Към съдържанието

  •  

Снимка

Чуждестранен проблем с пътна полиция.


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 08 декември 2014 - 11:00

Здравейте,

Ще се опитам до колкото е възможно по-кратко да опиша ситуацията , от която възникна запитването ми...

През м. юни т.г. пътувах по личен въпрос до Холандия и когато кацнах там от Budget взех предварително запазената от мен кола. Част от дните на престоя ми, планувано преминаха в Германия.  Един месец след като се прибрах в България, получих по  пощата писмо от Budget, че им дължа сумата от 42 евро, която сума е за обработка на документите по извършено от мен нарушение на територията на Германия. Размера на сумата по нарушението и самите документи за него съм щял да ги получа допълнително, след като платя тези 42 евро. Платих си сумата по посочената от тях сметка и им изпратих по      и-мейл банковия документ за плащането. След около два месеца ги подсетих отново по електронната поща за моя казус. Не последва никаква реакция от страна на   Budget и след нови два месеца отново ги подсетих. До този момент нямам нищо получено в пощата а също така нямам и отговор на и-мейла.

Истината изисква да кажа, че тогава на аутобана преди Кьолн и през нощта една камера ми светна в лицето, но бях убеден, че е заснела движещия се непосредствено пред мен автомобил... Е, вероятно съм сгрешил, защото помня, че тогава погледнах скоростомера и той сочеше около 90-93 км. при разрешени 80 км/ч.

Естествените ми въпроси от  „сценария”, който описах са:                                                 

 Кога и какви неприятности бих могъл да очаквам от случката и ако имам такива в коя от гореизброените държави би трябвало да ги очаквам?

Предварително благодаря на компетентните и отзовали се на питането ми колеги.


  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 декември 2014 - 11:20

Пусни здраво оплакване до Budget и им намекни, че при поредна липса на комуникация, няма да имаш друг избор, освен да разгласиш за проблема дебело и да предприемеш правни стъпки.
Дай им срок да ти отговорят, остави им после няколко дни след това. Гледай мейлът да е възможно най-изнервен и тук там пляскай някоя дума с главни букви.

Няма начин някое team leader-че на смяна да не се поуплаши и да го ескалира.
Те ще кажат после какво що...
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 30 декември 2014 - 10:51

Имам частично развитие по моя казус но само частично... Намерих познат, който работи в Айндховен и той се нае да звънне в Budget. Дори за целта е накарал шефа си да говори, защото е преценил, че ще е по-добре ако холандец им се обади по телефона. След един ден от Budget са върнали обаждането и са потвърдили че, от немската пътна полиция са получили запитване за автомобила им и съответно водача му /т.е. аз/ и те са им изпратили моето ID. След това са си събрали такса от мен за тази услуга /42 евро/ и с това ангажимента им по случая се изчерпва. Т.е. действията по известяването ми и събиране на евентуалната глоба от мен е приоритет само на немската пътна полиция.

Всичко това звучи логично, но не ми е ясно ако не получа на адреса си немска "честитка", това трябва да ме радва или пък да очаквам евентуални ядове при следващо ходене в Германия?

Весели празници и щастлива 2015 г. на всички.


  • 0

#4 ///sasho

///sasho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 742 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK W208 200 KOMPRESSOR 192 PS

Публикувано 30 декември 2014 - 13:08

Аз имах глоба в Германия за неправилен обратен завой за която платих на място 200 евро, и получих постановление в България че глобата ми е 235, 50 евро и ми правили отстъпка 35 евро щото съм платил на място, но 50 цента си ги искат.
  • 0

#5 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 30 декември 2014 - 22:22

Колега една вечер ме спряха в Дюселдорф, с 0.69 след цяша вечер запой и докато ме закарат фонучастъка вече ппказа 0.49 платих 500 евро кеш и ме пуснаха. После ми изпратиха писмо до Бургас където съм рег. По лична карта и искаха да ми взимат книжката плюс 60 евро такса за транспортните разходи нандокументите. Ще ме хванат да ме поразкарат за оная работа, при положение чентогава са ме пуснали, платил съм си глобата... Сети ли се след 2 месеца да ми искат книжката, накрая дадох тел. Номер от фактурата на една моя позната която говори немски и ги надра два пъти по телефона и повече нитонсъм ги чул, нито съм ги видял. Най добре ако имаж някакъв документ обади се и питай, не им давай задна! Само не разбрах тинплатиш ли си глобата или си платил няква такса на бъджет за това понеже те била уведомила за глобата? Ако има нещо тъпуте германцинще ти изпратят писмо до вас, но по добре тинги намеринпърви. Защото слагат едни лихви, много мазни пед.Ераси са с тези лихвинвъху глобите! Успех пиши като има развитие
  • 0

#6 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 януари 2015 - 21:01

Мен са ме снимали във Франция и Германия и досега нищо не е дошло. Ама ми нямат данните - знаят само номера на колата, а тя не е била под наем, така че няма кой да им даде копие на мой документ, а границата на Германия и Франция се минава с 80 км/ч! Иначе ходя всяка година в Германия, а във Франция съм ходил няколко пъти след това, включително и с кола, че и със същата, и със самолет (където се минава граница) и никой за нищо не ме е питал.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#7 ///sasho

///sasho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 742 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK W208 200 KOMPRESSOR 192 PS

Публикувано 04 януари 2015 - 21:20

Незнам Колега, незнам немски, само този полицая ми даде една залена бележка на която пишеше да му се плати 200 евро за нарушението на място иначе обясняваше нещо , че щял да ме води в участъка и му платихме сумата на место и си тръгнах по живо по здраво. И след извесно време получих бележка, че съм им дължал още 50 цента, които ако не ги платя до някаква дата им се трупало лихва. Абе тия немците с техните закони, немога да ги разбера. Спрях пред една банка за 5 мин. Да изтегля пари и се връщам при бенца и гледам на стъклото попълнена банкова разписка да внеса 5 евро и бележка , че съм спрял неправилно. Е влезнах в банката и им ги внесох да не ме закачат в бъдеще като ходя, ама за тия 50 цента ми стана смешно и директно изхвърлих бележката.

Този пост е редактиран от ///sasho: 04 януари 2015 - 21:26

  • 0

#8 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 05 януари 2015 - 12:38

Колега една вечер ме спряха в Дюселдорф, с 0.69 след цяша вечер запой и докато ме закарат фонучастъка вече ппказа 0.49 платих 500 евро кеш и ме пуснаха. После ми изпратиха писмо до Бургас където съм рег. По лична карта и искаха да ми взимат книжката плюс 60 евро такса за транспортните разходи нандокументите. Ще ме хванат да ме поразкарат за оная работа, при положение чентогава са ме пуснали, платил съм си глобата... Сети ли се след 2 месеца да ми искат книжката, накрая дадох тел. Номер от фактурата на една моя позната която говори немски и ги надра два пъти по телефона и повече нитонсъм ги чул, нито съм ги видял. Най добре ако имаж някакъв документ обади се и питай, не им давай задна! Само не разбрах тинплатиш ли си глобата или си платил няква такса на бъджет за това понеже те била уведомила за глобата? Ако има нещо тъпуте германцинще ти изпратят писмо до вас, но по добре тинги намеринпърви. Защото слагат едни лихви, много мазни пед.Ераси са с тези лихвинвъху глобите! Успех пиши като има развитие

Платил съм само таксата на Бъджет за уведомяването ми  и от там казват, че глобата ще ми я изпратят не те а пътната полиция на Германия... Така че лихви или не, аз нямам никакъв документ и няма как и от кого да си търся глобата. Въпроса ми е ако не получа у дома глоба за плащане, то къде и кога може да очаквам да ми я връчат ?


  • 0

#9 ///sasho

///sasho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 742 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK W208 200 KOMPRESSOR 192 PS

Публикувано 05 януари 2015 - 12:42

Като отидеш пак в Германия и те спрът за проверка ще ти я искат и ако не я платиш ще те закарат да седиш в участъка докато не им преведеш парите. Единствения ти начин да разбереш е да намериш човек в Германия който знае добре немски да отиде до полицията и да попита какво дължиш и да вземе сметка ако искаш да им преведеш парите.

Този пост е редактиран от ///sasho: 05 януари 2015 - 16:12

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни