Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нова W140 мнения и предложения


  • Please log in to reply
45 мнения по тази тема

#1 kpm

kpm

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:plovdiv
  • Автомобил:
    Mercedes S320 бензин ръчка 94 година

Публикувано 30 юни 2014 - 18:27

Здравейте приятели днес и аз се сдобих с така желаната W140 94 година мотор 320 с ръчни скорости , сива на цвят , уж е на 180 хиляди километра , но не ми се вярва преди да я купя я закарах в сервиз майсторите си разбират от работата казаха че е читава но не и работят ABS и оборотомера , бихте ли ми дали предложения за тези 2 ремонта от какво може да е и какви пари ще струва качвам снимки от обявата и в карс бг откъдето я намерих да я видите и дадете компетентно мнение :)

Прикачени файлове


  • 0

#2 staniola

staniola

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1736 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 190D '93 продаден :(
    W140 400SE '92 продаден :(
    S210 E280 4matic '00
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юли 2014 - 08:09

Честито колега, много безаварийни километри.

За тези проблеми така само можем да гадаем. Може да е прекъснат кабел, датчик, предпазител релета и какво ли не : )

Най добре в някой сервиз да я закачат така или иначе да ти кажат в какво състояние е.

Виж си гумите че нещо малки ми се струват а и джантите си мисля че не са с правилните ТТ данни за колата.

Успех.


Този пост е редактиран от staniola: 01 юли 2014 - 08:10

  • 0
Mercedes 400 SE (W140) 286 hp - Specs & Performance


Когато първата кола е здрав Бенц, марката остава до живот!


#3 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юли 2014 - 17:40

Честито колега с здраве да си я караш и да и се кефиш.Най-добре разпитай за Стар диагностика където имат и разбират от Мерцедеси ! ,Ако не е тайна колко я взе защото и на мен ми хвана окото- беше на 3600 май в Плевен или някъде в северна България ама за 1-2 дена после си смени местоположението и вече беше на 4600...


  • 0

#4 kpm

kpm

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:plovdiv
  • Автомобил:
    Mercedes S320 бензин ръчка 94 година

Публикувано 01 юли 2014 - 17:51

Понеже ми я докараха всичко ми излезна 5000 иначе от враца оказа се че е 93 година SEL в обявата беше написана 94 та , но понеже аз съм в чужбина и я докараха при мой познати , още не съм я видял и не мога да и се накефя но след около месец и половина ще имам тази възможност
  • 0

#5 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юли 2014 - 20:04

Честито колега,супер е колата и да не те претеснява годината, то 140-ката възраст няма,тя просто е машина на времето.;)
  • 0

#6 Marto BS

Marto BS

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 649 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Opel Omega 2.5 V6 Aut.
    ex. 1996 W210 E 300D Avantgarde
    ex. 1993 MB 200 CE

Публикувано 04 юли 2014 - 20:10

има ли 320 с ръчни скорости на 140-ка? мислех, че само 280 са с ръчка.  и 5 бона ми се виждат много за такава кола от първите години, ръчка и с платнен салон, но дано поне е читава на състояние.

 

важното е да те кефи! честито!


  • 1

#7 Георги Димитров

Георги Димитров

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    Lada Samara 1.5 ''90

Публикувано 24 февруари 2017 - 17:14

Здравейте колеги, днес се регистрирах и съм малко като паднал от небето, за което моля да ме извините.

Причината за регистрацията и интереса ми е желанието да закупя Бенц W140 и четейки и гледайки в интернет ми направи добро впечатление - това да си форумец :) и идеята да коментираш теми със съмишленици. Почнах да ви пиша тук, но не съм наясно мога ли да отворя нова тема или като чирак още не мога и дали тук е правилната тема, в която да ви пиша. Моля помагайте :))) Поздрави


  • 0

#8 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 февруари 2017 - 17:18

Може разбира се, първоначално няма да я виждаш (не я пускай няколко пъти), но ще я активираме при първа възможност. Това е спам филтър, понеже из нета си има спам ботове, които давят форумите с произволни теми. Т.е. не е лично ;)
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#9 Георги Димитров

Георги Димитров

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    Lada Samara 1.5 ''90

Публикувано 24 февруари 2017 - 17:41

Добре, благодаря.

Питам за отделна тема, но тази като гледам заглавието и също е удачна.

От много време искам да закупя и изцяло реновирам Мерцедес W140, като бях малък баща ми имаше S 320 '93г и винаги ми е харесвал. за мен това е легендарна и много мъжка машина, дори вече бих казъл легенда. Преди десетина дни търсейки части за тунинг на мечок попаднах на тема от форума, където бяха коментирали някой от колегите и много се накефих на отношение и внимание от съфоромци и затова реших и аз да се включа.

За момента не съм купил машина, но съм се спрял на една и ако има желаещи да пишат в темата и да ми помогнат ще бъда много благодарен.

Поздрави


  • 0

#10 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 24 февруари 2017 - 18:17

даже има няколко много добри екземпляра които се продават от съфорумци. с добра основа проектът ти ще е много по лесен :)


  • 0

#11 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 февруари 2017 - 19:08

Сподели коя е тази една на която си се спрял ?
Аз имам 140ка и поради смяна на приоритетите обмислям да я продавам. Ако имаш интерес остави ми телефон или звънни на 0888 52 24 27. Няма я публикувана все още в сайтовете за продажба.


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#12 Георги Димитров

Георги Димитров

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    Lada Samara 1.5 ''90

Публикувано 24 февруари 2017 - 19:32

Съгласен съм относно основата, но съм и наясно, че трудно ще намеря екземпляр който да е според моите изисквания, който да струва пет пари. Бюджета ми за покупка е ограничен, в готовност съм във времето напред малко по малко да наливам средства в колата, но наведнъж не мога да дам повече от 5 000. Имам големи изисквания за тази сума, които съм наясно, че не мога да покрия с този бюджет. Основно държа колата да е запазена, да е V8 и да има определени екстри, които в последствие трудно мога да сложа. Спрял съм се на тази за сега (моля дайте мнение) http://m.cars.bg/c1703841. Салона и цвета ще ги сменя, защото държа на черното инак ми се струва прилична, също така мисля да я направя пълен фейслифт.
  • 0

#13 Георги Димитров

Георги Димитров

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    Lada Samara 1.5 ''90

Публикувано 24 февруари 2017 - 19:33

Колеги, ако имате предложения според написаните параметри може да предложите. Благодаря предварително.
  • 0

#14 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 февруари 2017 - 21:15

Моя съвет е... с капитал от 5000 лв изобщо не гледай пазара на 140ки.

На кои екстри държиш ? Тази която си дал е гола като пушка. Освен това фаровете са сменявани 100 %. Километража е сменяван с такъв след 93та г. Разликата във вървежа между 420 и 500 е огромен и за мен лично се обезсмисля покупката на 420.

Като човек занимаващ се със 140ки вече 9 г мога да кажа следното

1. Смяната на цвета (с фалцове и всичко както си му е реда) е минимум 2000 лв (ако искаш нещо читаво)

2. Смяната на кожен салон е доста тегаво занимание - за да стане относително бързо и качествено трябва да намериш с точно същите екстри които има този (виждам, че само шоф седалка е ел и има подгрев, но няма памет). Ако не е същия се сменява инсталацията (повярвай ми.. много е, гадно е, трудно е - на мен ми отне 2-3 седмици общо и то при наличие на донор точно до моята кола).

3. Ако сложиш черен салон ще трябва да смениш и мокета с черен - още едно не много приятно занимание - само за начало целия салон трябва да е навън. Освен това имаш черни лайсни на вратите, черен мокет (разделен на няколко части), черни духалки, черни колани и тн.

4. Ако искаш да я направиш цялата фейслифт ти трябват следните неща

а) визуално - заден капак, стопове, брони, лайсни на вратите, дръжки на вратите (да не кажа самите врати, че има разлика в захващането на корите и фейсовите не стават на преди фейсови врати), огледала, фарове (в случая са сменени), дори задното стъкло е различно (при фейса реотаните за подгрев са доста ситни и трябва да се вгледаш, за да ги видиш), трябва да запълниш и дупките на антенките отзад, защото 95та година ги махат.

б) интериор - салон,кори на вратите, барче на средната конзола, подлакътник, всички махагони (фейсовите нямат бутон за предни задни говорители, какъвто има в тази), гледайки годината на колата ще се наложи дори смяна на арматурното табло, тъй като тази ми изглежда, че е с голямата жабка, а при фейса е по-малка( за това може и да бъркам в момента), кората на ел щората. Ако искаш да е изцяло фейс трябва да намериш вариант в който да сложиш и дигиталния климатроник (с големия дисплей), но има фейсови и със стария. (При 140 има няколко фейслифта - 93та, 95, 97 г). Не на последно място - при фейсовите, антената не се намира на калника (заден ляв)

в) мотор - 2та въздуховода чрез които смуче въздух мотора са разични - на тази са едни меки, а при фейсовите стават пластмасови. Тази е с 2 бубини общо, а последните (след 97) са с 8.


  • 2
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#15 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 24 февруари 2017 - 22:37

+1 за Хамъра, тая 420 е боса и по покрива, по-добре да се гледа друг автомобил. Да не говорим, че шарката на салона е по-подходяща за Смарт...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Този пост е редактиран от mradulov: 24 февруари 2017 - 22:40

  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни