Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

моля за съвет преди покупка на W140 или W220500 или 600

мерцедес 500 мерцедес 600 мерцедес с клас

  • Please log in to reply
88 мнения по тази тема

#1 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 27 декември 2013 - 23:20

Здравейте на всички от форума!

Бях решил да купувам джип, последно беше хамър H2 , от всичко което прочетох останах с впечатлението че са супер трошки с куп недостатъци- а аз такава кола не искам... От много умуване с моята жена реших ме че ще бъде W140 или W220!

На времето съм карал малко W140 и ми хареса,но като цяло нямам никакво друго впечатление освен че ми харесва на външен вид. Живея в Холандия  и съм си харесал няколко W140 500 long и 600 long...  Всичките автомобили които гледам са с пробег между 50 и 90 хиляди км. Купя ли мерца задължително ще му сложа газово принс , което струва 2500 евро, защото по друг начин няма да стане... До колкото съм запознат газовото на принс е най-доброто. Нека който е запознат, карал, имал или има подобен автомобил да ми каже какво да гледам преди да го купя,да сподели мнение и да каже колко надежден може да бъде мерц на 50-90000 км пробег. всичките коли които гледам са със full service history . Искам да знам ако купя W140 500 или 600 на тези километри и сложа газово на принс да ли ще имам проблеми в следващите няколко 3-4 години, докато ми омръзне и го продам? Също така гледам и W220 но не ми харесват толкова колкото W140.  Гледам топ цена до 12 000 евро. и има W220 на по 150 000 км и отгоре а докато  W140 има на по 50 000 км...На мен ми трябва за всекидневна кола с която ще минавам пробег от по 100 км. Като цяло ме интересува да ли колата ще боледува много и това с газовото на принс да ли ще е ок? Искам здрав автомобил, с който да не ми се налага да вися по майстори...

За мен не е от значение да ли ще е 300 500 или 600 просто искам да ми харесва , чудя се и за w220  вие ако бяхте кой от двата модела и с кой двигател  щях те да изберете и защо?

Благодаря предварително на всички... пускам няколко мерца които ми харесват http://suchen.mobile...RT&colors=WHITE това е единият който съм харесал а другият е http://suchen.mobile...Features=EXPORT , http://suchen.mobile...Features=EXPORT


  • 0

#2 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 28 декември 2013 - 01:21

някой има ли информация за този мерц? http://nfs.mobile.bg...ls&slink=56s8lf


  • 0

#3 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 28 декември 2013 - 10:03

някой има ли информация за този мерц? http://nfs.mobile.bg...ls&slink=56s8lf

Тоя мерцедес си го въртят от няколко години.

Преди 3 години беше 21 000лв.

Този е 4 собственик.

При покупка на 140-ка,гледаш най вече как пали рано сутрин и дали държи обороти.Двигателя дали тресе.За 8-ка дали тресе е трудно да се забележи,но ако има тресене не е на добре.Задължително проверяваш инсталацията на мотора.Има ли напукване трябва да се прави.Откъм електрическата част трябва да е перфектна.Гледаш за течове около двигателя и скоростите.Гледаш да няма течове и около хидравликата и секторната кутия.

После гледаш скоростната кутия как превключва.По добре е да превключва мааалко по твърдо отколкото да е меко и да приплъзва.Задължително да се провери луфта на диференциала.Не трябва да има тупкане в дифа при превключване,защото после филма е голям за намирането на точния диф.

Не се притеснявай при нормално загрят двигател да я напънеш.Трябва да реагира почти моментално,не трябва да има замисляне или забиване на муцуната.

Подробна проверка на ходова част.Обърни внимание на стойката на колата.Не трябва да е смачкана и клекнала,освен ако допълнително не е сваляна.Трябва да има хубава права стойка.

Гледай всички системи и екстри  да функционират.

Гледай да няма ръжди и гнило.Провери задължително под праговете,и подкалниците там се крият доста изненади.

Това ако си купуваш кола от България.Предполагам че тези коли които гледаш на по 50 000-90 000км. няма да имат повечето от тези симптоми,но проверката е задължителна.

Задължително Стар Диагноза за прочитането на колата.И човек който може да чете с тази диагноза.

От България избягвай да купуваш 140-ка,освен ако не познаваш човека и колата.За сега тук няма нещо което да си заслужава.

По възможност гледай да е фейслифтова,т.е. след 94г.

За газифицирането на тези коли?

За 600 нямам наблюдения.

За 500?Хубава газова и кадърен майстор,вършат чудеса.Успешно се газифицира този двигател (М119) и разхода е доста приятен,20/21 градско,и 13/14 извънградско при скорост не повече от 160км/ч.

Това са ми наблюденията за W140 V8 S500.Това се сещам за сега.Ако се присетиш нещо питай.

За 600 има колеги които имат такива и им знаят болестите.Изчакай да се обадят.

Чувството да шофираш такъв автомобил е невероятно.Много добро поведение на пътя и добра динамика.При запазен и гледан автомобил от този клас,ще останеш приятно изненадан колко е здрав и надежден.


Този пост е редактиран от alipi: 28 декември 2013 - 10:42

  • 6
Не хапи този,който може да те изяде.

#4 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 28 декември 2013 - 17:02

Тези от обявите в немско - абсурд да са на тези километри. Иначе най ме кефи белия като салон и състояние.

Този българският наистина кисне за продан от години, освен това се ползва за кола под наем, защото съм го виждал в офертите на една фирма, която се занимава с отдаване на коли под наем.

 

Колкото до Хамъра - добре си се отказал - пълен боклук с огромен разход. Имам познат с такъв.

 

Търси 500, защото 600 е по-сложен и съответно при него има повече скъпи неща за трошене, ама пък върви значително по-бързо....

 

Газифициран 600 не съм виждал. То май няма газови за 12 цилиндрови, поне това съм чувал тук, докато с 500 с газ е пълно и собствениците не се оплакват.


  • 1

#5 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 28 декември 2013 - 18:49

Здравейте !

днеска звънях на този черният мерц от София... Човека започна да ми обеснява че била с ксенон и кожен салон , щях да падна от смях, после ми каза че километража бил в мили и до там. питах двигател  ходова част нищо не отговори, останах с впечатление че или не е негова или не знае нищо... белият от немското ми харесва много, но май няма газов инжекцион за него ...само до 500 са май както каза Рошен... Така реши да пускам сл 300 за продаване ако има някой желаещ съм на среща... Ще го дам на такаваа цена на която и двамата да сме доволни... нека който е мераклия да започва с офертите .  Качвам една снимка и след малко пускам обявата или малко по-късно тази вечер... сл ще го дам на такава цена че и двамата да сме доволни... А ако има някой с хубава w140 да започва да предлага

чакам оферти

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  IMG_0631.JPG   200,91K   10 Брой сваляния

  • 0

#6 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 28 декември 2013 - 19:25

А аз съм виждал доста.

И с метан,газов инжекцион и четири броя с обикновенна газова,познай кой е сложил последните.

 

Е нали нямало как да се сложи безпроблемно газ на 12так, защото нямало такъв софтуер и комп за управление...или нещо такова?

Казвай къде слагат читав газов инжекцион и да отивам, че ми писна да зареждам на всяко излизане.

 

Колега babaneze, много хубава 129ка имаш. Ако беше 500,а не 300, щяхме да измислим нещо с моята 140ка.


Този пост е редактиран от shotgun600: 28 декември 2013 - 19:25

  • 1

#7 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 28 декември 2013 - 20:00

пушка и 12таците се правят на газ, но за мен не си е работа това. напиши в гугъл газов инжекцион за 12 цилиндъра и веднага ще видиш една цена от 3300лв. някои други майстори слагат 2 управления за по 6 цилиндъра и пак кара...

да знаеш само че като и сложиш газ ще и падне цената в немско :)
  • 0

#8 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 28 декември 2013 - 21:47

Чакам предложения за хубава еска
  • 0

#9 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 декември 2013 - 22:22

Ти този сл не го ли продаваше преди около
2 години някъде.
  • 0

#10 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 29 декември 2013 - 02:28

Е нали нямало как да се сложи безпроблемно газ на 12так, защото нямало такъв софтуер и комп за управление...или нещо такова?

Казвай къде слагат читав газов инжекцион и да отивам, че ми писна да зареждам на всяко излизане.

 

Колега babaneze, много хубава 129ка имаш. Ако беше 500,а не 300, щяхме да измислим нещо с моята 140ка.

shotgun600 като няма риба и рака е риба :О) и на мен ми се иска нещо голямо вече ... за това бях решил хамър та хамър, цяла седмица ми изтекоха очите по интернет форумите да чета за тях и накрая се убедих че за никакъв ... не стават...затова искам бай мецан w140 ... 

Благодаря за комплимента относно r129 

колкото за газово на 12 ще направя запитване тази седмица в принс амстердам и ще ти кажа, защото ако не намеря 500 ще търся 600 ако има чалъм за ГИ...


  • 0

#11 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 29 декември 2013 - 02:31

Ти този сл не го ли продаваше преди около
2 години някъде.

mimo160 верно преди две год с жена ми бяхме решили да го продава ме, и го бях пуснал в marktplaats.nl на 8500 евро  . след месец свалих обявата и го закарах в БГ...

вече една год стои в гаража без да се кара... последно ноември си бях за 9 дни до БГ и му се порадвах малко, че и 20 градуса беше уцели  ( идеално за кабрио ) него бяха вижда ли в Бургас, чупиха си вратовете на всякъде:О) 


  • 0

#12 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 29 декември 2013 - 02:36

пушка и 12таците се правят на газ, но за мен не си е работа това. напиши в гугъл газов инжекцион за 12 цилиндъра и веднага ще видиш една цена от 3300лв. някои други майстори слагат 2 управления за по 6 цилиндъра и пак кара...

да знаеш само че като и сложиш газ ще и падне цената в немско :)

цената колко да и падне, а иначе не се издържа на бензин брат, всеки ден трябва да слагам по 50 евро , няма как да стане ... в амстердам газово на принс струва около 2000 евра и се чудя къде да слагам ГИ... да ли в бг или в амстердам.. Притеснявам се от това че ако взема кола от бг и сложа газ и на другият ден е натоваря на автовоз и тръгна да е карам и ми направи някой номер ще умра от яд... а тука ще си има гаранция и т.н. незнам може би ако сложа брц принс или нещо друго да му важи гаранцията в цяла европа... Предложете някой който разбира от ГИ в София , парите за ГИ ... просто да имам някъкви координати ако ми се наложи...


  • 0

#13 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 29 декември 2013 - 02:38

Тези от обявите в немско - абсурд да са на тези километри. Иначе най ме кефи белия като салон и състояние.

Този българският наистина кисне за продан от години, освен това се ползва за кола под наем, защото съм го виждал в офертите на една фирма, която се занимава с отдаване на коли под наем.

 

Колкото до Хамъра - добре си се отказал - пълен боклук с огромен разход. Имам познат с такъв.

 

Търси 500, защото 600 е по-сложен и съответно при него има повече скъпи неща за трошене, ама пък върви значително по-бързо....

 

Газифициран 600 не съм виждал. То май няма газови за 12 цилиндрови, поне това съм чувал тук, докато с 500 с газ е пълно и собствениците не се оплакват.

мислиш ли че лъжат тези в Германия? нали имат сервизна книжка и т.н.!?!?! или всичко е пунта мара?


  • 0

#14 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 29 декември 2013 - 02:42

Ако реша да погледна черният мерц в София има ли някой , който да отиде и да провери за какво става въпрос ( разбира се длъжен няма да остана , ще платя за услугата 25лв мисля че е нормално) за да знам да ли си заслужава и да не идвам напразно до БГ. Просто да отиде и провери ако се наложи да направи тест драйв и каквото трябва там за да знам да ли е читав, ако трябва да се закача интерком ли забравих как се казваше :О) ще пратя допълнително пари за прегледа, но искам да знам че този който отиде ще ми каже нещата така както са!


  • 0

#15 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 29 декември 2013 - 02:45

Тоя мерцедес си го въртят от няколко години.

Преди 3 години беше 21 000лв.

Този е 4 собственик.

При покупка на 140-ка,гледаш най вече как пали рано сутрин и дали държи обороти.Двигателя дали тресе.За 8-ка дали тресе е трудно да се забележи,но ако има тресене не е на добре.Задължително проверяваш инсталацията на мотора.Има ли напукване трябва да се прави.Откъм електрическата част трябва да е перфектна.Гледаш за течове около двигателя и скоростите.Гледаш да няма течове и около хидравликата и секторната кутия.

После гледаш скоростната кутия как превключва.По добре е да превключва мааалко по твърдо отколкото да е меко и да приплъзва.Задължително да се провери луфта на диференциала.Не трябва да има тупкане в дифа при превключване,защото после филма е голям за намирането на точния диф.

Не се притеснявай при нормално загрят двигател да я напънеш.Трябва да реагира почти моментално,не трябва да има замисляне или забиване на муцуната.

Подробна проверка на ходова част.Обърни внимание на стойката на колата.Не трябва да е смачкана и клекнала,освен ако допълнително не е сваляна.Трябва да има хубава права стойка.

Гледай всички системи и екстри  да функционират.

Гледай да няма ръжди и гнило.Провери задължително под праговете,и подкалниците там се крият доста изненади.

Това ако си купуваш кола от България.Предполагам че тези коли които гледаш на по 50 000-90 000км. няма да имат повечето от тези симптоми,но проверката е задължителна.

Задължително Стар Диагноза за прочитането на колата.И човек който може да чете с тази диагноза.

От България избягвай да купуваш 140-ка,освен ако не познаваш човека и колата.За сега тук няма нещо което да си заслужава.

По възможност гледай да е фейслифтова,т.е. след 94г.

За газифицирането на тези коли?

За 600 нямам наблюдения.

За 500?Хубава газова и кадърен майстор,вършат чудеса.Успешно се газифицира този двигател (М119) и разхода е доста приятен,20/21 градско,и 13/14 извънградско при скорост не повече от 160км/ч.

Това са ми наблюденията за W140 V8 S500.Това се сещам за сега.Ако се присетиш нещо питай.

За 600 има колеги които имат такива и им знаят болестите.Изчакай да се обадят.

Чувството да шофираш такъв автомобил е невероятно.Много добро поведение на пътя и добра динамика.При запазен и гледан автомобил от този клас,ще останеш приятно изненадан колко е здрав и надежден.

благодаря за изчерпателният отговор!

сам едва ли ще се справя с проверката на колата. но затова пък вие сте тука в форума да се допитам :О)

блаагодаря още веднъж


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни