Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

Колеги, препоръчайте добър авто тапицер?Оправяне на седалки и претапициране на кожен волан


  • Please log in to reply
35 мнения по тази тема

#16 James

James

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    W220 S500 Long

Публикувано 29 юли 2016 - 16:21

Оферираха ми по спомен нещо от рода на 300 лева за волан и салоните им почваха от 2500 лева. Но тия по снимките на сайта им са бая по-скъпи.


Този пост е редактиран от James: 29 юли 2016 - 16:21

  • 0
Oh lord won't you buy me a Mercedes Benz? My friends all drive porsches, I must make amends.
Worked hard all my lifetime, no help from my friends... oh, lord won't you buy me a Mercedes Benz?

#17 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 29 юли 2016 - 21:45

Аз съм ползвал http://slaviauto.com/за претапициране на волан. Беше коректен, изработката хареса на мен и всички, които са виждали волана.

 

При демонтажа на волана един техен техник ми нарани леко таблото и Слави го оправи без разправии и без остатъчни следи.

 

С две думи - доволен останах. Смятах да си правя при него разни извращения по салона, но се спрях.


  • 0

#18 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 юли 2016 - 22:29

Покрай частите с които се занимавах се запознах с човек който се занимава и с този вид дейност (преди време е била основната, но сега има и друга работа)
 и съм повече от доволен в съотношението цена/качество. Нещата стават малко по-бавно заради другата му работа, но качеството компенсира.

Понеже не съм говорил с него дали може да оставям негови кординати из форума, ако на някой му трябва, моля да ми пише или да звънне.

 

А за горните цени - 250 лв за волан.... без да го правят с палци, без да слагат подгрев, а за просто едно тапицане ми се вижда безумно много...

Не знам дали приходите са ми малко или разума в повече (надали е 2рото :D), но...


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#19 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 юли 2016 - 23:04

Претапицирането на волана ми при Вилнер беше под 200лв и качеството е без забележки.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#20 James

James

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    W220 S500 Long

Публикувано 30 юли 2016 - 08:34

А за горните цени - 250 лв за волан.... без да го правят с палци, без да слагат подгрев, а за просто едно тапицане ми се вижда безумно много...

Не знам дали приходите са ми малко или разума в повече (надали е 2рото :D), но...

 

Моята цена за волан беше със запазване на оригиналните дървении, с хубава перфорирана кожа и смяна на подложката. Факт е, че ги правят за половината пари.

Иначе по въпроса с разума и приходите - 2500 лева са много за салон на кола за 7500 лева примерно, но пък ако имаш средствата и желанието за Любимата кола, защо не? 


  • 0
Oh lord won't you buy me a Mercedes Benz? My friends all drive porsches, I must make amends.
Worked hard all my lifetime, no help from my friends... oh, lord won't you buy me a Mercedes Benz?

#21 dimitrovivdi

dimitrovivdi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 231 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:Морето
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юли 2016 - 09:21

Здравейте, някой знае ли добър тапицер около Бургас ?
  • 0
OMFG

#22 pitar_r_r

pitar_r_r

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1645 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:край морето
  • Интереси:NBA,NFL,
    СНУКЪР
  • Автомобил:
    W210 - E250D AVANTGARDE 113kc 09.1998г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юли 2016 - 09:55

Здравейте, някой знае ли добър тапицер около Бургас ?

 

В  Бургас,  Георги  GSM:0889916521  и  0896472782.

 

Ползвал съм услугите му и съм доволен от свършената работа.


  • 1

Живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.

 


#23 dimitrovivdi

dimitrovivdi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 231 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:Морето
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юли 2016 - 09:57

Голямо БЛАГОДАРЯ :)
  • 0
OMFG

#24 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 30 юли 2016 - 11:02

Моята цена за волан беше със запазване на оригиналните дървении, с хубава перфорирана кожа и смяна на подложката. Факт е, че ги правят за половината пари.
Иначе по въпроса с разума и приходите - 2500 лева са много за салон на кола за 7500 лева примерно, но пък ако имаш средствата и желанието за Любимата кола, защо не?

Въпроса отново отива до желанието.
За платнян салон цената е 1000лв. със шукарните му шевове и заигравки.
За изкуствена автокожа цената е 1200-1500 от зависи...
За мекичка италианска естествена кожа цената тръгва от 2000 лв.
Ако е в комбинация с такава перфорирана е от 2500 лв.на горе.
Това е при "обикновен"тапицер,не при Вилнер.При тапицер при който кож.волан от ест.кожа е 100лв.,в комбинация с перфорирана е 120лв.,топка ск.лост в перфектно изпълнение е 20лв.
Просто качествените материали са скъпи и от там се качва цената за тоя който ги иска.
  • 0

#25 LA VIE 80

LA VIE 80

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    автотапицерски услуги ул.Св.Св.Кирил и Методий 60 град. Бургас

Публикувано 15 юни 2017 - 09:46

на улица Св.Св Кирил и Методий 60. град Бургас тел.0879530441
ателие за автотапицерски услуги,поправка и възстановяване на кожени изделия
цена за волани от естествена кожа 80лв.изкуствена кожа 50лв.предна седалка 140лв.задна седалка 250лв.таван и табло по 100лв. кора на врати по 90лв.
претапициране това е от изкуствена кожа.може и от естествена,но цените са други.също така възстановяване на салони от естествена кожа.
  • 0

#26 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 12 януари 2022 - 01:32

Здравейте и за много години :)!
Желая ви да сте здрави - вие, семействата ви и, разбира се, мерцедесите :)
Виждам, че по темата отдавна не е писано, та да поосвежим малко информацията за добър тапицер. Аз лично имам желанието да възвърна шофьорската си седалка към заводския и вид и ще съм признателен ако ме посъветвате къде биха ми я направили наистина професионално? Самата кожа не е в окаян вид - поддържам я редовно, но от годините самата седалка е някак хлътнала/пропаднала надолу и кожата стои отпусната и леко набръчкана. Доста търсих нова заводска, но засега удрям на камък. Явно ще трябва да се сложи нова основа или нещо подобно. Ще се радвам да споделите мнения! Ако някой може да каже нещо и за "Вилнер", чувал съм, че са добри, но това беше преди 5-6 години, сега нямам понятие.
  • 0

#27 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 януари 2022 - 10:30

Не мисля, че биха се ангажирали да поправят седалката ти, със сегашната ѝ тапицерия.

Аз ходя при едни пичове в Редута да ми оправят дунапрените на проблемни седалки и да подсилват подложката под кожата, ако е необходимо.

Отпуснатата кожа се причинява от смачкан пълнеж на седалката, като се оправи, се изпъва пак... стига да не е съсипана кожата или да е перфорирана. Тогава е много трудно.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#28 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 12 януари 2022 - 12:00

Доволен ли си от момчетата в Редута? На моята седалка, на кожата и няма нищо, явно точно пълнежът трябва да се оправи.
  • 0

#29 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 януари 2022 - 17:28

Ако "пичовете в Редута" са "Автоинтериор", то и аз съм ги ползвал,  за да ми оправят подгрева на шоф.седалка. Горещо ги препоръчвам. Много са точни, казват, обясняват, преценяват и не се хващат с неща,дето не са за тях :)


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#30 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 12 януари 2022 - 22:21

Не знам кои са, аз лично винаги залагам на заводското и оригинално качество - лично за мен по-добро от него няма. Претапицирах волана, изкара година и горния слой на кожата започна да се изтърква. Ядосах се и си намерих оригинални нови волани и приключих казуса. Със седалките е по-сложно, защото нови не мога да намеря. Колегата KDL буди в мен доверие и уважение, чел съм много негови мнения - винаги премерени и обективни. Ще се радвам да се включи отново, а и други, които имат опит с оправяне на седалки. Благодаря и на теб, Митак, че се включи. Ще видя тези "Автоинтериор" :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни