Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Покупка на S клас W220


  • Please log in to reply
211 мнения по тази тема

#61 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 ноември 2014 - 19:49

Сашо на втора страница съм написал разхода ми на газ,върни се и виж там
  • 0

#62 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 08 ноември 2014 - 20:27

С последното мнение на пушката не съм съгласен.На тази S-класа и излезна лошо име свързано с въздушното окачване и също лошото антикорозионно покритие и затова цената се срина толко бързо на този модел.Частите не ми се струват толкова скъпи по ходовата част, даже не знам дали някой неща на 140-ката все още не държат по висока цена.Долен носач 135 лв (целия)на другия се сменява само шарнира и е около 50- тина лева ,горния е малко по скъп ,около 180лв,накрайник 28лв.Каре на кардана задно 70лв,предно (демпферно) от 100 до 180лв зависи от къде го вземеш.Казанче за хидравликата 55лв и т.н.Нова възглавница с 1 година гаранция 350лв,задна 300лв.Филтъра на аирматика и той беше некви малки пари.Въздушни филтри от 22 до 60-тина лв на хенгст.Филтри купе пак така горе долу,а онези 6къпите имат хартиен заместитил и са 120лв двата.
Епа що да не карам 220-ка.

 

Да, ама ти изреди някакви по-дребни части, както и консумативи. По-сериозните неща по колата са си свет пара. Това с евтините възглавници е от скоро. 
Таблото също знам, че гори много често.


  • 0

#63 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 ноември 2014 - 21:08

Таблото също се прави вече за около 250 лв.Мигачите в огледалата се правят без пари,просто много внимателно се цепи пластмасата с която е залята платката с диодите.Инак 120 кинта само за мигач.Едното приятелче дето взе такава имаше проблем с модула на дясната врата (той има и тема тук)но побърза и взе модул за 150 лв ,а съм сигурен че и това може да се излекува.Сега не мога да се сетя за предните дискове и накладките кви пари бяха, но и те не бяха цифра,мога да питам и да напиша ако е важно за някой.На моята свещите са сменени ама не помня кви пари бяха,трябва да потърся фактурата.Лоста на скоростите сменява приятелчето че неговия беше залят с нещо (май кафе) и набиваше авариен режим от време на време и той се купи за 120лв, ако не бъркам,но втора ръка.Сега имам ядове с педала на газта на моята и проверих тук там и е около 100-те лв,а за нов трябва да се обадя да видя каква цена ще ми обадят.

Рейките знам че са им кекави, ама и тех ги рециклират за 200-300лв.


Този пост е редактиран от mimo160: 08 ноември 2014 - 21:08

  • 0

#64 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 08 ноември 2014 - 21:55

всичко се побългарява. така е.


  • 2

#65 ///sasho

///sasho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 742 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK W208 200 KOMPRESSOR 192 PS

Публикувано 08 ноември 2014 - 23:06

Мимо твоята е обявена за продажба в мобилето, защо не я предложиш на колегата, и защо я продаваш като си толкова доволен. Винаги съм искал да карам w220 ама все си мисля, че е много скъпа за подръжка, ама като ти чета коментарите излиза, че е като всяка друга кола и почвам да се замислвм дали да не си взема.Кое е по добре w220 или w140 бензин, ти поне си карал и двете и можеш да дадеш компетентно мнение?

Този пост е редактиран от ///sasho: 08 ноември 2014 - 23:55

  • 0

#66 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 09 ноември 2014 - 00:11

скъпо е относително понятие. зависи от къде го гледаш. ако смяташ цена на километър една ес-класа е с пъти по скъпа от едно поло '89...


  • 1

#67 ubiboy

ubiboy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:Mizia

Публикувано 09 ноември 2014 - 09:30

Здравейте понеже чета че се скапват електронни модули  и доколкото разбирам мигача е с диоди тия неща аз си ги поправям стига да не са залети със смола и пак  се правят но е гадно дори табло ако се скапе мисля че ще се справя надявам се да ми изплатят парите и другата седмица да се радвам на некой красавец вчера барнах ето този умирам за тунинг но дали е читав ще видим ей го http://www.mobile.bg...84&slink=7zrceu и още нещо да питам мои приятели казват че дизелите са по скъпички за поддръжка дюзи турбини електрониката на дизела била по кекава 


  • 0

#68 ubiboy

ubiboy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:Mizia

Публикувано 09 ноември 2014 - 09:48

За колко години бе човек  :)


  • 0

#69 ubiboy

ubiboy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:Mizia

Публикувано 09 ноември 2014 - 09:50

Здравейте понеже чета че се скапват електронни модули  и доколкото разбирам мигача е с диоди тия неща аз си ги поправям стига да не са залети със смола и пак  се правят но е гадно дори табло ако се скапе мисля че ще се справя надявам се да ми изплатят парите и другата седмица да се радвам на некой красавец вчера барнах ето този умирам за тунинг но дали е читав ще видим ей го http://www.mobile.bg...84&slink=7zrceu и още нещо да питам мои приятели казват че дизелите са по скъпички за поддръжка дюзи турбини електрониката на дизела била по кекава 

и мой приятел има s350 но мотора е 3ка дизел и каза че на дълго падал на 6.5 модела е 2012г.


  • 0

#70 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 ноември 2014 - 11:27

Мимо твоята е обявена за продажба в мобилето, защо не я предложиш на колегата, и защо я продаваш като си толкова доволен. Винаги съм искал да карам w220 ама все си мисля, че е много скъпа за подръжка, ама като ти чета коментарите излиза, че е като всяка друга кола и почвам да се замислвм дали да не си взема.Кое е по добре w220 или w140 бензин, ти поне си карал и двете и можеш да дадеш компетентно мнение?

Моята се продава поради други причини.Трябва ми джип (строим две къщи в момента и до едната достъпа е много кофти и на ес-о му се разказва играта),аз и затова съм писъл и бартер за джип с 4 врати ,хем да си пътувам безпроблемно, хем и да го товаря че ми писна да взимам бусове назаем,на мен много не ми се дава и като гледам какви дръгели ми предлагат може скоро и да се откажа.

На колегата моята може и да не му хареса щото от добросъвестни комшии и сватбарски ленти има доста забележки по боята (тип деруги),а и паркинг датчиците и липсват и буриите на ауспусите е откъртил някой(така си я купих),а и за момента има за смяна един носач и педала на газта ме ебава нещо,но за момента немога да се разправям с нея,иначе е огин не стъпва на гумите и до Германия ходих с нея,абе няма ядове по принцип.


  • 0

#71 ubiboy

ubiboy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:Mizia

Публикувано 09 ноември 2014 - 11:29

Мимо а хареса ли ти моят избор  :)


  • 0

#72 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 ноември 2014 - 11:40

Този капитолски Ес се подвизаваше по Младост (моя квартал)и да ти кажа за мен на живо е голяма цигания,а и един черничък го караше по възрастен и един по млад съм виждал да го търкаля.Сега седи на един плац до Метро на цариградско срещу Експо центъра, там беше автокъща на капитолия преди и като  разкопаха там за метрото и се изнесоха и сега като го завършиха пак сега седят там някакви коли ама не пише да е автокъща.Мен лично много натруфен ми се вижда.Във вторник по обяд като се прибирам ще погледна да ли е там още.


  • 0

#73 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 ноември 2014 - 12:02

Кое е по добре w220 или w140 бензин, ти поне си карал и двете и можеш да дадеш компетентно мнение?

Честно казано 140-ката стъпва по тежко на пътя,а 220-ката има повече глезотии,така ЧЕ!! и двете дядо попе,ако може разбира се.Не знам защо ама нали сме си комплексари българите ,а и имиджа който си е изградила тази кола ми прави впечатление че с 140-ката повече те уважават на пътя.Колкото до вървежа и двете си вървят,само да са в изправно състояние.Готиното при 220-ката е че като го нагазиш и чуваш онзи готин звук на V-образния мотор,докато 3.2 на 140-се е редови.


  • 0

#74 ubiboy

ubiboy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Град:Mizia

Публикувано 09 ноември 2014 - 12:43

Този капитолски Ес се подвизаваше по Младост (моя квартал)и да ти кажа за мен на живо е голяма цигания,а и един черничък го караше по възрастен и един по млад съм виждал да го търкаля.Сега седи на един плац до Метро на цариградско срещу Експо центъра, там беше автокъща на капитолия преди и като  разкопаха там за метрото и се изнесоха и сега като го завършиха пак сега седят там някакви коли ама не пише да е автокъща.Мен лично много натруфен ми се вижда.Във вторник по обяд като се прибирам ще погледна да ли е там още.

ОК харесъл съм си и още две фейсови за по 11-12000лв. с голямата навигация най вероятно ще е един от тях


  • 0

#75 ///sasho

///sasho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 742 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK W208 200 KOMPRESSOR 192 PS

Публикувано 09 ноември 2014 - 13:08

ОК харесъл съм си и още две фейсови за по 11-12000лв. с голямата навигация най вероятно ще е един от тях

 Пусни ги тука да ги видиме.


  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни