Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Не ми свети Check Engine лампата на таблтоSLK 200 Kompressor


  • Please log in to reply
40 мнения по тази тема

#1 bladeyav

bladeyav

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    SLK 200 kompressor r170

Публикувано 18 януари 2014 - 14:11

Здравейте колеги.

Установих че не ми свети въпросната лампа от както имам колата (вече 2 год.) Онзи ден я водих на диагностика и излязоха доста грешки, от които трябваше да ми светне чека. Помислих че е изгоряла крушката в таблото, но не. След смяната и, дори разменях места на крушки които светят 100% не светеше при подаване на контакт. Колата е в наистина безупречно състояние, където и да я видят майстори или хора разбиращи от коли, но тази лампа?!? Някакви идей зашо не свети? Помислих си да не е правил магарий предишния собственик( жена), но нещо не ми се вярва на общия перфектен вид на колата. Кой би могъл да ми помогне със тази лампа?

 

ПС и още нещо след като свалях таблото за подмяна на крушката, после колата отказваше да пали, дори не въртеше стартера. Мина известно време и запали. Акумулатора го бях откачил докато ровех по таблото. Защо е така?

 

Благодаря предварително!

 

ПС2

На моята кола (2001г.) символа е двигателчето, а НЕ като на прикаченият фаил написано с букви Check Engine

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от bladeyav: 18 януари 2014 - 14:11

  • 0

#2 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 18 януари 2014 - 18:05

във кодировките на двигателя и на таблото не е зададено

по принцип трябва да е включено ама автоджамбазите го изключват

да е вред колата


  • 0

#3 bladeyav

bladeyav

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    SLK 200 kompressor r170

Публикувано 19 януари 2014 - 11:35

нещо не разбрах колега. как е изключено, и може ли да се включи отново, товая за което говориш?


  • 0

#4 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 януари 2014 - 11:56

и може ли да се включи отново

 Може...с диагностика обаче.

 

Иска да каже че джамбазите го порязват за да не издава нередности по колата.


Този пост е редактиран от Вай Басо: 19 януари 2014 - 12:00

  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#5 bladeyav

bladeyav

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    SLK 200 kompressor r170

Публикувано 20 януари 2014 - 09:57

бях на диагностика, обааче не можаха да ми я включат, или не знаят как. Правиха ми диагностика със Стар Диаг. първо, после и със някаква универсална. Къде да отида за да ми я включат, само не казвайте Балкан Стар, че има нямам никакво доверие на тях


  • 0

#6 bladeyav

bladeyav

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    SLK 200 kompressor r170

Публикувано 01 юни 2015 - 21:08

проблема все още е налице колеги. Ходя по диагностики, колата има грешки, но чека не свети и никой не знае защо.


  • 0

#7 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юни 2015 - 21:53

Какви грешки имаш?
На контакт не светва ли лампата?
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#8 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 02 юни 2015 - 06:19

Ами двама души по-горе ти казаха,че лампата се включва със СТАР ДИАГНОЗА.В момента не ти свети при проблем,защото ти е зададено пак със Стар диагноза да не е активна.Така,че просто намери човек със такава диагностика за да я активира и си готов.....


  • 0

#9 sv_trener

sv_trener

    Стъпващ тежко

  • Потребители на форума
  • 477 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C 220 D 1994г. ГНП Bosch

Публикувано 02 юни 2015 - 07:04

Ами двама души по-горе ти казаха,че лампата се включва със СТАР ДИАГНОЗА.В момента не ти свети при проблем,защото ти е зададено пак със Стар диагноза да не е активна.Така,че просто намери човек със такава диагностика за да я активира и си готов.....

И после да види, че колата му хич не е перфектна, а джамбазите са го преметнали яко.


  • 1

Шофьорски стаж от 23.07.1987г.Категория B, C, D, E, Т-тб ,Т-кт

 

Шофирай разумно - стигни жив! Пази останалите на пътя!

 

Понякога ми идват такива идеи, че бръмбарите в главата ми стават на крака и ръкопляскат...

 


#10 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 юни 2015 - 13:14

От кое меню се маха? В смисъл... нали не питам някаква тайна?
Понеже аз пробвах да я сваля на преден Eвро сертификат, с цел да не гледа втората ламбда след кат-а (бях го махна), но не намерих никъде как да го препрограмирам.

А не е като да не знам как се работи със Стар... Принципно се оправям с такива софтуери доста добре.
Затова ми е странно, че може да се спре check engine инфо-то.

Добрата новина е, че R170 200 Kompressor е доста прост автомобил и няма ракетни технологии в него.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#11 bladeyav

bladeyav

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    SLK 200 kompressor r170

Публикувано 02 юни 2015 - 15:05

И после да види, че колата му хич не е перфектна, а джамбазите са го преметнали яко.

 

 

Малко неподготвен се изказа колега, но нищо щом ти го казваш сигурно е така :spam


  • 0

#12 bladeyav

bladeyav

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    SLK 200 kompressor r170

Публикувано 02 юни 2015 - 15:12

От кое меню се маха? В смисъл... нали не питам някаква тайна?
Понеже аз пробвах да я сваля на преден Eвро сертификат, с цел да не гледа втората ламбда след кат-а (бях го махна), но не намерих никъде как да го препрограмирам.

А не е като да не знам как се работи със Стар... Принципно се оправям с такива софтуери доста добре.
Затова ми е странно, че може да се спре check engine инфо-то.

Добрата новина е, че R170 200 Kompressor е доста прост автомобил и няма ракетни технологии в него.

На мен също ми е интересно това за вкл/изкл на чек лампата през Стар Диаг.

Последно и четене на колата беше преди 2 седмици в ЕМ-Комплект на околовръстното (оригиналния сервиз, а не копието му до него) със Стар Диагностик. Излезе ламбда сонда преди катализатора и TPS. Преди време отново с универсална диагностика ми показа проблем с ламбдата, от което заключих че проблема наистина е в нея. Монтьора, който чете колата не ми каза, че може да се активира или деактивира лампата през софтуера, а му казах за проблема с несветещата лапма. Това разбира се не значи че въпросния майстор знае как се борави на 100% със Стар Диагностик


  • 0

#13 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 юни 2015 - 15:15

Колеги, нека не се хейтим. Не е коректно да се изказваме така за колите си (особено, когато не сме ги виждали) :)

Но темата определено е интересна (поне за мен). Ще съм много благодарен, ако може да се предостави допълнителна информация по въпроса.
Досега не съм срещал кола, на която може да се спре "Check engine" лампата просто така, и то точно от заводския софтуер.

@bladeyav: може ли малко инфо какви грешки ти записва?
Моята палеше чека, само при проблем с втората ламбда. Общо взето това беше единствената грешка, която записваше като цяло.
изкл. грешки от сваляне на батерия, те не палят чека.
едит: извинявай, писали сме по едно и също време, видях поста ти след като пуснах моя


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#14 bladeyav

bladeyav

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    SLK 200 kompressor r170

Публикувано 02 юни 2015 - 16:48

Ами това са грешките които изкара. След изчистването им (последният път) и при повторно запалване на колата отново записа ламбда сондата, без другата грешка за TPS-a. В сервиза я нарекоха "диагностичната" ламбда.

колега @kdl: малко разяснение можеш ли да ми дадеш относно двете сонди. Коя каква е и каква функция имат


  • 0

#15 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 02 юни 2015 - 19:19

Обикновенно в KIW-комбиинструмента има за кодиране дали да е активна или не Чек.лампата.В последно време все повече новозакупени коли идват със загасени лампи и след като ги активираме се оказва,че имат някакъв проблем.

  Не мога да опиша точно стъпка по стъпка точно на този модел как се активира,защото на ден ми минават по 2,3 различни модела и не мога да помня дословно къде какво.Ако идвам на София ще ти демонстрирам лично как става.Както може да се препрограмира ербек компа(да се изключи кантара на пасажера)така се изключва,включва и лампата на чека.


  • 2




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни