Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Жило на газта за 200D

жило газ дизел

  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 victork

victork

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes C250 TD (1998 год)
    Mercedes 200D (1980 год)

Публикувано 07 октомври 2013 - 15:11

Привет!

 

Обръщам се към Вас с една голяма молба... Започнах да събирам мотора (200D, 60 к.с.) и установих, че жилото на газта е скъсано и вързвано (доста нестабилно) с клема... Мога да го ползвам в това състояние, но не се знае кога ще ме остави на пътя. Намирането на въпросното жило обаче се оказа огромен проблем (говоря за ново, не съм търсил по моргите).

 

В Балкан Стар ми казаха, че жилото е 1000 мм дълго. А след мислене и чудене около 2-3 мин по телефона, девойката каза, че в моя случай (1980 година) е "може би 1065 мм".

 

Това "може би" доста ме учуди като се има предвид, че дадох номер на рама... Очаквах по-сигурен и конкретен отговор, но уви :) И точно поради тази причина не посмях да попитам за ОЕМ номер на жилото...

 

В каталога на Febi Bilstein дори няма жило с такава дължина. Най-близкото е 1090 мм:

http://www.mister-au..._a10121374.html

(линка е за пример, не е реклама)

 

Учудващо е, че във същия сайт ми предлагат и жило за 200D, което е 1690 мм (т.е. 60 см по-дълго).

 

Знам, че най-лесно е да сваля моето и да го измеря, но... в момента колата ми е малко далеч (на път съм). Има ли някой опит с тези жила? Съвет от къде мога да взема ново? Или пък случайно някой да има такова в мазето? :)

 

Предварително благодаря за помощта...


  • 0

#2 victork

victork

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes C250 TD (1998 год)
    Mercedes 200D (1980 год)

Публикувано 11 октомври 2013 - 15:48

Привет!

Извинявам се, че си отговарям сам, но може би ще е полезно за друг колега от форума. Въпросното жило го намирам само в Балкан Стар и то на страхотната цена от 231 лв.

Но по-важното е друго... В нито един магазин за части не ми казаха, че това всъщност и жило за т.нар. ръчна газ. Което е нещо като обогатител и което се регулира от копче до волана.

Самият механизъм на газта (от педала нататък) е лостов и там няма никакво жило. Т.е. към момента това жило не ми е чак толкова важно.

Разбира се, ще го търся занапред, тъй като искам окомплектован автомобил... Учуден съм, че никой не си направи труда да ми спомене този факт, а го научих от човек, който ремонтира от години стари дизели на Мерцедес...

 

И все пак, ако някой има такова излишно, нека пише тук или на ЛС.

 

Поздрави!


  • 0

#3 nonev

nonev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 317 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W 123 230E`83-продаден
    W 123 200`82-реставрира се
    W 210 320E`96
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 декември 2013 - 22:12

Аз трябва да имам такова,но ще го търся напролет. Ще направим контакт по нататък


  • 0
Кола от ремонт и жена от курорт трудно се вкарват в пътя





Also tagged with one or more of these keywords: жило, газ, дизел

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни