Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Как да оправим ел. печка на CDI-то


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#1 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 10 октомври 2013 - 20:15

Както на почти всички CDI-та, така и на моето, печката не работи. До колкото знам и успях да преведа информация от нета, тази печка, се включва при външна температура под +7 градуса и температура на двигателя под +30 градуса. В някой форуми пишеше, че при работеща печка, дори в най-големите студове, колата трябва да започна да духа топло от парното до 1-2 минути, което мен много ме впечатли и ме накара, да се замисля и аз да си оправя моята. Възможен ли е ремонт на тази печка? Какъв точно им е проблема? До колкото знам, тя се намира над стартера или под всмукателите, което значи, че е доста разглабяне, докато се стигне до нея и не ми се иска да е свалям ей така за спорта само, без да имам план за ремонта и. Някой дали е правил такъв ремонт?  :beer


  • 0

The Best or Nothing


#2 bativ

bativ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 80 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    S203 C220 CDI 2004 Facelift

Публикувано 10 октомври 2013 - 20:20

Ще следя с интерес... :)


  • 0

#3 NAV1

NAV1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 139 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W140 300TD ; 420
    W210 300D
    W211 200k face
    W220 320;320CDI;500
    W221 320CDI
    A209 320
    W218 350CDI 4matic
    W164 350CDI 4matic
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 октомври 2013 - 22:13

Защо си сигурен, че не работи? Провери ли бушона за печката? И аз имам, но не, съм я пускал досега.


Този пост е редактиран от NAV1: 10 октомври 2013 - 22:14

  • 0

#4 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 октомври 2013 - 06:54

За коя печка говорите. Защото всичко цди-та имат ел. нагревател на антифриза, с цел по-бързото загряване на мотора (те и без това загряват по-бавно) и от там и парното работи по-добре. Но това не е печка в истинския смисъл на думата. Тя си е допълнителна екстра и аз не съм я виждал често на по-новите коли.
  • 0

#5 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 11 октомври 2013 - 07:50

Защо си сигурен, че не работи? Провери ли бушона за печката? И аз имам, но не, съм я пускал досега.

Защото ми я записва като грешка на диагностиката. Честно казано, бушон не съм проверявал, но се съмнявам.

 

За коя печка говорите. Защото всичко цди-та имат ел. нагревател на антифриза, с цел по-бързото загряване на мотора (те и без това загряват по-бавно) и от там и парното работи по-добре. Но това не е печка в истинския смисъл на думата. Тя си е допълнителна екстра и аз не съм я виждал често на по-новите коли.

Може би твоето наименование е по-правилно...ел. нагревател на антифриза. Аз имам предвид за heater booster, което се пуска от настройките на таблото. 


  • 0

The Best or Nothing


#6 vasil.genov

vasil.genov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 128 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz X204 GLK 320 CDI 4matic
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 октомври 2013 - 08:37

Да, това е нагреватела на антифриза, за съжаление и при мен излиза такава грешка на диагностика. Ще ми е интересно какво може да се каже по темата. За момента имам инфо, че в повечето случаи, само някакъв датчик за температурате се скапва и от там и нагревателя не работи, това ми го казаха в сервиза на Генади, но долко е вярно не мога да кажа.


Този пост е редактиран от vasil.genov: 11 октомври 2013 - 08:38

  • 0

#7 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 октомври 2013 - 08:38

Да това е нагревател, пуска се от таблото.
Защото печката е нафтова и работи отделно, дори и на загасен автомобил.
  • 0

#8 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 11 октомври 2013 - 08:55

Да това е нагревател, пуска се от таблото.
Защото печката е нафтова и работи отделно, дори и на загасен автомобил.

 

Точно!

Прикачени файлове


  • 0

The Best or Nothing


#9 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 12 октомври 2013 - 07:18

При мен бойлера работи, или поне не дава грешка при диагностика, ама това да почне да духа топло след 1-2 минути го няма. Поне 5 минути каране за да почне да се усеща, че има надежда за топло. 10-15 минути каране и вече си има парно. Под каране да се разбира движение, а не висене в задръстване.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#10 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 12 октомври 2013 - 08:05

Ето я и грешката на EN и BG. Абе инат съм си и 'щом си я има функцията в колата, искам да си работи и да си е използвам, колкото и маловажна да е, независимо за какво става въпрос :) Никой ли не е чувал за ремонт на този нагревател? 

 

Прикачени файлове


  • 0

The Best or Nothing


#11 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 13 октомври 2013 - 07:56

Ами чувал съм, че нов е къде 1000 кинта, ама не пречи да се провери с точност колко е.
Тия диаграмии по-горе не са за ел.нагревателя, а по-скоро за печка. Бойлера прилича на датчик за масло, дребна джунджурия и е чудно що е толкова пари...
Сега като се загледах диаграмата сие баш за бойлер, щото в секция 41 от диаграмата точно той е даден.


Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2

Този пост е редактиран от mradulov: 13 октомври 2013 - 07:57

  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#12 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 14 октомври 2013 - 12:21

Ами чувал съм, че нов е къде 1000 кинта, ама не пречи да се провери с точност колко е.
Тия диаграмии по-горе не са за ел.нагревателя, а по-скоро за печка. Бойлера прилича на датчик за масло, дребна джунджурия и е чудно що е толкова пари...
Сега като се загледах диаграмата сие баш за бойлер, щото в секция 41 от диаграмата точно той е даден.


Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2

 

Добре, а печката няма ли управление? Виждал съм на W202 печка, с управление под касетофона. Нещо като таймер беше, наглася се кога да се пуска и т.н, а и това е като допълнителна екстра към колата. А това, което аз имам предвид, което се сетва от настройките на таблото, това го имат всички CDI-та. Наистина ли никой не е правил опит за ремонт? Или някой да чул някъде нещо?


Този пост е редактиран от CarlBenz: 14 октомври 2013 - 12:25

  • 0

The Best or Nothing


#13 vasil.genov

vasil.genov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 128 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz X204 GLK 320 CDI 4matic
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 октомври 2013 - 12:33

Да, това е нагреватела на антифриза, за съжаление и при мен излиза такава грешка на диагностика. Ще ми е интересно какво може да се каже по темата. За момента имам инфо, че в повечето случаи, само някакъв датчик за температурате се скапва и от там и нагревателя не работи, това ми го казаха в сервиза на Генади, но долко е вярно не мога да кажа.

 

Другото, което ми казаха пичовете, е че е доста разправия да се стигне до този датчик ли, бойлер ли... и някакси за момента ме отказаха да го оправям, но за пари така и не сам питал.


  • 0

#14 feimbg

feimbg

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Tirgovishte
  • Автомобил:
    2007 E320 V6 CDI Automatik 4Matic Airmatic
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 октомври 2013 - 17:28

da i az go imam no zimata kato doyde sutrinta kogato e po studeno ako sim go pusnal heater booster oborotite mi se vdigat i padat prez edna sekunda i e mnogo gadno 


  • 0

#15 ti6uuu

ti6uuu

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Svishtov
  • Автомобил:
    mercedes benz C200 W203

Публикувано 14 ноември 2013 - 19:50

при мен на таблото има някъв бутон EC REST от него ли се пуска тая печка и ако е от него когато е пусната свети червено или не свети. :)


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни