Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Неработещ километраж W 140.Скоростомера работи, но не и километража.


  • Please log in to reply
12 мнения по тази тема

#1 Kmetat

Kmetat

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кюстендил
  • Автомобил:
    W140 S500L 1995

Публикувано 30 юли 2014 - 15:11

Здравейте колеги, от няколко дена колата ми - W140 S500L има следният проблем -  километража не работи. Той е механичен, не е от тези с дисплей. По едно време установих, че цифрите не се сменят въобще. За да съм сигурен записах стойностите и нулирах малкия километраж. Те са си все същите след около 10 км. пробег, а малкият километраж не е мръднал и с 0,1 км. дори. Скоростомера работи без проблем и отчита верни стойности.

 Ще ви бъда много благодарен ако ме насочите къде да търся проблема и каква може да е причината за него.

 


  • 0

#2 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юли 2014 - 18:43

Щом скоростомера работи ,значи проблема е в таблото.
  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#3 staniola

staniola

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1736 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 190D '93 продаден :(
    W140 400SE '92 продаден :(
    S210 E280 4matic '00
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юли 2014 - 19:24

има ли шанс да си го нулирал в движение ?


  • 0
Mercedes 400 SE (W140) 286 hp - Specs & Performance


Когато първата кола е здрав Бенц, марката остава до живот!


#4 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юли 2014 - 21:19

Изронил ти се е зъб на зъбното колело дето върти дневния ,а той върти милионния.По принцип го върти моторче.

Митко 0884/884326 Този човек ще ти свърши работа предполагам.Аз навремето си взех от него зъбното колелце той ги е правил за Ауди но са идентични за Мерцедес щото километражите са VDO.

При смяната малко е тегаво като разглобиш и стигнеш до моторчето,едното винтче е трудно за отвиване,при мен си реших проблема като резнах част от дебелата пластмаса дето пречи за отвиването му.


  • 1

#5 Kmetat

Kmetat

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кюстендил
  • Автомобил:
    W140 S500L 1995

Публикувано 02 август 2014 - 01:24

Благодаря ви за отговорите. Ще разглобя таблото като имам време.

Относно нулирането в движение - може и да се е случило някога.Нямам спомени. Но скоро не съм нулирал километража. Тоест няма как да се е случило следното: да нулирам километража в движение и той да е спрял заради това веднага. Но е възможно подобни манипулации в миналото да са довели до изронване на зъбите и до този проблем. 

Вече ще си имам обеца на ухото и никога няма да правя така.

Специални благодарности,Мимо!!! Благодаря ти за подробното обяснение и за телефона на човека. Сега като се замисля бях го срещал в друг форум някъде. Отзивите за него бяха добри и предполагам, че ще свършим работа с него.

Сега нещата са ясни и остава само да се поръчка и проблема ще се разреши.


  • 0

#6 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 август 2014 - 10:15

Момчето е от форума на Ауди или беше ,знам ли, може да е сменил марката,но преди около месец пратих мой колега за зъбно колело при него и си има човека и продава  все още ,а по принцип не работи това ,но помага на хората да не набиват пари за цели километражи като за 10-15лв може да си решат проблема.

Абе с две думи форумист- ентусиаст.

 

Зъбното колело може да се е изронило и от старост и опичане на материала или поне при мен беше така .От един паднал зъб някога си при пипането и опита да изброя зъбите паднаха още два при мен.


  • 0

#7 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 август 2014 - 21:32

Изронил ти се е зъб на зъбното колело дето върти дневния ,а той върти милионния.По принцип го върти моторче.

Митко 0884/884326 Този човек ще ти свърши работа предполагам.Аз навремето си взех от него зъбното колелце той ги е правил за Ауди но са идентични за Мерцедес щото километражите са VDO.

При смяната малко е тегаво като разглобиш и стигнеш до моторчето,едното винтче е трудно за отвиване,при мен си реших проблема като резнах част от дебелата пластмаса дето пречи за отвиването му.

Митко ми е коелга, ако има нещо мога да съдействам. Всеки ден се виждаме за обед.


  • 0

#8 Kmetat

Kmetat

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кюстендил
  • Автомобил:
    W140 S500L 1995

Публикувано 03 август 2014 - 18:06

Благодаря ви, колеги. Още не съм разглабял таблото. Но ще стане в скоро време. Като установя какъв е проблема ще пиша. И ако е това зъбно, както и аз смятам, ще звънна на Митко.

Благодаря за отзивчивостта, Бат Анди. Предполагам, че ще се свържа с Митко, но ако не стане ще ползвам съдействието ти.

Бъдете живи и здрави и много безаварийни километри с любимите автомобили!!!


  • 0

#9 Kmetat

Kmetat

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кюстендил
  • Автомобил:
    W140 S500L 1995

Публикувано 28 септември 2014 - 18:00

Колеги, след няколко мои безуспешни опита за разглабяне на таблото отидох при майстор, за да не строша нещо "в старанието си". Но за съжаление проблема се оказа не в зъбно колело, а в моторчето, което задвижва тези зъбни - изгоряло е. Питах тук-там дали не е възможен някакъв ремонт, но за съжаление ударих на камък.

И накрая се принудих да взема "ново" табло от една автоморга наблизо. Новото обаче е с дисплей и малко по - други цветове от старото. Но това не ми пречи. Майсторът ми каза, че тези с дисплей били по-добри от механичните - т. е. по-рядко се разваляли от тях.

Пък времето ще покаже...

Ако някой все пак знае лек за моторчето - моля да сподели. Ако има някакъв начин бих го оправил и това табло ще ми е за резерва. Ако се прецака нещо по "новото" - направо да сменям при нужда, пък после да се търси проблема и оправя.

Благодаря ви още веднъж за съдействието, колеги.


  • 0

#10 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 септември 2014 - 20:34

Имам някъде табло, моторчето му е здраво....трябва да проверя.....


  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#11 Kmetat

Kmetat

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кюстендил
  • Автомобил:
    W140 S500L 1995

Публикувано 29 септември 2014 - 23:47

Ще ти бъда много благодарен, ако го намериш. Но не бързай да го търсиш - като имаш време. Все пак не ми е спешно - нали си имам и друго табло вече. Ще се свържем тогава да се разберем за цена. Не обичам да муфтя хората да ми дават нещо без пари, защото не съм политик... макар че карам S- klass.

Искам да те питам дали продаваш  части от твоя W 140 - защото виждам, че си записал "вече на части". Че има и други неща, които ме интересуват за модела.

И още нещо се сетих сега. В една тема за махагон на централната конзола колеги бяха споменали, че познаваш хора, занимаващи се с реставрация на махагон. Питам те защото и на моята имам няколко пукнатини за оправяне. И от почти година имам един махагонов волан с напукан лак на махагона и даже част от лаковото покритие липсва. За волана на доста места съм питал в Кюстендил, а и на няколко в София, но за сега не се намери някой да се захване с него. Все ми казаха - не можем да ти помогнем.


  • 0

#12 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 30 септември 2014 - 05:01

За волана на доста места съм питал в Кюстендил
 

Миро от Колуша пита ли го?


  • 0

#13 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2014 - 07:01

 "вече на части"

 

Като дотрябва нещо питай. 0877 577 566, или тук на лични.  ;)


Този пост е редактиран от Вай Басо: 30 септември 2014 - 07:01

  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни