сложена и е чисто нова и с времето ще си стане черна като останалите неща. И сега се чудя дали наистина ще стане така, защото този един вид контраст ме дразни и ми стои грозно. Вие имали ли сте подобни случаи ? 


  • 0

#13 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 08 май 2015 - 14:22

Колега madwifi, ако има начин да се поправи, имаш ли представа какъв е, та ако намеря такъв лак поне да знам какви са стъпките към успеха :)?


  • 0

#14 gosho777

gosho777

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 353 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Мерцедес Е200 купе, 1995-та год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 май 2015 - 23:00

И друг път бях чул за това,че могат да го направят хора,които реставрират пиана.Значи трябва да намерим такъв човек. :)


  • 0
Едно желание,една мечта - Mercedes Benz

#15 Marto BS

Marto BS

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 649 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Opel Omega 2.5 V6 Aut.
    ex. 1996 W210 E 300D Avantgarde
    ex. 1993 MB 200 CE

Публикувано 08 май 2015 - 23:56

gworkshop - хасково

 

 

избирате си шарка и стават нови-новенички.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни