Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нова W140 мнения и предложения


  • Please log in to reply
45 мнения по тази тема

#16 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 24 февруари 2017 - 22:46

Общо взето w140 за 5000лв е нещо като фантастика. И после ще лапне още 10 бондака от веднага. За такъв автомобил си трябва бюджет. А за реставрация, още повече.
  • 1

#17 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 24 февруари 2017 - 22:55

Няма значение колко струва. Ако си готов да дадеш 10к за лайно няма кой да те спре да си го купиш, ако искаш да си похарчиш парите разумно си има начин, харесваш кола, караш я в доверен сервиз и разбираш дали си заслужава.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#18 Георги Димитров

Георги Димитров

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    Lada Samara 1.5 ''90

Публикувано 24 февруари 2017 - 22:56

Колеги, благодаря за изчерпателната информация, в помощ ми е. Аз не мисля, че за 5 лева ще е в готов вид, аз искам да взема за около тези пари и да я направя малко по-малко, защото не мога да отделя сумата на куп. Относно фейса, наясно съм за разликите, но аз искам да я обновя само отвън, отвътре нямам идея да я подменям, освен да сменя салона с черен такъв, който да е ел и с подгрев. Мисля че това може да стане до 1000лв ( седалки, кори и мокет и останалите дреболии). Отвън (защо трябва да сменям багажника?) двете брони, цепените лайсни, стопове и маската( частите са1200-300лв.) боя 2000лв, джанти с гуми 1000лв, и още някой дреболии 1000лв. И естествено вече обслужване и сервизиране. Тоест мисля ако и вкарам във времето 6000 ще стане трепач. Вече съм се занимавал имах БМВ 740i 2000г с което направих нещо сходно, както и волво 850 1995г, гл 420 2007, който направих пълен фейс и пребоядисах и добавих малко тунинг. Исках да Ви попитам защо тази мецана да е гола от модела и годината няма само - кожа и подгрев ( които ще сложа), печка и може би още някоя дреболия, не виждам и люк дали има. Какво друго липсва според вас?
Благодаря и поздрави!
  • 0

#19 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 февруари 2017 - 23:26

Според мен е Австрийски гнилоч,помня че на по предишни снимки на обявата имаше пикел на стъклото,за задна дясна вежда съм почти сигурен че е пръскана,лявата се колебая ама може и тя дда е.Както каза хамърчето,таблото е сменяно,няма как да е цифровото ,а пък да е само със шофьорски аербег,също не ми харесва какви са тия 1000об на празен ход,всички знаем на какви работи този мотор.Само ще вметна и че преди фейса може да е колата със ситните реотани на задното стъкло(моята беше с такива),но едва ли това има значение ,ако колата е читава.За около петте бимберици сега загледах има доста курници В8 и то черни,поне може само с освежително пръскане да минеш за нормални пари без фалцове и т.н както при смяна на цвят.
  • 0

#20 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 февруари 2017 - 23:28

Моята 140ка я купих за 7100 лв преди 5 г. В рамките на 2 год беше погълнала още 7000 лв като тук не слагам нито една прищявка.

Боя и джанти 3000, салон (ако изобщо намериш читав черен) 6-700 лв, а ако е с нещата които искаш 1000. Задния капак трябва да се смени защото стоповете при фейса са различни (при фейса има една извивка, докато преди фейса е ръб там)

http://www.peachpart...w140-14_27b.jpg- преди фейс

http://www.peachpart...3-w140-67_4.jpg- фейс

 

До тук сметката ти е 5 000 + 6000 (според мен.. няма шанс да влезеш в тази сума... ) = 11 000 лв, а като добавиш наличието на ръждичка тук там, задължителните обслужвания (още 5-600) + някои ремонти (все пак е кола на 20 + г и като е била на стойност 5000 при продажбата не смятай, че е гледана) 1000 - ХХХХ лв и тя сумата стана...

 

Запомни едно - Няма нищо по-скъпо от евтин Мерцедес.

 

Относно екстрите - няма борд, няма памет на седалките, няма печка, няма отваряне на багажника, няма масички, няма кожа, няма ел седалки отзад, няма подгрев отзад, няма хладилник... мога да изреждам още доста време :D


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#21 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 февруари 2017 - 23:41

http://www.cars.bg/c1945884
Е това ти е близо,ходи го виж,гаранция има за реставрация има и за догаждане тук там на един два луфта,но пък е регистрирана,като за първо време.
  • 0

#22 Георги Димитров

Георги Димитров

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    Lada Samara 1.5 ''90

Публикувано 25 февруари 2017 - 03:38

Съгласен съм за багажника, не бях обръщал внимание, а на какви обороти трябва да работи. Относно един от другите коментари - аз задължително ще отида с майстор, който е доста в час, за да я провери дали става за нещо. Не мисля, че може да се намери кола, която е на толкова години и няма нищо пребоядисано или за оправяне, за каквито и пари да е. Относно екстрите, за които говори хамъра , печката я имат много рядко ( аз имам на гл-а и за почти две години не съм я ползвал вообще), памет на седалките и кожа мога да и сложа и дори на задните ( харесъл съм салон има три такива в диапазона 600-750 лв) в една тема коментирана и от мимо разбрах, че меморито може да се сложи, но ще работи само за седалката без огледалата и волана, което ме устройва, масички и хладилник са възможни на дългата база, а и са неизползваеми прищявки. Сигурен съм, че трудно ще се намери кола със всички възможни екстри и да е изрядна като нова, а и едва ли и твоята е такава Хамъре, но ти върши работа. До сега не съм имал кола със всички възможни екстри измислени от автомобилостроенето, но не мисля и че е наложително. Готов съм и да развържа още джоба, но трябва да е нещо добро, не да дам повече и да трябва да налея още толкова. Мимо, мерси за предложението, ти си един от хората, които ми направиха добро впечатление докато четях разни теми ( също така - Станиола, Шотгън и Хари). Тази обява я гледах, но не мислиш ли, че като изключим кожата тази кола е по-гола пушка от посочената от мен? Има и газ, а аз не искам да има или да е имала. Относно и един от по-предните коментари аз съм, човек който не разбира техническата част, но по параметри С420 и С500 имам минимална (дори неусезаема разлика в ускорението). Аз искам да взема колата, за да си "начеша крастата" и за гъзария да я вадя веднъж в седмицата. Освен, че не е фейса, няма кожа и оборотите как ви се струва тази обява ( която посочих) 1. Трудно ли е да се сложи салон със подгрев отпред и отзад ( ако купя такъв, а моята кола не е имала подгрев)
Благодаря предварително за коментарите, поздрави!
  • 0

#23 Георги Димитров

Георги Димитров

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    Lada Samara 1.5 ''90

Публикувано 25 февруари 2017 - 03:51

Когато купух ГЛ-а и реших да го правя фейс се набих в големи мъки и перипетии, до тогава не бях правил такива кардинални промени, а на новите коли дори дребните части, които изглеждат същите са различни. Приведох го във доста добър вид и по-нов естествено за бая пари, но сега много му се кефя. Мечкат ще погълне доста по-малко средства и съм сигурен, че дори ще изкара повече във времето напред. Исках да взема 600, но след като дръпнах чертата знам, че дори за малкото км, които ще минавам на година ( може би (3000-4000) ще ми излезе доста по-скъпа. Инак съм харесал една такава, но стойносдта и предвид и това, че трябва да се пребоядиса и да и се купят гуми и по-големи джанти е доста по скъпа ( пусната е в мобилето за 10500 една вишняво-лилава С600СЕЛ 95).
  • 0

#24 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 февруари 2017 - 07:48

Има разлика да се бориш с ръжда боядисана и замазана колкото да се продаде и боядисана и намазана примерно от леко ожулване или ако някой много близък комшия ти е теглил ключа,това имах предвид.Сам си се насочил към дадения вишнев екземпляр S600,предполагам си прочел темата за него и как и с какъв кеф е реставрирана тази кола,мисля че и с този специфичен червен цвят като я изкарваш да же много повече ще биеш на очи.Тази в Търговище която си си харесъл ,ходи я виж и после драсни някой ред ,може да е хубава колата ,а ние лошо да виждаме на снимките.Може и едни хубави снимки и ти да и направиш и да качиш пак да я огледаме,щом си се запалил по тази кола няма да ти чупиме хатъра,я.
  • 0

#25 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 25 февруари 2017 - 11:10

то ясно че всеки сам си решава за колата, спрямо собствените си мисли и не му се иска някой да му дава съвет или да му набутва друга кола според други разбирания, но

 

на рошавия бордо 600нарата за 10500 определено си заслужава да се види.

 

на хамъра 140ката също. 

 

в тези коли има толкова много труд вложен и желание, че бихме могли да кажем че са близо или съвсем перфектни...

 

6000лв няма да ти стигнат далеч да направиш от 420ката нещо подобно, но най добре иди я виж, после погледни бордото...

 

шотгън-а също има много добра 140ка 600, ама май не я продава...


  • 0

#26 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 25 февруари 2017 - 11:11

Някакви GL-ли и S-класи си наредил в профила си, пък нямаш пари да купиш нещо, различно от курник?! Bitch, please.


  • 1

#27 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 25 февруари 2017 - 11:16

и аз това се замислих, че само губите за 1 сезон на автомобилите изброени в профила са над 5к лв...


  • 0

#28 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 25 февруари 2017 - 12:43

и аз това се замислих, че само губите за 1 сезон на автомобилите изброени в профила са над 5к лв...

 

5к за всичките коли дръжки, на CLS-a ми само зимните са 1400лв, а GL единия ще е с гуми за поне 3-ка според мен.


  • 0

#29 Георги Димитров

Георги Димитров

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    Lada Samara 1.5 ''90

Публикувано 25 февруари 2017 - 16:32

Господа, не мога да разбера защо ме нападате така глупаво. Пишейки тук не мисля, че съм обидил някого и т.н.т., изредените авомобили реално ги шофирам, собственост са на семейството ми, а аз съм един 25г мераклия на заплата, който иска да си купи нещо сам. Към момента доходите ми не позволяват да посрещам всичките си други разходи и да отделя 20 000лв за кола, която да покарвам от време на време. Включих се тук, защото реших, че е добре да си кореспондирам с хора, които са много запознати с модела и може да ме посъветват, а не да се караме и обиждаме(shotgun600). Не искам да купувам курници, но и искам да си направя добре сметката, за да не ми стане тази идея в тежест. Относно гумите на ГЛ с Брабусите са 295/45/20 Pireli Scorpion Dot 2016 - сам виж колко струват. Не искам да се перча нито на мен да ми се перчат, ако на някой му е кеф да ми помогне и да си пишем ще се радвам.

Поздрави 


  • 0

#30 Георги Димитров

Георги Димитров

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    Lada Samara 1.5 ''90

Публикувано 25 февруари 2017 - 16:42

Не знам как инак мога да кача и снимка на машините, за да докажа че не съм някой въздухар, а и да видите как съм барнал моя ГЛ.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни