Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Как да оправим ел. печка на CDI-то


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#16 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 19 март 2014 - 21:20

ТУК май има описано, как се оправя проблема, ама не го разбирам този език. Някой ако може да преведе по-същинската част, че с гугъл нищо не става  :blush


  • 0

The Best or Nothing


#17 sando_79

sando_79

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Sprinter313CDI 2003г.

Публикувано 13 декември 2019 - 15:34

Здравейте,от няколко дни съм собственик на спринтер 313 ЦДИ 2003г. Нормалното обслужване за нов внос кола премина само с една подгряваща  свещ и благодарение на нея някакъв си управляващ блок GSE140.В бусчето ме заинтригува наличието на печка или нагревател на антифриза,който се намира под преден ляв фар и на предна лява гума се намира нещото като ауспух на печката.Има управление на таблото ,най-вдясно след реглажа на клапите за въздуха от вентилатора.Въпроса ми е как да съм сигурен кога работи и само ръчно ли го спирам и пускам това затопляне,при уж пуснато положение(лампичката свети в червено) през ауспухчето много за кратко излиза лека пара.Когато загрее двигателя за 5-10 мин. (5-8 километра) спокойно каране и стигне 80 градуса температурата не се гаси автоматично.Това ли е принципа на работа за този модел?Буса е товарен


  • 0

#18 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 13 декември 2019 - 16:06

Не трябва да излиза пара през аспухчето. Ако не е пускана доста дълго време може да има коденз и в началото да излезне пара,но за кратко.

Тази твоя печка би трябвало да работи на нафта от резервоара на буса.Ако е малко нафтата в резервоара може дори да не се опита да запали печката.

За да разбереш дали работи и да не се бъркаш с други звуци :

-вклюи парното на топло и тогава загаси буса

-при неработещ двигател натисни копчето на печката за запалване ( да светне червено )

-след  около минута трябва да почне да бучи печката и от аспухчето да духа топло и все по топло.

- в купето без да натискаш каквото и да е ще се пусне парното с духалките без да работи двигателя.

 

( така беше при 313 cdi 2004г пътнически )

ако имаш дистанционно може да я пускаш и от него без да ходиш до буса и да натискаш копчето

 

Има сухи печеки,но не съм срещал бус мерцедес с такава.

Иначе на бусове Рено сложихме 21  сухи печки, защото фабрично нямаха. Сега салона се топли много по бързо и  децата които се возят им е добре ;)


Този пост е редактиран от IIVVOO: 13 декември 2019 - 16:13

  • 0

#19 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 13 декември 2019 - 16:22

Снимай това управление за да е ясно, че говориме за едно и също нещо.


  • 0

#20 sando_79

sando_79

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Sprinter313CDI 2003г.

Публикувано 13 декември 2019 - 16:22

Иво мерси,нафта половин резервоар,загася ли двигателя гасне всичко свързано с парното,ауспухчето е на лявата гума извън купето,там топло не ми върши много работа,да по топло е след 15 мин някъде но не горещо,завъртя ли ключа на нулева позиция и гасне всичко вентилатор не се пуска на духалките,иначе двата маркуча над акумулатора стават супер топли.

Май ключа трябва да е на позиция едно,не е на контакт ,но се пуска радиото.Управлението е един прост бутон с три стрелки отляво :yeah

https://www.mobile.b...79&slink=disuhr

виж на това спринтерче управлението  същото е и моето


Този пост е редактиран от sando_79: 13 декември 2019 - 16:36

  • 0

#21 sando_79

sando_79

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Sprinter313CDI 2003г.

Публикувано 13 декември 2019 - 17:25

И така след направена проба установих: Ако двигателят не е стартиран,даже и при контакт червената лампа не свети и въздух от духалките не тръгва.При натискане на бутона  при загасен двигател нищо не се случва освен,че когато се запали двигателя веднага светва червената индикаторна лампа на ключа за печката и след около 2 мин тръбите в коша са осезателно по-топли и при пускане на вентилатора в купето се усеща по-топъл въздух .Електрическа печка (или суха,май се нарича) за този модел дали има и защо тогава пък има това ауспухче на лявата гума?


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни