Към съдържанието

  •  

Снимка

Спиране от движение за спукано стъкло ??!??


  • Please log in to reply
33 мнения по тази тема

#16 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 20 юни 2013 - 10:43

В кобра има само китайско стъкло ... кво да прайм не знам. Цената е 125 с монтаж, което е перфектно, ама китайско.............


  • 0

Немеца го е измислил !


#17 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 20 юни 2013 - 10:45

Ще минеш  ГТП само ако си спрян от движение /или ти прадстои ГТП/ . В  Кобрата  са такива  факири  и  3-те  стикера ги свалят  и слагат на новия джам  а  за нов дават  гаранция и ако нещо стане по тяхна вина /не качествен монтаж/  пак ще ти ги свалят и сложат  и  3-те  стикера без проблеми.

 

 

Не знам кобрата как са, но съм говорил със шефа на друга фирма за стъкла във варна, защото бачкаторите не ми смениха лепенката за прегледа добре и си личеше, че е отлепяна и залепяна, и някой ми каза че мога да отида да ми издадат документ, че стъклото е сменяно, който уж важал пред куките и не се заяждали. Да ама не, човека каза, че нямат абсолютно никакво право да ги пипат тия лепенки (официално) , те ако имаха аз може да имам 2 еднакви коли еднакъв цвят и да им сменям номерата и лепенките и дефакто да плащам една кола а да имам две.. Издадоха ми документ де, че стъклото е сменяно, но човека ми каза че няма никаква законова сила това нещо, и пак зависи дали ще попаднеш на полицай който ще уважи че ти е сменяно стъклото, или такъв който ще ти се заяде. Не случайно тия лепенки са направени да се разкъсват при опити за сваляне


  • 0
Follow your own star...

#18 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 20 юни 2013 - 10:52

В кобра има само китайско стъкло ... кво да прайм не знам. Цената е 125 с монтаж, което е перфектно, ама китайско.............

 

 

На мен ми взеха нещо от рода на 110-120 на 190тката, стъклото е супер като изключим синята лента отгоре, която много ме дразни, но предишния път като сменях ми взеха същите пари да ми сложат оригинално (втора ръка), но там положението е още по зле, както се каза преди в темата не само че цялото е на дупчици, ами и има следи от движението на чистачката, особено ако стъклото е било от колата на някой пич дето обича да си сменя чистачките чак когато се протъркат до метал, че и още малко след това.. Стъкло втора ръка никога вече


Този пост е редактиран от Lambo_Rambo: 20 юни 2013 - 10:53

  • 0
Follow your own star...

#19 pitar_r_r

pitar_r_r

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1645 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:край морето
  • Интереси:NBA,NFL,
    СНУКЪР
  • Автомобил:
    W210 - E250D AVANTGARDE 113kc 09.1998г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2013 - 12:22

Не знам кобрата как са, но съм говорил със шефа на друга фирма за стъкла във варна, защото бачкаторите не ми смениха лепенката за прегледа добре и си личеше, че е отлепяна и залепяна, и някой ми каза че мога да отида да ми издадат документ, че стъклото е сменяно, който уж важал пред куките и не се заяждали. Да ама не, човека каза, че нямат абсолютно никакво право да ги пипат тия лепенки (официално) , те ако имаха аз може да имам 2 еднакви коли еднакъв цвят и да им сменям номерата и лепенките и дефакто да плащам една кола а да имам две.. Издадоха ми документ де, че стъклото е сменяно, но човека ми каза че няма никаква законова сила това нещо, и пак зависи дали ще попаднеш на полицай който ще уважи че ти е сменяно стъклото, или такъв който ще ти се заяде. Не случайно тия лепенки са направени да се разкъсват при опити за сваляне

 

Говорим за две различни фирми.  С  Кобрата  нямах проблеми, не съм присъствал  на свалянето  и лепенето  на стикерите на  новия  джам,  колата я оставих и след  три часа ми се обадиха  че е готова.

Относно  един  стикер  две, три коли  това може да е минавало  преди  или  минава и сега, но след  като  на  полицаите  им  раздадоха  таблетите  въпрос  на  време е да ги вържат  с  данъчното , ГТП , АП/агенция пътища/ и застрахователни дружества  и  когато се  движиш  даже няма да те спират за проверка  нужен  е само №  на автомобила и ако не си редовен  ти  пращат  честитка  или честитки  щото  всяко  нарушение  се санкционира по отделно.


  • 0

Живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.

 


#20 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2013 - 12:30

Ще ви просветне въпроса за стикерите по стъклото ако се поинтересувате защо на винетката има допълнителна част с щрих-код и как се използва тя (защо на нея пише да НЕ се залепва на стъклото) - Закон за пътищата.

 

А стикера за преглед - имаше едно предаване по телевизията преди месеци по повод на тази кретенщина... цакаш си всеки път, защото раз'и'ашли нЕмали как да знаят те, че ти вече си таковал (платил), АМАН!!!


Този пост е редактиран от Momchil: 20 юни 2013 - 12:31

  • 0

#21 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 20 юни 2013 - 19:17

Просети ни


  • 0

Немеца го е измислил !


#22 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2013 - 21:45

Баш!


  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#23 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 21 юни 2013 - 15:06

Без да се смята като реклама офертите са:

- Кобра - китайско - 125 с монтаж

- Друга фирма не помня как се казваше - европейско - 230 с монтаж.

 

В Кобра нямат европейски към този момент поне за 124 купе

 

 

А стикерите в Кобра ми казаха по 2лв. на стикер и мисля да им ги дам, че фана да повредя някой стикер нема да ми се верва после хахаха иначе тва с горещата вода ще го обтренирам със седмичните винетки :)


  • 0

Немеца го е измислил !


#24 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 21 юни 2013 - 15:28

А стикерите в Кобра ми казаха по 2лв. на стикер и мисля да им ги дам, че фана да повредя някой стикер нема да ми се верва после хахаха иначе тва с горещата вода ще го обтренирам със седмичните винетки :)

 

Тази година със седмичните , до година с годишните ;)


  • 1
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#25 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 21 юни 2013 - 16:55

По често се прави със пистолет за горещ въздух, и със по-мощен сешоар става, духа се от външната страна на стъклото, не от вътрешната директно върху лепенката.. Като цяло за никой не е тайна, че стикерите могат да се сменят, как се сменят, и че се сменят, но май не е за това темата? Ако ще споменаваме произволни факти - хората без проблем и без срам сменят и вин номера, и регистрационни номера, и двигатели пренабиват.. Коментара ми беше за "легалността" на тези действия, не дали трябва да си магьосник за да ги извършиш. Поста на Наско може да ви намекне леко колко е законна процедурата по отлепяне и залепяне на лепенки, както казах и аз не случайно са направени да се разпадат при разлепяне. Не че съм голям фен на закона, но май темата беше за това какви са законосъобразените действия при спукано стъкло..


Този пост е редактиран от Lambo_Rambo: 21 юни 2013 - 16:55

  • 0
Follow your own star...

#26 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 21 юни 2013 - 19:23

Ква е целта на тва занаятие Рошка ? 


  • 0

Немеца го е измислил !


#27 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 21 юни 2013 - 22:57

Еми като трябва да се боядиса задният капак кво правим,облепяме задният номер заради пломбата...ама друг път.

 

Чука и секача са сила неудържима! :D

 

Мххххммм страхотна логика :D :D Не се бях сетил за такова нещо. Типичния пример за българския гении, пред който аз се прекланям !


  • 0

Немеца го е измислил !


#28 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2013 - 23:33

Но не забравяй че Роша има квитанции за пред кат. :D


Този пост е редактиран от Вай Басо: 21 юни 2013 - 23:35

  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#29 nonev

nonev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 317 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W 123 230E`83-продаден
    W 123 200`82-реставрира се
    W 210 320E`96
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 юни 2013 - 16:29

Иначе трябва да се сваля номера със заявление в Кат и след като се монтира отново се сменя и талона,защото по памет в големия талон е написан номера на тази пломба.


  • 0
Кола от ремонт и жена от курорт трудно се вкарват в пътя

#30 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 24 юни 2013 - 16:36

Не се записва номера на пломбата.

Моя преден номер беше изкривен и ожулен от удар,като ходих да си сменям само предния номер му казах на човека да ми смени и задната пластина на номера че беше някаква украинска,разпроби ми пломбата,платих си я 2 лева и ми сложи нова пластина и нова пломба.


  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни