Към съдържанието

•  

Снимка
- - - - -

B-Class отзиви ?????

• Please log in to reply
49 мнения по тази тема

#46 EmoDinkov

EmoDinkov

Прохождащ

• Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 24 декември 2019 - 11:32

Здравейте,

От скоро се заглеждам по автомобили, защото в момента съм се едно малко старо Поло и трябва да го сменям. Няма да крия, че се заглеждам по Хонда Джаз, но случайно видях тези Б класи и много ми харесват като визия, а и не на последното място като пари. Бюджет имам 8-9к лева.

Към момента съм в Бургас и имам възможност да видя този автомобил: https://www.cars.bg/...97fce04642f849d

Това, което търся в една кола е задължително да е бензин и да е с габарите на тази Б класа. Обаче от Мерцедес... не разбирам нищо. Какво е хубаво да гледам тук? Виждам, че има Б150,170,180 и 200... кой вариант е най-добре? 150 ми се вижда малко за купето...

Какви са болестите на този тип автомобили? Обслужването много ли е... скъпо? Какво да гледам при огледа им? Надеждна кола ли е? Ще се кара предимно градско, но ще има пътувания СОфия - Бургас от време на време и не искам да ме остави на магистралата :)

• 0

#47 ЦецоКолев

ЦецоКолев

Напреднал

• Потребители на форума
  • 525 Мнения:
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 24 декември 2019 - 20:41

Такава Б класа има един мой блиък приятел и съм му правил някой дребни ремонти. Б200 136 магарета. Вози стегнато, радиуса на завиване е не-мерцедесов зареди предното предаване. Шумничка е вътре, но е по-добре от други в този клас. Бих търсил ръчка, CVT-то ясно не носи много на бой, на моят приятел почва да прави някакви номера, а той кара пенсионерската. Разхода му градски е около 10 което е супер.
  • 0

#48 kdl

kdl

artful dodger

• Членове на клуба
  • 8271 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 декември 2019 - 12:35

Обслужването им е като на нормална кола. Ако имаш теч от някоя гарнитура, е малко кофти... няма много място около мотора.

Иначе с малко мисъл не е трудна за работа.

Частите са напълно нормални, алтернативи има за почти всичко.

Гледай нещо с повече екстри, много базова гледаш, с ръчни задни стъкла...

Ако нямаш интерес към турбо бензинката, гледай B180 и B200, нормални атмосферни мотори.

И определено ръчка според мен.

Весела Коледа.

• 0

Audi_A4_avatar.gif

#49 Nixxer

Nixxer

Прохождащ

• Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Churchdown

Публикувано 29 февруари 2020 - 21:57

Здравейте. Започнах да се оглеждам за нова кола. МБ Б класа ми привлече вниманието и по-точно w246. Чудех се можете ли да дадете някакви мнения и препоръки. Трудно ми е да реша между кои два модела да избера B 180d или B200d, като цяло се интересувам от автоматичната скоростна кутия. Километрите ще са не повече от 50000 а годината на производство не по-рано от 2015-та. Въпроса е как се представят двата двигатвля, 1,5 на рено и 2,2 на МБ. Планирам да притежавам колата за около 5 години като ще правя около 16000-20000 км на година. Всяко мнение и препоръка е ценна за мен. Благодаря ви.
Здравейте. Започнах да се оглеждам за нова кола. МБ Б класа ми привлече вниманието и по-точно w246. Чудех се можете ли да дадете някакви мнения и препоръки. Трудно ми е да реша между кои два модела да избера B 180d или B200d, като цяло се интересувам от автоматичната скоростна кутия. Километрите ще са не повече от 50000 а годината на производство не по-рано от 2015-та. Въпроса е как се представят двата двигатвля, 1,5 на рено и 2,2 на МБ. Планирам да притежавам колата за около 5 години като ще правя около 16000-20000 км на година. Всяко мнение и препоръка е ценна за мен. Благодаря ви.
  • 0

#50 mitadoc

mitadoc

Прохождащ

• Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Град:Brighton, East Sussex, UK
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz B200CDI , W246, 2015

Публикувано 18 април 2020 - 21:59

Здравей,карам W246 B200CDI ръчка, от Октомври 2016-та. Направих й над 100 000 км оттогава. Прекрасна кола, аз нямах никакви сериозни проблеми. Имам тема за нея,може да ти помогне.

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни