Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Общи технически въпроси за знаещи и незнаещи


  • Please log in to reply
65 мнения по тази тема

#31 koleto_70

koleto_70

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W220 S500L 4Matic Facelift 2003

Публикувано 07 юни 2015 - 16:31

Един бърз въпрос ,всъщност няколко. Какво е тва моторче на снимката нещо за парното беше мисля от едната страна маркуча му беше откачен закачих го пак.attachicon.gifIMG_0636.JPG И тука на ограденото в червено някой ако знае какво трябва да има закачено отгоре. attachicon.gifIMG_0641.JPG

Малко късно предвид датата на въпроса, но ако още не си си отговорил - на първата снимка е моторчето за засмукване на въздух от купето и прекарването му през датчика за мерене на температура от климатроника. Това моторче върти постоянно докато колата е на контакт. Засмукващата дюза е горе на тавана около огледалото за обратно виждане и с маркуч през дясната колонка слиза до това моторче... На втората снимка са 2 от вакуум клапаните за придвижване на жалузите с които се управлява от кои дюзи да влиза въздуха в купето - откачено е някое от рамената. Провери също и мембраните на клапаните - много често са скъсани и не си вършат работата - измъкни внимателно маркучето, което влиза в тях и смукни с уста - ако мембраната е здрава, лоста ще се прибере на вътре. Успех


Този пост е редактиран от koleto_70: 07 юни 2015 - 16:52

  • 2

#32 xJohny

xJohny

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 20 юни 2015 - 13:58

Колеги имам въпрос. Ще пасне ли 6-степенна ръчна кутия от цлк 200 компресор 2001г.(или от w203 sport coupe пак 6 степенна)  на  W203 200 компресор седан ? 


  • 0

#33 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 юни 2015 - 07:38

Кутията ляга без проблем, но не е само това. Каква кутия заменяш?


  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#34 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 22 юни 2015 - 13:19

koleto_70 благодаря чак сега видях ,но нищо знанието срок няма все си е полезно. Ще прегледам как са там нещата май всичко е наред на пръв поглед. Благодаря.


  • 0

#35 xJohny

xJohny

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 23 юни 2015 - 01:34

Кутията ляга без проблем, но не е само това. Каква кутия заменяш?

При рязко включване от 1ва към 2ра  изхърка  доста силно и 2ра скорост даде фира.Сега ще сменим  кутията (6 степенна),а старата ще я пусна за продаване(било то на части или  цялата).Какво друго трябва да се направи като се сменя  кутията ?


  • 0

#36 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 юни 2015 - 10:29

Не знам що останах с впечатление че ще сменяш автомат с 6 ст,.. но щом сменяте еднакви кутий, ревизирайте съединителя и задължително втулките на шифтъра  - много са помогнали да се скапе синхронизащията - от там е дошъл и проблема.


  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#37 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 юни 2015 - 10:39

При рязко включване от 1ва към 2ра

 

Баш! 

 

Системката за включването работи безпроблемно, но със здрави втулки - разбият ли се става белята. Не е лесно да се обясни на лист, но разсинхронизирането в случая може да се сравни с натоварено кръстовище на което всички светофари светят зелено.

 

..... и вероятно е останала на първа.


.


  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#38 xJohny

xJohny

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 04 юли 2015 - 02:14

Вече всичко е 6. Сложихме кутия от спорт купе,сменихме маслото,погледнахме и нещата споменати от Бай Васо. Благодаря за оказаната помощ :) Чудя се  само старата кутия дали да я пусна за продажба на части или да я сглобим и да я продадем цялата(с развалена 2ра скорост)?


Този пост е редактиран от xJohny: 04 юли 2015 - 02:20

  • 0

#39 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 04 юли 2015 - 08:09

Ти би ли си купил строшена цяла кутия?


  • 3

#40 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 04 юли 2015 - 23:14

Ми аз един път си подмених цялото магаре на А4 ,ако беше криво май трябваше да го пусна в мойто продавалника ,пък някой да си троши главата. Терикатлака изяде главата на много народ. Такива неща имат място само в цеха за претопяване общо взето.


  • 0

#41 xJohny

xJohny

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 05 юли 2015 - 01:28

Не бих купил строшена кутия,защото нито мога да я поправя,нито нищо, но някой хора могат да я поправят,(ако сметнат за изгодно) или просто да използват здравите части. Искам просто да я продам по-бързо и за това се чудя(дали на части ще се продаде по-бързо,или ако я пусна цялата примерно за 200лв),пък вече аз си казвам какво и е строшено, идват гледат и си преценяват.


  • 0

#42 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 05 юли 2015 - 06:23

Джони,какво да преценяват бе брачет?Имам 5 броя такива кутий вече,на ВСИЧКИТЕ им е проблема във втора и трета предавка.В тоя случай човек като си купи такава кутия като твоята с един и същи проблем дали ще може да си отремонтира неговата?Пусни я на части(не затворена) за да разбереш колко неща ще продадеш от нея и на края на балкантото за скрап.


  • 0

#43 shadenfroh

shadenfroh

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:.

Публикувано 10 август 2016 - 16:35

Момчета и момичета, вдигам втора тема от прахта, но не ми се иска да пусхам нова за прост въпрос.

 

Отидох днес да си търся масло за диференциала. В магазина ми предложила Castrol и Motul - 75w85, 75w90 и 75w140 - на приятна цена от около 30лв. Притесни ме, че не са сертифицирани по стандарта 235.7, затова и отидох в Балкан Стар, където момчето още преди да провери, ми каза, че е някаква цифра. Е, цифрата се оказа... 109лв на литър  :hailandkill

 

Мнения за масло, което не е сертифицирано по 235.7? Някой правил ли е тази смяна, да сподели опит?

 

Благодаря!


  • 0

#44 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 10 август 2016 - 17:04

Няма причина да сложиш масло без одобрение, при положение, че има масла със. Ако погледнеш MB BeVo, с одобрение 235.7 освен оригиналното има само Fuchs и Mobil. В опаковката на оригиналното има едно от двете, най-вероятно Fuchs.
Отиваш в Аутоплюс и купуваш Fuchs Titan Sintopoid FE SAE 75W-85 MB Approval 235.7, маслото е добро, a и Аутоплюс са официален вносител на Fuchs.
Цена на литъра около 34 лв, мога да ти съдействам за отстъпка и ще ти дойде около 23 лв, но това за София.

Този пост е редактиран от Bokouser: 11 август 2016 - 09:02

  • 0

#45 shadenfroh

shadenfroh

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:.

Публикувано 11 август 2016 - 10:45

Благодаря, @Bokouser, много търсих Fuchs, но явно съм спал отново и не намерих. Няма да те занимавам за 10 лв, ще си го взема оттук. Макар че ще имам път към София скоро, да се членувам и аз  :happy


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни