Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Размер тонколони Мерцедес МЛТонколони


  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 ML_CDI1

ML_CDI1

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ХАСКОВО
  • Интереси:Футбол,Автомобили
  • Автомобил:
    MERCEDES ML270 CDI FACELIFT

Публикувано 10 ноември 2014 - 17:12

Здравейте отново колеги,може ли да ми кажете какъв е размера на колоните в колата преди и задни искам да ги сменя,че ми се струват слаби и искам да взема други ? Благодаря предварително 


  • 0

#2 hipo

hipo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 290 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково

Публикувано 18 декември 2014 - 16:26

Колега,

 

Интересно ми е намери ли размерите, защото и аз съм с МЛ отскоро и леко по-леко почвам да правя подобрения. Първо ще сменя "радиото" с Pioneer, че Clarion и Alpine ми идват скъпички. На предния МБ, само като смених радиото с Pioneer и усетих голяма разлика и не пипах колоните


  • 0

ML270 04г.

ex-С180 94г.


#3 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 18 декември 2014 - 22:16

Принципно първата крачка е смяна на радиото. Колега ако смениш говорителите се съмнявам да получиш по силен звук. Все пак мощността зависи от радиото или оригинален усилвател (ако е BOSE система). Ако смениш говорителите ще получиш по-различен звук, но дали по-качествен не е ясно. Качеството все пак зависи и от радиото. 

 

Ако не си със система BOSE предните са 6.5 инча а задните са 5.25 инча. До колкото съм информиран след 2004г задните за заменени с 6.5 инчови.


  • 0

#4 ML_CDI1

ML_CDI1

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ХАСКОВО
  • Интереси:Футбол,Автомобили
  • Автомобил:
    MERCEDES ML270 CDI FACELIFT

Публикувано 26 декември 2014 - 00:10

Благодаря колеги за отговорите,аз първото което направих е да сменя оргиналното радио,моята кола не е с Босе система за съжаление.http://www.pioneer.e...600BT/page.html с това го замених,но все пак е много слабо като цяло.Имах пассат 5 оргиналният касетофон всичко заводско изкарваше много по хубав звук.А колеги може ли да ми препоръчате добри колони за колата ? Благодаря предварително и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ


  • 0

#5 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 31 декември 2014 - 00:48

Колега, кажи първо какво търсиш(по-силен звук, по-качествен, повече бас, повече високи)?
След това кажи колко пари би дал за музиката в колата си, и тогава ще те насочат колегите към кои марки и модели да гледаш.

Весели празници.


  • 0

#6 ML_CDI1

ML_CDI1

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ХАСКОВО
  • Интереси:Футбол,Автомобили
  • Автомобил:
    MERCEDES ML270 CDI FACELIFT

Публикувано 03 януари 2015 - 14:38

Ами колега незнам точно какво търся,нещо оптимално да има от всичко,че сегашните са много зле.Ами аз много пари не съм заделил примерно около 150-200 лв за някакви по добри тонколони във вратите да ме насочите примерно.Благодаря за помоща  :beer


  • 0

#7 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 04 януари 2015 - 20:21

За вратите ти трябват комплект пищялки с 6.5 инча говорител(двукомпонентна система). За задните по-добре да отвориш вратите и да премериш какъв размер ти трябва. За предните врати нямам представа може и да ти трябва фланец за новите говорители.

http://aval-bg.com/3/Hertz+DSK+165

http://www.alpine.bg...ers375/spg-17cs

такъв комплект ти трябва за предната линия, за задната зависи дали имаш задни пищялки и какъв размер са задните говорители. Най-добре е да ги чуеш говорителите и да избереш този който на теб най-ти харесва като звук.
Като фирми гледай Alpine, DLS, Ground Zero, Hertz, Pioneer. Има и други фирми, но се намират по-трудно.

Имай в предвид, че ако вратите са ти били някога отваряни и е нарушена изолацията за звукът каквото и да се сложи няма да има ефект. Според мен трябва първо това да се разбере.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни