Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

ДВД - изключен дисплей при движениеСлед потегляне дисплея на ДВДто ми се самоизключва с цел сигурност. Как мога да си го настроя да НЕ се изключва. Благодаря на отзовалите се.


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#1 BYFTL

BYFTL

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Момчилград
  • Интереси:покер, криминални случаи, риболов и др.
  • Автомобил:
    W211 Е320 2003г.

Публикувано 12 юли 2013 - 14:38

След потегляне дисплея на ДВДто ми се самоизключва с цел сигурност. Как мога да си го настроя да НЕ се изключва. Благодаря на отзовалите се.


  • 0

#2 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 юли 2013 - 15:53

През сервизното меню или чрез Стар диагноза. Потърси клипчета в тубата как се влиза в сервизното меню на твоя модел, че има няколко варианта.
Един от вариантите беше да задържиш едновременно три бутона "serv" "mute" и червената (може и да не е червена) слушалка, бутона за затваряне на разговор.
Опцията се води driver distraction и трябва да е на "off"

Този пост е редактиран от drjivago: 12 юли 2013 - 16:11

  • 0

#3 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 13 юли 2013 - 06:59

Колеги, <br />Гледандто на телевизия по време на управление на автомобил е много опасно! И без гледане на филми по време на шофиране има достатъчно катастрофи, защо ви трябват филми, нима собствената ви безопасност и тази на останалите е по-маловажна от филм, който имате на двд и можете да гледате и удобно полегнал пред огромен телевизор? <br /><br />Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2
  • 4
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#4 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 юли 2013 - 07:18

Прав си, мен и разговора по телефона ме разсейва малко или много, пък камо ли филм :).
Но всеки сам си преценява какво и как да прави. Има и друг вариант, да не се лишава от това удовоствие пътника ди шофьора на дълъг път :). При ЕС-клас това е решено с някакъв дисплей ( не ми е ясна съвсем технологията), който от пътника се вижда видеото, а от шофьора навигацията примерно. Всичко е в зависимост от ъгъла на гледане.

Този пост е редактиран от drjivago: 13 юли 2013 - 07:24

  • 0

#5 BYFTL

BYFTL

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Момчилград
  • Интереси:покер, криминални случаи, риболов и др.
  • Автомобил:
    W211 Е320 2003г.

Публикувано 13 юли 2013 - 17:29

Опитах се направя както се показва на клипчетата, но явно не правя нещо както трябва и driver distraction опцията не се появява :( 


  • 0

#6 Grozdanov

Grozdanov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 251 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 13 юли 2013 - 17:47

Video in motion....


  • 1

#7 BYFTL

BYFTL

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 31 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Момчилград
  • Интереси:покер, криминални случаи, риболов и др.
  • Автомобил:
    W211 Е320 2003г.

Публикувано 17 юли 2013 - 21:57

Доста се помъчих, но накрая се получи.


  • 0

#8 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 26 юли 2013 - 08:51

Здравейте, това го направихме на скоро на един приятел на CLS-a доста четох по темата, има значение коя версия е софтуера на навигацията ако е ъпдейтнат, скритото меню изчезва и може само порез стар диагностика да се пусне.... Ако сте от софия мога да ви го подкарам, иначе по спомени комбинацията бутони е (Mute) + (Serv) + (затворена слушалка). Натискат се в този ред и се държат, така де натискаш 1вия (не го отпускаш), натискаш втория (все още държиш и първия бутон), натискаш и третия (вече и трите са натиснати) и след 2-3 секунди се пуска т.нар. "Engineering Mode".
След това за да се отключи има още едно скрито меню и комбинация бутони... (#) + (*) + (лява стрелка на бутона под числата). После менюто се нарича Dr. Distr. (Driver Distraction), трябва всичките отметки да са изключени в противен случай картината изчезва след потегляне или движение с над 10км в час или при изключена ръчна спирачка което е най-безумного...

Дано съм помогнал и се извинявам за дълтото описание!


  • 0


#9 Боко

Боко

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    05' W211 E320
    95' W202 C220

Публикувано 06 април 2014 - 20:23

Здравейте, това го направихме на скоро на един приятел на CLS-a доста четох по темата, има значение коя версия е софтуера на навигацията ако е ъпдейтнат, скритото меню изчезва и може само порез стар диагностика да се пусне.... Ако сте от софия мога да ви го подкарам, иначе по спомени комбинацията бутони е (Mute) + (Serv) + (затворена слушалка). Натискат се в този ред и се държат, така де натискаш 1вия (не го отпускаш), натискаш втория (все още държиш и първия бутон), натискаш и третия (вече и трите са натиснати) и след 2-3 секунди се пуска т.нар. "Engineering Mode".
След това за да се отключи има още едно скрито меню и комбинация бутони... (#) + (*) + (лява стрелка на бутона под числата). После менюто се нарича Dr. Distr. (Driver Distraction), трябва всичките отметки да са изключени в противен случай картината изчезва след потегляне или движение с над 10км в час или при изключена ръчна спирачка което е най-безумного...

Дано съм помогнал и се извинявам за дълтото описание!

 

При мен стана точно по това обяснени.. Благодаря!


  • 0

#10 xarvatina

xarvatina

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W211

Публикувано 26 май 2014 - 11:40

а някой знае ли как се прави на NTG 2.5 модела който с SD картата, рових на доста места, но не намирам нищо :)


  • 0

#11 fuckir1

fuckir1

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Plovdiv

Публикувано 17 юни 2017 - 22:47

Малко да подновим темата. При мен се влиза от system, language по едно натискане и след това се задържат три бутона , червена слушалка, горен ляв диагонал и audio бутона . След като ги задържим тези три бутона за около 5 секунди се появява engineering mode меню, и от там идва моя проблем незная коя е другата комбинация с бутони за да ми излезе менюто за DVD-то. Пробвах 4-ри комбинации но няма резултат , те са - #* + лява стрелка, 1+4+7, 3+5+7, и на последното 1+3+8 ми изписа че иска двд ъпдейт диск. Има ли друга комбинация от копчета или няма да имам късмет да си пусна двд-то по време на движение.

Благодарско.

Изпратено от моят HUAWEI LYO-L21 с помощта на Tapatalk
  • 0

#12 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 18 юни 2017 - 07:39

Вече не става с комбинация от бутони от обикновен потребител.
Дайте и с нормална Стардиагноза не открихме менюта.
За софтуерно отключване се предлагат дискове онлайн около 150 $.
Хардуерни модули съм виждал около 100 $, които се включват между Команда и САМ.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
  • 0

#13 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 05 юли 2017 - 07:42

Малко да подновим темата. При мен се влиза от system, language по едно натискане и след това се задържат три бутона , червена слушалка, горен ляв диагонал и audio бутона . След като ги задържим тези три бутона за около 5 секунди се появява engineering mode меню, и от там идва моя проблем незная коя е другата комбинация с бутони за да ми излезе менюто за DVD-то. Пробвах 4-ри комбинации но няма резултат , те са - #* + лява стрелка, 1+4+7, 3+5+7, и на последното 1+3+8 ми изписа че иска двд ъпдейт диск. Има ли друга комбинация от копчета или няма да имам късмет да си пусна двд-то по време на движение.

Благодарско.

Изпратено от моят HUAWEI LYO-L21 с помощта на Tapatalk

 

Ако си с w211 сигурно е инсталиран последния ъпдейт на фирмуера на устройството, там част от тайните менюта са премахнати, ще стане със Стар Диагностика.

 

При колите с NTG2.5, NTG4, NTG4.5, NTG4.7 както е писал колегата Praetorian, начините са с физическа залъгалка която се връзва на кабелите, дискове които мисля че са с някакъв код и не може да се ползват многократно и скоро бях чел че има вариант да се направи с нов STAR C4 и ведиамо като се наливат други настройки и се премахва забраната.


  • 0


#14 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 05 юли 2017 - 21:16

А какво е толкова важно да се гледа по време на шофиране? Ако очите ти са в монитора не виждаш пътя и може да се удариш челно в мен. Какъв е зора за видео в движение, толкова ли не може да гледате телевизия спрели?
Силно съм против в клуба да се разпространява информация застрашаваща всички на пътя.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#15 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 05 юли 2017 - 22:17

А какво пречи колегата да има дете/деца или просто да създава комфорт на хората които се возят? На моята 211ка беше активирано в продължение на над 2 години, нямам ПТП в този период, дори музиката си я свалях с клиповете. Ще попитам и друго, с какво това е по-различно от телефона, ако си олигофрен може и в телефона да се загледаш или небето или разголената кака разхождаща се по центъра...


  • 0





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни