Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

sl cabrioCabrio el.problem


  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 adenauer

adenauer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 17 юли 2014 - 18:40

Колеги, да питам дали някой се е сблъсквал с моя проблем? Електронния блок управляващ покрива на мерчо се працака и търся някой за ремонтирането му! Нов е много скъп, втора употреба не мога да намеря! Моля за съдействие!!!
Мерцедесът е SL 300\24\231ps. 1994.
Блокът за управление на кабриото е номер по мерцедес 1298200097 на фирма Бекер(909589731).
Намира се под задната седалка на колата. 


  • 0

#2 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 юли 2014 - 22:51

Мога да питам един приятел, дали се наема да го погледне, за да видим дали подлежи на ремонт.

Ще ти пиша Л.С.

Чел съм че страдат от хидравликата, но от електрониката...


  • 0

#3 adv_petrov

adv_petrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    A210 AMG Evo

Публикувано 19 юли 2014 - 08:24

Явно тоя модел страдат, щото гледам в ибея хем ги продават, хем предлагат ремонт на контролния модул (както го смятам, най-евтината оферта излиза общо 400 долара с доставката). Поне имаш отправна точка.

Успех!


  • 1

"AMG? Ово je стандарт каj нас!!!"


#4 adenauer

adenauer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 19 юли 2014 - 11:46

Мерси за отговорите !  Надявам се някой да се наеме с ремонта в България, че работата излиза бая дебела, като гледам с нова част или с чужбинска!


  • 0

#5 adenauer

adenauer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 19 юли 2014 - 11:47

Иначе търся схеми за тази кола, ако някой може да ме насочи? Мерцедес 129! Кабрио SL. 1994.


Този пост е редактиран от adenauer: 19 юли 2014 - 11:49

  • 0

#6 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 19 юли 2014 - 11:49

Иначе търся схеми за тази кола, ако някой може да ме насочи? Мерцедес 129!

 

За схеми е най-добре да дадеш номера на шасито и да кажеш конкретно кои схеми ти трябват, за да можем да ти помогнем пълноценно.


Този пост е редактиран от CarlBenz: 19 юли 2014 - 11:49

  • 0

The Best or Nothing


#7 adenauer

adenauer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 24 юли 2014 - 11:37

Интересуват ме ел. схема на управлението на кабриото (за да си проверя микро ключетата, бутон, ел.блок за управлението). Купе 129 1994.


  • 0

#8 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 27 юли 2014 - 05:34

Колега как разбра, че проблема е точно в електрония блок? Провери си хидравличното масло да ли не е за смянаа, намира се под пласмасовия капак където е резервната гума. Онзи ден а първи път от 10 години ми се случи да не мога да си затворя софт топа. И го вдигнах ръчно, след като изгледах едно клипче в ютуб. Трябваше ми точно една минута за да го затворя. Цяла вечер очите ми изтекоха да чета по чужди форуми и за да разбера каква е причината. Колегите бяха писали да си проверя. Хид. Масло да ли е на левел и да ли като цяло не е за смяна. Сутринта в 5 вече проверявах какво що и А мое учурване маслото си беше точно каквото трябва да е на левел и на цвят ( на вкус не съм го пробвал ;) вс беше ок. После пробвах да го сваля и вдигна през копчето и нямаше проблеми. Така и не разбрах какво е станало. Мисълта ми е ако не си сигурен от къде идва проблема ти, може да провериш хид. Масло на помпата където е резервната гума. Дано да съм помогнал с нещо... ;) качи снимки на твоя звяр да му се порадваме
  • 0

#9 adenauer

adenauer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 август 2014 - 21:25

Колега как разбра, че проблема е точно в електрония блок? Провери си хидравличното масло да ли не е за смянаа, намира се под пласмасовия капак където е резервната гума. Онзи ден а първи път от 10 години ми се случи да не мога да си затворя софт топа. И го вдигнах ръчно, след като изгледах едно клипче в ютуб. Трябваше ми точно една минута за да го затворя. Цяла вечер очите ми изтекоха да чета по чужди форуми и за да разбера каква е причината. Колегите бяха писали да си проверя. Хид. Масло да ли е на левел и да ли като цяло не е за смяна. Сутринта в 5 вече проверявах какво що и А мое учурване маслото си беше точно каквото трябва да е на левел и на цвят ( на вкус не съм го пробвал ;) вс беше ок. После пробвах да го сваля и вдигна през копчето и нямаше проблеми. Така и не разбрах какво е станало. Мисълта ми е ако не си сигурен от къде идва проблема ти, може да провериш хид. Масло на помпата където е резервната гума. Дано да съм помогнал с нещо... ;) качи снимки на твоя звяр да му се порадваме

В блока е проблема, сигурен съм, защото го смених с друг и тръгна! 


  • 0

#10 adenauer

adenauer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 08 август 2014 - 17:13

За схеми е най-добре да дадеш номера на шасито и да кажеш конкретно кои схеми ти трябват, за да можем да ти помогнем пълноценно.

wdb1290601f050052 Интересуват ме ел. схема на управлението на кабриото (за да си проверя микро ключетата, бутон, ел.блок за управлението).


Този пост е редактиран от adenauer: 08 август 2014 - 17:14

  • 0

#11 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 09 август 2014 - 09:27

http://www.mercedest...re.com/r129.htm


  • 0

The Best or Nothing


#12 adenauer

adenauer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 13 август 2014 - 08:56

Много благодаря за линка!!!!


  • 0

#13 ivan ivanov

ivan ivanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Мерцесес SL320 1994g

Публикувано 01 септември 2018 - 16:49

Здравейте! Имам проблеми с хидравликата и се налага ръчно да затворя хард топа. Проблема е, че нямам оригиналния ключ. Да знае някой от къде мога да се сдобия с такъв?


  • 0

#14 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 септември 2018 - 16:56

Говориме за 129-ка sl,и изкаш да затвориш хард топа или мекия таван,по спомени мекия таван се затваряше с ключе десет.
  • 0

#15 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 септември 2018 - 17:02


Ето тук има нещо по въпроса
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни