Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

проблем с механиката на заключване на вратите (централното)не заключва задна лява


  • Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 vladimir_

vladimir_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Мадан
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz 200 W124 M102 1987

Публикувано 04 февруари 2014 - 16:44

Здравейте колеги

 

  Вчера ми се случи нещо странно установих че задна лява не се заключва от централното и трябва да натисна ръчно пъпката и после да заключа иначе на отключване работи явно отдавна е така но задните стъкла са ми тъмни и не сам забелязал по рано.

 

 Днес реших да си поиграя и да пробвам колко скоби ще счупя докато сваля кората на вратата та да видя какво се случва под нея: 

та свалих аз кората и огледах механизма оказа се че всички метални части по механиката са клеясали много и май там е проблема а не във вакум машинката както си мислех преди да сваля кората и някъде по веригата запъва.

 Започнах леко почистване на прахоляка с четка ; обилно смазване (промиване) с WD-40 ; раздвижване и пак смазване с WD 3-4 пъти ; изчаках 15 минути да окапе WDто и започнах обилно смазване на всички части с масло 15w/40 като пазих гумените маншони на вакум машинката да не се омаслят (маслото разяжда гумата) пак раздвижване и смазване ; сглобяване на кората (голям филм е сглобяването) оставих маслото за час да разтвори клея и пробвах как работи.

 

 Резултата: 

Определено имаше голям ефект вече се заключва сама но малко по бавно от другите, забелязах също че и предна дясна работи бавно и на заключване и на отключване дали е вероятно вакум машинките да си отиват и какви са симптомите ако са повредени нацяло ли спират да работят или умират бавно както в моя случаи (но е възможно и предна дясна да е клеясала) някой има ли наблюдения на проблеми с централното споделете та да знам машинки ли да търся или да смазвам и предната.

 

 Съвет към всеки които няма гараж да си прегледа работата на централното че аз никога не се обръщам като заключа вярвам че се е заключила а тя кой знае от кога си спи с една отключена врата.

 

   П.П  Внимателно с корите "чупливо" е  :)   :beer


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни