Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем със задна скорост на 6-степенна кутия

задна скорост проблем 6-степенна w210 e200 kompressor

  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 1nfern0

1nfern0

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 24 април 2014 - 07:31

Здравейте колеги,

 

Нов съм във форума, понеже съм нов и като собственик на автомобил от марката. Понеже никога преди не съм карал Мерцедес, а преди няколко дни купих E200 Kompressor със 6-степенна скоростна кутия, не мога да разбера дали колата няма проблем, или проблема не е само в мен.

 

Въпросът е, че колата трудно включва задна скорост (или поне на мен така ми се струва). Понеже е с 6 скорости, задната се пада нагоре, плътно вляво и след това назад, докато не щракне. След това пускам на полусъединител и се чува едно "трак" и леко почукване в лоста и след това колата тръгва назад.

 

Проблемът е, че не винаги успява да влезе в това положение и независимо колко се старая да извърша упражнението правилно, понякога не успява скоростта да влезе добре и се получава леко хъркане (от което сърцето ме боли). Забелязах, че веднъж ми изплю задната, докато не държах лоста плътно назад и че хъркането се получава най-вече ако не държиш лоста плътно изпънат назад през цялото време.

 

Още не съм разучил напълно системата и може аз да не правя нещо като хората, затова моля за съвети!

 

Поздрави!


  • 0

#2 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 април 2014 - 09:50

 Шест степенните страдат от афифната им основа на селектора и плаващата му лостова система. Центровката му е прецизна работа и често не се получава от изхабяване на някой компоненти.

 

 Махнете пластмасовото капаче от долната лява страна на кутията, под което ще видите пластмасов реглажен компонент с подвижна оранжева част и пружинка от където ще трябва да опитате да центровате лоста - трябват двама души.  Вероятно и първа не влиза добре?

 

Ако не се получи, не се мъчете повече, необходимо е да се свали и да се отремонтира! В противен случай проблема ще се задълбочи и ще започне да плюе и първа.

 

Огледайте и основата на жилото - там където се позиционира за алуминиевата стойка - не трябва да мърда!


  • 2


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#3 1nfern0

1nfern0

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 24 април 2014 - 10:53

Първата си влиза безпроблемно, както и останалите 5 скорости, проблемът се появява единствено при включването на задната.

 

Забелязах и друго нещо - когато намалявам скоростта чрез превключване на по-ниска предавка и спирачки едновременно - усещам едно разклащане (не съм сигурен дали от скоростната кутия или от двигателя, но се усеща леко и на скоростния лост. Това от тампони ли се получава или са свързани двата проблема?


  • 0

#4 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 април 2014 - 15:22

Ако разклащането е слабо е нормално, повечко ли е, проверете и тампона на кутията. Да, двата проблема може да са свързани.


  • 1


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#5 1nfern0

1nfern0

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 24 април 2014 - 16:14

Възможно ли е да става въпрос за сериозен проблем със скоростната кутия?


  • 0

#6 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 април 2014 - 21:17

Рано е за тежки заключения, първо трябва да увериш че тампона на кутията, селектора и центровката му са наред. 


  • 1


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 






Also tagged with one or more of these keywords: задна, скорост, проблем, 6-степенна, w210, e200, kompressor

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни