Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с гюрука на SLK 200SLK 200 гюрука изобщо не се отваря.


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 dido_227

dido_227

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes SLK 200

Публикувано 26 февруари 2014 - 12:56

Здравейте, от скоро съм собственик на SLK 200 имам проблем с гюрука изобщо не се отваря.Ако може някой да помогне,благодаря :))


  • 0

#2 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 26 февруари 2014 - 17:02

Изписва ли някаква грешка на дисплея на таблото?


  • 0

The Best or Nothing


#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 февруари 2014 - 18:48

Преди или след фейса? На запален мотор и дръпната щора в багажника задържаш червения бутон назад, нали?
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 dido_227

dido_227

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes SLK 200

Публикувано 27 февруари 2014 - 10:36

Изписва ли някаква грешка на дисплея на таблото?

Не никаква грешка не ми изписва 


  • 0

#5 dido_227

dido_227

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes SLK 200

Публикувано 27 февруари 2014 - 10:39

Преди или след фейса? На запален мотор и дръпната щора в багажника задържаш червения бутон назад, нали?

Да точно така и прозорците се свалят но гюрука не тръгва 


  • 0

#6 200E-16V

200E-16V

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 447 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Несебър
  • Интереси:Ел.инсталация за Мерцедес
  • Автомобил:
    W124 200E-16 (27.11.1992)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 февруари 2014 - 23:06

Виж този файл може да ти е от полза

Прикачен файл  Model 170_Retractable Hardtop (RH).pdf   1,19MB   57 Брой сваляния


Този пост е редактиран от 200E-16V: 27 февруари 2014 - 23:09

  • 0

#7 CH2222

CH2222

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 30 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    R 170 1997 BMW E36 320 Touring 1997

Публикувано 09 април 2014 - 22:45

Дълго време търся безуспешно ел.схемата на покрива.Нямам кредит карта за онлайн покупки а и не мога да се справя с процедурите - съученик съм на Лили Иванова.Като видях че някой е имал добрината да я пусне в сайта - подскочих от радост и я заразглеждах.След един час проучване направих обратното на "подскочих от радост".Представях си нещо като схема от изданието "Аз ремонтирам ЛАДА".Да,ама не.Зная английски на прилично ниво но много думи явно са технически термини и не успях да се ориентирам.По скоро това е ръководство за диагностика и не показва ел.схемите.Въпреки това съм искрено благодарен на колегата за жеста му!Смятам че ще ми свърши работа и ще се похваля ако това се случи.Благодаря още веднъж.


  • 0

#8 poni

poni

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:sofia
  • Автомобил:
    slk 200

Публикувано 03 юли 2014 - 23:58

Дълго време търся безуспешно ел.схемата на покрива.Нямам кредит карта за онлайн покупки а и не мога да се справя с процедурите - съученик съм на Лили Иванова.Като видях че някой е имал добрината да я пусне в сайта - подскочих от радост и я заразглеждах.След един час проучване направих обратното на "подскочих от радост".Представях си нещо като схема от изданието "Аз ремонтирам ЛАДА".Да,ама не.Зная английски на прилично ниво но много думи явно са технически термини и не успях да се ориентирам.По скоро това е ръководство за диагностика и не показва ел.схемите.Въпреки това съм искрено благодарен на колегата за жеста му!Смятам че ще ми свърши работа и ще се похваля ако това се случи.Благодаря още веднъж.

По  скоро   проблема  е механичен  ако отваря багажника покрива понякога заяжда може да го охлабиш като завъртиш на дясно с шестограм болта посредата и после да продължиш процедурата по свалянето едновременно освобождаваш и сваляш.

 

Иначе има две малки ролки горе след като е отворен трябва да са смазани и да се въртят свободно.[1]


[1]


  • 0

#9 CH2222

CH2222

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 30 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    R 170 1997 BMW E36 320 Touring 1997

Публикувано 04 юли 2014 - 10:25

Благодаря за вниманието.В моя случай се свалят стъклата и по натам спира.Не чувам хидравличната помпа да работи.Ако знаеш дали има някъкви релета и къде са .....?


  • 0

#10 poni

poni

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:sofia
  • Автомобил:
    slk 200

Публикувано 05 юли 2014 - 19:58

Благодаря за вниманието.В моя случай се свалят стъклата и по натам спира.Не чувам хидравличната помпа да работи.Ако знаеш дали има някъкви релета и къде са .....?

 

Сигурно не включва помпата може и да е развалена или не стига ток до нея, големи проблеми с този покрив днес ми направи друг номер не искаше да се вдига .


  • 0

#11 poni

poni

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:sofia
  • Автомобил:
    slk 200

Публикувано 05 юли 2014 - 19:59

Сигурно не включва помпата може и да е развалена или не стига ток до нея, големи проблеми с този покрив днес ми направи друг номер не искаше да се вдига .

ако си от софия може да го видя но не съм техник, стара кола има си тънкости


  • 1

#12 CH2222

CH2222

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 30 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    R 170 1997 BMW E36 320 Touring 1997

Публикувано 05 юли 2014 - 21:50

Здравей. /мисля че учтивата форма на "Вие" не се прилага по форумите/. С автомобилите съм наясно в задоволителна степен - най вече старите.Проблемът ми е че нямам къде да разхвълям половината кола за да намеря къде е повредата.Времето когато си ремонтирахме Ладите пред блока отмина.По тази причина ми трябва ел.схемата на покрива - за по елегантно ремонтиране.В някъкъв сервиз в Овча Купел един познат е дал триста лева за подобен ремонт т.к. там са имали схемата.Без да съм скъперник - не ми се дават преди всичко от честолюбие.Ако ти пиша колко автомобила съм имал и повечето съм си ги оправял сам няма да повярваш.Поръчал съм на един младеж да ми набави схеми на SLK-то от НЕТ-а.Ще излезе дребни пари.Веднага ще ги пусна в сайта.До тогава ти пожелавам безаварийно ползуване на колата.Въпреки че по мое мнение точно на този модел мерцедесовото му е само в двигателя и емблемата.Позволявам си да ти напомня да пазиш от влага ел.модула в дясната страна на багажника и да следиш за запушване в ваната на двигателния отсек.Поздрави.
  • 1

#13 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 06 юли 2014 - 00:43

Това дали ще помогне .

http://www.benzworld...08.4-st-cct.pdf
  • 0

#14 poni

poni

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:sofia
  • Автомобил:
    slk 200

Публикувано 06 юли 2014 - 07:29

Това дали ще помогне .

http://www.benzworld...08.4-st-cct.pdf

 

 Здравей. /мисля че учтивата форма на "Вие" не се прилага по форумите/. С автомобилите съм наясно в задоволителна степен - най вече старите.Проблемът ми е че нямам къде да разхвълям половината кола за да намеря къде е повредата.Времето когато си ремонтирахме Ладите пред блока отмина.По тази причина ми трябва ел.схемата на покрива - за по елегантно ремонтиране.В някъкъв сервиз в Овча Купел един познат е дал триста лева за подобен ремонт т.к. там са имали схемата.Без да съм скъперник - не ми се дават преди всичко от честолюбие.Ако ти пиша колко автомобила съм имал и повечето съм си ги оправял сам няма да повярваш.Поръчал съм на един младеж да ми набави схеми на SLK-то от НЕТ-а.Ще излезе дребни пари.Веднага ще ги пусна в сайта.До тогава ти пожелавам безаварийно ползуване на колата.Въпреки че по мое мнение точно на този модел мерцедесовото му е само в двигателя и емблемата.Позволявам си да ти напомня да пазиш от влага ел.модула в дясната страна на багажника и да следиш за запушване в ваната на двигателния отсек.Поздрави.

Здравей, може ли да ми кажеш кой е този сервиз ако имам проблем да отида там да го видят или ако някой ден не може да се затвори да знам каъде да отдида.все си мисля че не всеки майстор може да  го оправи. Мерси за съвета но вече се наводни помпата на централното и я смених, отделно загубих и чипа на имобилайзера и там нов слагах. Иначе покрива в началото си работеше сега от време на време прави проблеми имам регистрация и в чужди форуми там ми пишат да го смазвам.По принцип може да се отваря и затваря на ръка ако ти трябва ръководство за експлотация мога да ти пратя там е описано какво се прави с покрива и как да се затваря на ръка не е сложно ако вече не си разгледал и тази опция.


  • 0

#15 poni

poni

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Град:sofia
  • Автомобил:
    slk 200

Публикувано 06 юли 2014 - 07:35

Здравей, може ли да ми кажеш кой е този сервиз ако имам проблем да отида там да го видят или ако някой ден не може да се затвори да знам каъде да отдида.все си мисля че не всеки майстор може да  го оправи. Мерси за съвета но вече се наводни помпата на централното и я смених, отделно загубих и чипа на имобилайзера и там нов слагах. Иначе покрива в началото си работеше сега от време на време прави проблеми имам регистрация и в чужди форуми там ми пишат да го смазвам.По принцип може да се отваря и затваря на ръка ако ти трябва ръководство за експлотация мога да ти пратя там е описано какво се прави с покрива и как да се затваря на ръка не е сложно ако вече не си разгледал и тази опция.

Незнам дали си гледал този клип :

 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни