Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Пали трудно при застудяванеW211 E280 2005г

W211 E280 2005г

  • Please log in to reply
9 мнения по тази тема

#1 Onir

Onir

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 109 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас

Публикувано 12 октомври 2014 - 09:11

Здравейте колеги.До скоро бях собственик на 124 200D.От края на август си купих w211 E 280.Стряска ме още многото електроника в този автомобил но полека свиквам с времето.За целта почетох доста във форума и за много неща получих отговор тук.На някой въпроси, отговори неможах обаче да намеря затова отварям тази тема.Колата е Elegance с ръчна скоростна кутия.
1.Немога да разбера дали имам аларма.
2.Немога да си нулирам сървиса по оказаните методи.Изписва ми Not confurmet

3.Но главния ми въпрос за което написах тази тема е,че със застудяването колата започна да пали по трудно.Като дам на контакт светва реотанчето за подгрев около 1-2секунди и после си огасва.Въртя продължително стартера за да може да запали.Под 12 градуса ще се наложи да поне два пъти с продължително въртене.Имам чувството че колата пали само на компресия и нещо по подгрева не е на ред.По всичко личи че с падането на температурите проблема ще се задълбочава а не искам да мъча колата.Моля ако някой има идея какъв може да е проблема да сподели.Хубав ден на всички
  • 0

#2 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 12 октомври 2014 - 19:29

Здравейте колеги.До скоро бях собственик на 124 200D.От края на август си купих w211 E 280.Стряска ме още многото електроника в този автомобил но полека свиквам с времето.За целта почетох доста във форума и за много неща получих отговор тук.На някой въпроси, отговори неможах обаче да намеря затова отварям тази тема.Колата е Elegance с ръчна скоростна кутия.
1.Немога да разбера дали имам аларма.
2.Немога да си нулирам сървиса по оказаните методи.Изписва ми Not confurmet

3.Но главния ми въпрос за което написах тази тема е,че със застудяването колата започна да пали по трудно.Като дам на контакт светва реотанчето за подгрев около 1-2секунди и после си огасва.Въртя продължително стартера за да може да запали.Под 12 градуса ще се наложи да поне два пъти с продължително въртене.Имам чувството че колата пали само на компресия и нещо по подгрева не е на ред.По всичко личи че с падането на температурите проблема ще се задълбочава а не искам да мъча колата.Моля ако някой има идея какъв може да е проблема да сподели.Хубав ден на всички

 

Здрасти колега,

 

По първия ти въпрос, можеш да направиш следната проверка. Заключваш колата с отворен прозорец на шофьорската врата (примерно), след което бъркаш и отваряш колата отвътре. Ако имаш фабрична аларма, то ще е чуеш веднага.

 

По втория ти въпрос, така става по принцип, когато се бъзикат километрите или когато много много време и км са надхвърлили сервизния интервал. Оправя се това, но трябва да се намеси човек със стар диагноза (диагностична апаратура) и да знае, къде да бърника.

 

По третия ти въпрос, може да се окаже, че релето на подгряването ти е за смяна. Не винаги свети лампичката за подгряване, след като е изгаснала, когато е изгоряло релето. Това също може да се провери на диагностика.

 

Поздрави!


Този пост е редактиран от CarlBenz: 12 октомври 2014 - 19:30

  • 1

The Best or Nothing


#3 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 октомври 2014 - 08:08

Колегата да пробва да подгрее 2 пъти и да направи клип на паленето, по-лесно ще е. 

 

Този Бенц е капризен на ток и задължително 2 те му батерии трябва да изправни!


  • 1


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#4 krasimo

krasimo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 251 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Bansko
  • Автомобил:
    W211 280 CDI
    W245 200 CDI

Публикувано 13 октомври 2014 - 16:40

По точка 3. Като палиш колата само "чукваш" ключа и го пускаш, тя сама ще си запали. Закачи я на Стар диагноза и вижте стойностите на дюзите на студен двигател, при разцетровани или заминаващи също пали трудно. Проверете и състояните на ДПФ филтъра, диагнозата си казва на колко процента е запълнен. Ако не си сменявал горивния филтър го направи и слагай хубаво гориво и по възможност добавки. 

Провери и състоянието на релето за подгряване както каза колегата CarlBenz. Ако са тръгнали акумулаторите ще ти се появи на таблото акумулатор в червено.

 

И на последно място, но не и по значимост вижте с диагностиката колко живот му остава на SBC модула на спирачките.


  • 0

Оригинални масла и дюзи на Мерцедес http://olx.bg/ads/user/107p/, Диагностика.


#5 Onir

Onir

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 109 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас

Публикувано 13 октомври 2014 - 19:36

Привет.Днес закарах колата на стар диагноза.Както и казахте колеги...подгревното реле.Сменено е вече и би трябвало всичко да е наред.Сега ми трябва само по студено време за да си покаже.Други грешки не показва на диагнозата.На krasimo сега виждам препоръките,иначе щях да питам за DPFа и за SBSто.Иначе със старото реле пробвах до 4 пъти да подгрея преди да стартирам но нямаше никакъв ефект.Ще пиша пак като се убедя че всичко е наред след няколко студени старта.Благодаря че се отзовахте колеги ,диагнозата е точна.Хубава вечер


Привет.Днес закарах колата на стар диагноза.Както и казахте колеги...подгревното реле.Сменено е вече и би трябвало всичко да е наред.Сега ми трябва само по студено време за да си покаже.Други грешки не показва на диагнозата.На krasimo сега виждам препоръките,иначе щях да питам за DPFа и за SBSто.Иначе със старото реле пробвах до 4 пъти да подгрея преди да стартирам но нямаше никакъв ефект.Ще пиша пак като се убедя че всичко е наред след няколко студени старта.Благодаря че се отзовахте колеги ,диагнозата е точна.Хубава вечер


А забравих...излиза че колата няма аларма.Бях го пробвал това което каза Benz но няма.Мислях че може да има някаква опция с ключа но явно няма.

Този пост е редактиран от Onir: 13 октомври 2014 - 19:42

  • 0

#6 Onir

Onir

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 109 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас

Публикувано 26 октомври 2014 - 20:30

Здравейте колеги.Днес на 3 градуса колата си запали от раз.
Всичко е ОК.
Благодаря на всички.
Хубава вечер
  • 0

#7 vdi

vdi

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:

Публикувано 31 октомври 2017 - 04:47

Здравейте колеги.
Притежавам Е320 4 matik 2008 година и имам един проблем който не мога да разреша. Когато застудее под 5 градуса колата започва да пали по трудно. Не са свещи не е и релето. Акумлатора също е наред. Някой има ли други идеи. Благодаря.


  • 0

#8 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 31 октомври 2017 - 09:00

Доста е вероятно да е релето. Много често дефектира без да дава грешка със Стар - провери английските МБ форуми. И аз имам същия проблем, но при мен и акумулатора е отслабнал (500A стартов ток от 830А като нов), така че не съм се хвърлил да го сменям, защото има шанс и да е от акумулатора. Виж и тук: http://forums.mbclub...ни-свещи-om642/


Този пост е редактиран от bronc: 31 октомври 2017 - 09:03

  • 0

#9 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 31 октомври 2017 - 09:17

Една Стар диагноза би трябвало да ти покаже ако има проблем по колата, а щом си забелязал закономерност, вероятно има.

 

Т. Датчик, дебитомер, или нещо по горивната система.


  • 0

#10 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 31 октомври 2017 - 10:28

Колега, ако си от София, драсни да направим една СД, че ми е интересно дали ще излезе нещо при теб.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни