Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Какви дискове и накладки?

дискове накладки мерцедес

  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 1nfern0

1nfern0

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 31 януари 2015 - 19:57

Здравейте колеги,
 
Усетих, че колата (W210 E200 Kompressor 2000 г.) започна да тресе при натискане на спирачката - в града, ако натискаш леко при 50-60 км/ч., а извънградско на 100-130 км/ч. Вибрира педала, тресе и волана, а извънградско вибрациите са големи. Не знам дали са предни или задни, но май съм се наел да ги сменя всичките, заедно с накладките.
 
За накладки четох доста, колегите препоръчват ATE или TEXTAR - мисля да са такива (не съм решил каква марка още).
 
За дискове, обаче, не мога да намеря категорични мнения. Насочил съм се към АТЕ засега. Четох, че и Meyele са добър избор, но не съм сигурен.
 
Затова реших да се допитам и до тези от вас, които имат реални впечатления от продуктите на пазара. Очаквам предложения! :)

  • 0

#2 saitov

saitov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 125 Мнения:
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 януари 2015 - 21:09

Колега аз на мл-а смених нещата с ATE и съм доволен как спира. Не успях да усета разлика с заводските дискове и тези. Съветът който ще ти дам е да купиш накладки и дискове на една марка, защото те са направени да работят заедно.


  • 0

#3 1nfern0

1nfern0

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 01 февруари 2015 - 09:28

Свирят ли при спиране? Че разни колеги ме убеждават, че АТЕ в комплект било голямо скрибуцане.


  • 0

#4 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 февруари 2015 - 09:38

Свирят ли при спиране? Че разни колеги ме убеждават, че АТЕ в комплект било голямо скрибуцане.

Точно така.... от АТЕ в в комплект и аз не съм доволен.


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#5 /////AMG

/////AMG

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 172 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    NEW Sprinter 314 CDI 2019 Maxi
    Sprinter 316 CDI BlueEfficiency 2012 Maxi
    E290 TURBODIESEL
    ML 270 CDI
    Citroën Berlingo 2.0 HDI
    Peugeot 307 1.6 16v

Публикувано 01 февруари 2015 - 14:41

Аз имах същия проблем- тресене при натискане на спирачки със скорост 130км/ч  и свирене при спиране с ниска скорост или паркиране. Накладките ми бяха нови-АТЕ (колата е взех с тях от Щутгарт,Германия - предполагам ,че не са били фалшиви ). Смених ги с БОШ ( До колкото съм запознат ТЕКСТАР произвеждат накладките на БОШ и ТРВ ). Разлика има когато са студени спирачките "хващат" по-малко, но при висока скорост спирането е много добро и свиренето изчезна. Преди години на старата ми кола (Рено-Лагуна) бях сложил Текстар и тогава бях много доволен.На МЛ-а отпред му сложихме дискове и накладки БОШ ,а отзад дискове БОШ и накладки ТЕКСТАР и сме доволни-няма свирене и няма тресене. Най-вероятно следващия път на Е-класата ще монтирам дискове на Брембо и накладки Текстар. И друго се сетих да напиша,че съм минавал проходи с накладки АТЕ и джантата си оставаше чиста, след подмяната с Бош или Текастар даже и с няколко по-големи спирания по джантата вече има черен прах.Както са казали хубавите накладки цапат и миришат лошо.  :drift


Този пост е редактиран от /////AMG: 01 февруари 2015 - 14:47

  • 0

#6 saitov

saitov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 125 Мнения:
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 февруари 2015 - 04:17

Не свиреха спирачките и цапаха джантите, но трябва да отбележа че продуктите бяха купени от Германия.


  • 0

#7 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 февруари 2015 - 00:39

Преди години си купих АТЕ и не ми харесаха, не бяха като такива за оригинално вграждане. Аз много харесвам АТЕ като марка, просто не знам какво си купувам от БГ.
Най-малкото АТЕ правят спирачките на много коли... като са с оригиналните си накладки, всичко е ОК, после... мама миа.

След това попаднах на Феродо Премиер накладки и от тогава, вече поне 7 години, карам само с такива, когато сменям накладки.
Не свирят, цапат много и не издават никакви звуци.
Със сигурност има и много други хубави, но при тези не съм попада; на кофти бройки.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#8 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 04 февруари 2015 - 09:09

Моята препоръка е Текстар,като Бош вътре е същото но на по-ниска цена.
  • 0

#9 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 февруари 2015 - 22:13

Пиши на колегата Mr.Big - http://forums.mbclub...r/15561-mr-big/

Освен феродо, мисля че може да ти даде и добра цена на Зимерман :)
 


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни