Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Не ми свети Check Engine лампата на таблтоSLK 200 Kompressor


  • Please log in to reply
40 мнения по тази тема

#31 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 06 юни 2015 - 16:00

Детско столче на предна седалка Не се слага!:)


Грешката е моя,за което се извинявам!Почти съм сигурен,че преди години закона забраняваше поставянето/сядането на деца отпред,но явно са го променили.
  • 0

#32 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юни 2015 - 10:37

Киберпич,къде прочете,че съм казал за слагане на резистори и глупусти.Изказвате се без да прочетете някои неща за който спорите.Кантара е точно за това,да определи отпред дали е дете,възрастен човек или чанта.Това,че се изолира със стардиагнозата е по-добрия вариант от не работеща система и не е никакъв проблем.От завода излизат и мерцедеси без кантар така че не е такъв голям проблем.Всеки си избира какво да направи за собствената си безопасност.Попитахте ме дадох отговор,не ми се занимава с спорене и глупости........
До Кдл,твърдиш,че си запознат добре със Стар диагнозата,а не знаеш основни работи.Примерно как се задеиства чек лампата,че се слага детско столче отпред,че ербек системата следи и чрез закопчаването на коланите-отпред,дали има човек там.

 

 

- темата за решение на проблем с кантара с резистор(и) съм я засегнал , не защото ти си споменал за нещо такова, а защото при много от по-старите модели на повечето марки това е едно от решенията които работи. (НО там всичко е на доста по "примитивно" ниво, което не значи че е лошо - spacegrade техниката е примитивна защото е по-надеждна и защото по-лесно се обслужва при дефектиране)

 

- продължавам с кантара. ако се деактивира софтуерно ( стар диагноза ) как колата ще реши има ли или няма човек на пасажерската седалка? ако приемем че системата от въздушните възглавници ще се задейства, при изключен кантар, то как би реагирала системата която се грижи за пасажерския колан. Ако мисли че има постоянно човек , то ще подава колана постоянно :) и още по дразнещото - ще пуска аларма за незакопчан колан на пасажера. 

Като за подаването на колана не съм сигурен дали кантара има превес и дали изобщо се използва. Там със сигурност се следи и дали е отворена пасажерската врата преди запалване или след като вече е запалено е отворена и затворена - тогава подава колана.

 

 

уважавам изключително много знанията и опита на всички колеги във форума и извън него. целта на намесването ми в темата е да изясня за себе си , а предполагам и за колеги които са заинтересувани, как би работила системата при съответните решения по нея , а не да влизам в спорове или да налагам мое мнение. 


Този пост е редактиран от cyberpig1: 08 юни 2015 - 10:40

  • 1

#33 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юни 2015 - 17:25

@chochone, не споря. Не съм пипал Стар повече от 2-3 години вече.

Надявам се не се чувстваш засегнат затова, че хора с малко технически познания (нямам Star), които цял живот се занимават с повече или по-малко известни софтуери, могат да се справят с нещо, предназначено за хора, работещи в дилърства, с елементарни компютърни познания, по разни знайни и незнайни градове и градчета из света, след кратко обучение? Ако да, извинявай. Коригирам се и спирам да пиша, че имам идея какво е то Star.

 

Едва ли някой от писалите в темата търси повод за дразга, че да се засягаш.

Сега по темата със столчето:

Не говорим за детско кошче, говорим за детско столче. Принципно детското кошче престава да се ползва доста рано и е желателно да се ползва възможно най-рядко, но както и да е. Да не го обръщаме на бащинство.

 

От чисто технологична гледна точка:

 

Една от причините да си продам SLK-то беше, че няма как да возя дете, освен ако не е в BabySmart столче. Еми... аз такова нямам, имам друго. Съмнявам се и много хора да имат точно такова столче м/у нас.

Също така: аз досега Isofix на предна седалка не съм видял, няма и да видя... вероятно има причина.

 

Понеже все още си пазя упътването на SLK-то, ето и малко картинки от него.

Уловката: остава страничният бег, но гаси предния, когато засече BabySmart.

 

Аз съм виждал и 2.5-3 годишно дете да се вози право на седалката на Корса, по пътя към Смолян, но това е съвсем различна тема. 

 

P.S. Относно колана, прав си, не го обмислих. На един познат преди години му гръмна и вторият бег при удар, след залъгалка, без да има човек на седалката. Но колата не е Мерцедес и със сигурност беше със single-stage airbag, понеже беше преди 2000г. Може да е бил боднал залъгалка в закопчалката на колата, както доста хора правят. Не знам. 

Прикачени файлове


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#34 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юни 2015 - 18:36

Продават се и само транспондери от BabySmart столче. Линк.


  • 0

#35 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 08 юни 2015 - 19:33

SRS систимата се отличава от airbag

точно по това че ако не е закопчан колана не

се задейства

кантарчето е сложено да определи колко е тежък човека

и коя степен да се задейства

ако е изключено се задейства втора степен


  • 1

#36 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юни 2015 - 19:40

пак стигаме до ситуацията в която е изключен кантара и няма пасажер. тогава ще има ли аларма да се закопчее колана? за шофьора е ясно :) там винаги има аларма :) не би трябвало кола да се движи без шофер в нормалния случай.
  • 0

#37 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 08 юни 2015 - 21:32

При изключен кантар няма да има аларма за закопчаване на колана на пасажера,както и подаване на същия без да има нужда от него ,ама това е друг бира.По желание на притежатела на автомобила може и при работещ кантар пак да се изключи алармата......

  Ники това което пишеш е така и не е така.При w211 има две степени на надуване на възглавниците,но на по-старите като 210 и на долу е едно гърменето.Така,че си мисля,че кантара е точно за това да определи не колко е тежък човека и каква степен на отваряне на възглавницата да задейства,а дали човека е дете или е възрастен човек-пак според теглото.Това последното не съм го чел някъде,а просто разсъждавам логично-според мен.


Този пост е редактиран от chochone: 08 юни 2015 - 21:40

  • 0

#38 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 юни 2015 - 00:47

Сами, продават се, но 300лв за 2 залъгалки втора употреба... :) Не знам дали си гледал, но за сходна сума се намират разкошни столчета Recaro, чисто нови :)

И като оповръща един път тапицерията, нещо в теб се пречупва необратимо.

A и от МБ са тарикати, 3 типа столче по минимум 600$ всяко (най-ниската цена, без доставка, мита, ДДС, която намерих).

Recaro Young Sport e 9-36kg и е около 200Eur версията с Isofix след малко ровене за по-добра цена.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#39 bladeyav

bladeyav

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    SLK 200 kompressor r170

Публикувано 09 юни 2015 - 19:29

Май е време модератор да раздели двете теми, защото нямат нищо общо и човек би се объркал, особено ако търси отговори по втората :)

 

ПС: Оправих колата. Колегата Chochone бе прав. Оказа се софтуерно деактивирана лампата за мое най-голямо учудване ( на база на познанията ми за др марки коли)

 

Благодаря на всички Ви за помощта!!!


  • 0

#40 viddar

viddar

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    S202 C200 Kompressor MY99

Публикувано 03 януари 2016 - 00:48

Май е време модератор да раздели двете теми, защото нямат нищо общо и човек би се объркал, особено ако търси отговори по втората :)

 

ПС: Оправих колата. Колегата Chochone бе прав. Оказа се софтуерно деактивирана лампата за мое най-голямо учудване ( на база на познанията ми за др марки коли)

 

Благодаря на всички Ви за помощта!!!

 

Здрваей колега, можеш ли да посъветваш къде/кой оправи check engine лампата, че и при мен не свети, а се съмнявам да е изгоряла крушката? Благодаря предварително.


  • 0

#41 ivaylo204

ivaylo204

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    W204 220CDI 2011

Публикувано 06 февруари 2020 - 09:23

Къде ти активира ха лампата

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни