Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Поддръжка на кожен салон


  • Please log in to reply
119 мнения по тази тема

#31 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 24 март 2016 - 14:26

Бъркам градовете .. грешката е моя

Иначе са си факири пичовете


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#32 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 24 март 2016 - 14:56

въпреки, че темата е за кожен салон аз търся инфо за кожения волан. Моя волан е такъв:
attachicon.gifIMG_0203.JPGattachicon.gifIMG_0205.JPG

Та въпроса ми към колегите, които ползват крем нивеа е дали само се втрива крема и се оставя, или се обработва и с нещо допълнително.

Освен това имам две протривания на волана:

attachicon.gifIMG_0201.JPGattachicon.gifIMG_0202.JPG

За този проблем какво решение бихте ми предложили. Да го претапицирам (и къде) или нещо друго?

Прецени сам дали ако го претапицираш няма да го направиш прекалено нов на фона на цялата кола?
Отделно как и къде ще го направят...
Според мен точно волана няма нужда от омазване,защото достатъчно се омазняване от ръцете ти.По-скоро има нужда от периодично почистване и после с някакво кремче или препаратче леко да се намаже и като изсъхне да се излъска.
Продават боя на Силвър за кожени якета.Изглежда абсолютно като за обувки но има яке на стикера.Изпитана е на трайност и нецапливост,струва левчета и можеш да я ползваш много дълго време.Нещото с което всеки трябва да се съобрази е че боята е лъскава.На мерцедес обаче черната кожена тапицерия е матова...Взема се талк и боята се матира до желания нюанс.Става с проби.:)Прикачен файл  IMG_20160324_150335.jpg   50,65K   23 Брой сваляния

Този пост е редактиран от daimler1: 24 март 2016 - 15:00

  • 1

#33 r1der

r1der

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОфия
  • Автомобил:
    W209 V8

Публикувано 15 април 2016 - 23:28

А какъв точно крем нивеа ползвате

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от r1der: 15 април 2016 - 23:28

  • 0

#34 ikom

ikom

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 30 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz C220BlueTEC (S205)
    170ph 2015г.

Публикувано 26 май 2016 - 20:16

аз лично с нивеата като съм пробвал е ок като омекотяване но колкото и да се внимава някъде се позапълват дупките на перфорираната кожа което е гадно. Аз лично съм със синтетична кожа ARTICO. Бенцбос доста е коментирал в една предишна тема в раздела за S-класа за хубави препарати, предлагат се и у нас вече от http://detailingstorebg.com/ но не са и евтини у нас около 50 лв излизат повечето. Докато в ebay в щатите са около 20$ но доставката до бг е дебела.

 
  • 0

#35 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 27 май 2016 - 07:12

 

аз лично с нивеата като съм пробвал е ок като омекотяване но колкото и да се внимава някъде се позапълват дупките на перфорираната кожа което е гадно. Аз лично съм със синтетична кожа ARTICO. Бенцбос доста е коментирал в една предишна тема в раздела за S-класа за хубави препарати, предлагат се и у нас вече от http://detailingstorebg.com/ но не са и евтини у нас около 50 лв излизат повечето. Докато в ebay в щатите са около 20$ но доставката до бг е дебела.

 

 

Повечето от препаратите в сайта съм ги ползвал и не съм останал впечатлен.

За тези пари може да се намерят далеч по-добри средства за почистване.


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#36 ikom

ikom

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 30 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz C220BlueTEC (S205)
    170ph 2015г.

Публикувано 29 май 2016 - 11:03

Повечето от препаратите в сайта съм ги ползвал и не съм останал впечатлен.
За тези пари може да се намерят далеч по-добри средства за почистване.


Дай пример какво си ползвал от което да си доволен. Чел съм че и в аутобавария предлагат хубави, не съм ги пробвал
  • 2

#37 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 29 май 2016 - 15:03

От този крем (лосион) останах доволен, тъй като попива (изветрява) бързо, но не го намирам вече, може би е възможно да се поръча онлайн.

 

Прикачени файлове


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#38 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 29 май 2016 - 15:59

Дай пример какво си ползвал от което да си доволен. Чел съм че и в аутобавария предлагат хубави, не съм ги пробвал

Колега,ти не разбра ли че синтетичната кожа може да си я мажеш само за блясък.
В нея нищо няма да попие.Ще попие или в парцала или в дрехите ти.
  • 2

#39 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 май 2016 - 20:24

За естествена кожа ми препоръчаха обикновен вазелин на актавис, струва около 5 лв. Първо почистване на седалките с топла вода и сапун, с четка, после забърсване с влажен парцал и накрая втриване на вазелина, бавно и внимателно с ръце, все едно масажираш жена с ароматно олио. Колата трябва да престои едно денонощие, да попие и изсъхне и след 24ч кожата ставала като нова! Мека, приятна и изчезвали малките пукнатинки по нея. Още не съм намерил време за процедурата, но съм си купил вазелина от преди месец време. Като го извърша, ще пиша да споделя резултата.


  • 0

#40 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 29 май 2016 - 22:17

Ех колко много приложения има този вазелин
А иначе сериозно - като изпълниш процедурата сподели дали кожата е станала по-близко до нова (гладка и най-вече матова) или е придобила класически блясък като обикновен стар кожен салон. По принцип има хора на които им харесва кожата да е лъскава, но това е друг въпрос.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#41 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 май 2016 - 23:35

силно ме притеснявате с тоя вазелин ... темата е за тапицерия все пак ;)


аз ползвам това
http://www.mafra.com...e-nutrient.html
и съм доволен. нямам преки наблюдения над други препарати, но много зависи и как се експлоатира интериора. при мен голяма част от кожения салон е за да има наличие на повече приятно кравешко присъствие в салона на колата, а не някой да си търка туловището и крайниците по кожата. :)

Този пост е редактиран от cyberpig1: 29 май 2016 - 23:41

  • 0

#42 ikom

ikom

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 30 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz C220BlueTEC (S205)
    170ph 2015г.

Публикувано 30 май 2016 - 22:23

Колега,ти не разбра ли че синтетичната кожа може да си я мажеш само за блясък.
В нея нищо няма да попие.Ще попие или в парцала или в дрехите ти.

 

Не знам от личен опит ли казваш, че новите синтетични кожи не попипат или си чул от някого. Аз лично с няколко препарата съм пробвал и всичките попиват просто ефекта е различен. Включително и с нивеата един единствен път пробвах като определено за около час максимум си беше попила и я омекоти кожата, просто там където има перфорация кожата и трябваше повече време да се махне от дупките. При това времето навън не беше повече от 20-23 градуса. Не обичам да споря с хора които никога не са пробвали нещо на даден вид кожа но дават безброй съвети, не визирам теб


  • 0

#43 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 31 май 2016 - 08:16

Като започнете с тези "новата кожа","новия мотор",някакви космически технологии...
Най-добре е да се допиташ до някое добро тапицерска ателие за да се посъветваш.
Да имал съм кола с изкуствена кожа дето 90% от притежателите на такива си мислят че е естествена защото изглежда супер и не ти се поти задника.От автотапицерски ателие Стъни-М ме посъветваха да не я кажа с препарати за естествена кожа...защото при продължителна употреба се нацепвала и се стигало до претапициране.Казаха ми също че има препарати за изкуствена кожа на които изрично е упоменато това.Доста е писано по форума,ако си направиш труда да прочетеш.
В тоя ред на мисли всички "естествени"кожи които се продават на руло са направени от смляна кожа смесена с толкова смоли и химикали че с каквото и да я мажеш само може да лъсне.
Между другото продават се чудесни мокри кърпички напоени с чудесни кремчета.
  • 2

#44 koleto_70

koleto_70

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W220 S500L 4Matic Facelift 2003

Публикувано 31 май 2016 - 09:51

Аз може ли да питам концептуален въпрос за перфорираните кожи (без значение изкуствени или естествени).... Как точно се поддържат? Опитвал съм няколко пъти да мажа моя салон, но като видя как се запълват дупките и се отказвам.. Каква е принципно концепцията? Да се ползват предимно течни препарати ли? Как ГО правите вие?


  • 0

#45 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 31 май 2016 - 10:24

Това и мен най-много ме дразни като третирам салона. Пробвах с "Костенурка" - дупките се запълват, пробвах с CarPlan - запълват се още повече и вече спрях да го третирам, само чета теми. Може и в мен да е грешката, макар, че изпълнявам всичко по етикета.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни