Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Случайно попаднах на евтини D2S крушки за коли с ксенон


  • Please log in to reply
22 мнения по тази тема

#16 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 06 септември 2015 - 22:55

Аз все още карам с тези същите крушки които споменах януари 2013, а иначе мисля че края на 2012 ги взех?!? Може и да греша, трябва да видя какво пише в гаранционната карта...

Като цяло съм съгласен с колегата, както им се променя цвета, така и има разлика между нова и ползвана няколко години... Това ме навява на мисълта дали да не си сложа две нови и тези да останат за резерва.


  • 0


#17 Тошко

Тошко

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:

Публикувано 12 март 2016 - 17:01

И аз да споделя опита си с xenon.bg. Преди около година ми трябваха крушки за БМВ-то, което имах тогава. Бях чел, че колата не се понася с евтините крушки, но някои хора са слагали евтини и са доволни. След ровене в интернет попаднах на сайта xenon.bg, обадих се, казах, че ми трябва крушка за БМВ. Човекът явно знаеше за проблемите с евтините крушки и ми препоръча да си купя от поскъпите. Така отидох там и купих крушка за 30 и нещо лева. Дадоха ми и гаранция - един лист мисля, че беше с подпис и печат.

 

В началото крушката работеше добре, но след може би 1-2 седмици започна да не пали от първия път след продължителен престой на колата. Като цяло беше много неприятно, защото трябваше да прещраквам фаровете, за да запали.

По-рано си бях поръчал 2 ксенонови крушки от ebay от някакви китайци предполагам и когато пристигнаха реших да ги тествам. Изобщо не можеха да запалят - само премигваха и до там.

 

След около 1-2 седмици мъки на едно място ми направиха оферта за Филипс крушки по 90 лв. на брой с една година гаранция. Понеже ми беше писнало тотално от проблемите с ксенона реших да купя филипса и да се решава въпроса веднъж и за винаги. Така и стана - след това още около година докато колата беше при мен нямах никакви ядове с ксенона. След тези неволи си изкарах заключенията и разбрах защо едни крушки струват 10 лв, други 40 лв, а трети 90 лв.


  • 0

#18 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 18 март 2016 - 16:04

Благодаря за споделеното мнение колега, аз още съм с въпросните крушки без да имам никакви проблеми... От многото което изчетох в последствие разликата е че скъпите крушки имат по-хубава UV защита и са доста по щадящи за фара отвътре... Друг е вече въпроса имат ли различни качества за различните региони на света или в зависимост от това дали е за първоначално вграждане или се продава за подмяна.

 

Според мен и ментетата вече са на много добро ниво и дори да купиш Филипс или Осрам не ти гарантира че е различен от 15-30 левовата крушка. На бай китаец едва ли му пречи много да напише Филипс и да "клонира" хартиената опаковка...
 


  • 0


#19 Гост_ivan todorovГост_

Гост_ivan todorovГост_
  • Гости

Публикувано 03 септември 2016 - 11:32

Братле аз карам с крушки на Duraxen Xenon.Много съм доволен по-добре са от Philips а и цената им е супер 34 - 35лв.

http://millenium-bg....?product_id=795

http://millenium-bg....mpa-power-d2s-1

 

Също имат гаранция и светят уникално.Оригиналните ми бяха Филипс ,смених ги с Дураксен и фаровете ми светнаха отново като нови


  • 1

#20 trifonl

trifonl

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 395 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Мерцедес и волейбол!
  • Автомобил:
    w202, C180, 122к.с. 1998
    w220, S500 4-matic, 306к.с., 2003

Публикувано 03 септември 2016 - 12:09

Колега Иван Тодоров, моля те спри да рекламираш не е позволено и мен лично ме дразни на всяка тема да пишеш едно и също..


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#21 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 03 септември 2016 - 16:27

Карам само с хубави и скъпи, разлика има, китайчето само пише че е с UV, а рефлекторите се опичат и белят от китайчета. Имам страхотни фарове на 212ката, и изгорят ли пак ще купя оригинал крушка. Тоест откакто започнах да купувам всичко оригинал, оттогава ми намаляха разходите по колата
  • 0

#22 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 03 септември 2016 - 19:22

Абе остави Тодоров да изкара 20-30 от крушки бре, що четеш реклаѝа дет не е за теб, персонализорана?
Виж, че си има мишена, бъди човек и модераторите излизат отпуска рядко...

Sent from mTalk
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#23 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 септември 2016 - 20:57

ама много ме кефи човека как си е обърнал форума да търси ;)

А търсачката не вършела работа уж ;)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни