Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Случайно попаднах на евтини D2S крушки за коли с ксенон


  • Please log in to reply
22 мнения по тази тема

#1 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 31 януари 2013 - 00:49

Здравейте колеги, понеже миналата седмица едната ми крушка 2-3 пъти си смени цвета мина през розово, лилаво, бяло, синьо и накрая светеше като свещ... Се наложи да почна да се ровя за нови крушки, тъкмо се бях решил един приятел да ми носи 2 броя Philips от немско за около 100 лева, но попаднах на един бг сайт... Крушките и системите са китайски, но пък дават гаранция 12 месеца, която важи независимо кой монтира крушките (или пък цялата система) и също така подменят крушки при несъответствие в цвета между двете крушки. Като цяло пичовете бяха много коректни и крушката D2S каквкито са повечето заводски ксенони струваше 14.85лв/бр.

Съответно 2 еднакви крушки на 4300К (такива са стандартните от завода и когато се пречупят през лупата са бели с много слаб син отенък... имаше и 5000К но цената беше по висока а и започва да не изглежда много заводско), та два броя крушки 30лв. + 10-15лв. монтаж, по телефона ми казаха 10, на място ми казаха 15 но не смятам че е от особено значение... та на цената на една китайска крушка по повечето магазини и сайтове (при това с 3 месеца гаранция...), получавате 2 китайски крушки с 12 месеца гаранция!

Дано съм Ви бил полезен и това не излезе като реклама, ако модераторите сметнат че нарушавам правилата може да изтрият линка който постнах и ако някой има желание ще му дам координати на лично съобщение.

http://xenon.bg/xenon_products.htm
  • 2


#2 harkata

harkata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Ремонт на автомобили!
  • Автомобил:
    MB W211 E320 CDI 2004г. 204PS
    VW Golf IV 1.9 TDI 2002г. 131PS

Публикувано 18 януари 2014 - 14:19

Отдавна карам с такива колега и съм много доволен!  :)


  • 0

#3 machine

machine

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 503 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210
    E 290 TD
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2014 - 18:50

а какъв е документът, с който може да се направи рекламация?


  • 0

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 19 януари 2014 - 03:49

а какъв е документът, с който може да се направи рекламация?

Какво искаш да рекламираш?


  • 0

#5 machine

machine

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 503 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210
    E 290 TD
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 януари 2014 - 09:34

Aко еднaтa крушкa изгори, нaли трябвa някaкъв документ, че имaш гaрaнция от еднa годинa, a не просто дa отидеш и имaм гaрaнция<br /><br />Sent from my LG-D802 using Tapatalk<br /><br />
  • 0

#6 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 19 януари 2014 - 11:58

На мен ми написаха гаранционна карта и записаха номерата на крушките, трябва да са ти дали такъв документ!


  • 0


#7 machine

machine

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 503 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210
    E 290 TD
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 януари 2014 - 15:12

Ясно. Септември месец ми изгоря едната ксенонова крушка- D2R и я смених с такава Хелла-160 лв. Сега, понеже колата не се кара от септември, ще трябва да сменя и другата, че има разлика в цветовете и ме дразни, но щом тези крушки имат година гаранция, съответно и документ, мисля да сменя и двете и габаритите и халогените. Мерси за инфото, колега. Кажи ти доволен ли си, как светят-през нощта вижда ли се, различава ли се от фабричния ксенон и познава ли се, че не е оригинално?


  • 0

#8 harkata

harkata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Ремонт на автомобили!
  • Автомобил:
    MB W211 E320 CDI 2004г. 204PS
    VW Golf IV 1.9 TDI 2002г. 131PS

Публикувано 19 януари 2014 - 15:28

Аз нямам гаранция...при мен изкарват 2 год........ за китайчета говоря.


  • 0

#9 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 19 януари 2014 - 18:26

Аз вече година съм с такива, както и мой приятел с CLS, добре светят нощно време, аз не виждам разлика от Philips-a с който бях преди тва, освен че тези са по 15лв. парчето... (едната още с поставянето не светеше добре и ми я смениха още там...) платих 10 лева за монтаж, за да си спестя момента в който има проблем и трябва от изток да ходя до вагон ресторанта... дали ще дам 10 лева отгоре за монтаж или ще ги дам за нафта е все тая ама ще си спестя разкарването.

Като цвят съм с 4300K (това е и заводското което слагат) светят си супер добре и заводски, като изгорят се замислям дали да не мина на 5000К.

П.П. единия стар Филипс ми седи в жабката за резерва, че вече веднъж съм се прибирал така от морето с един фар и не беше готино...

Едит: Колега, ти ако си със заводски ксенон на в210 демек без лупа, може би ще трябва да си сложиш 5000К за да свети така както искаш, най-добре ги питай на място, разбират си от работата


Този пост е редактиран от gelevp: 19 януари 2014 - 18:27

  • 0


#10 machine

machine

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 503 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210
    E 290 TD
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 януари 2014 - 18:41

И аз се прибирах от морето с един фар :D Май месец съм при тези момчета :) Мерси колега :)


  • 0

#11 dv8

dv8

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    2004 S320 CDI Long

Публикувано 04 септември 2015 - 14:48

Здравейте колеги,

събуждам тази тема, защото през последната седмица си направих експеримент след като прочетох мненията тук.

Първо искам да кажа, че според мен е безумие да се дават по 150лв за 1бр. ксенонова крушка, още повече, че на нашия пазар е пълно с ментета и може за тези пари да получите качество на крушката като за 1,5лв.

 

Ноември месец миналата година сложих 2 нови крушки D2S 5000К за по 40лв/бр. в Ксенон център - Пловдив с 3 месеца гаранция и без никакви надписи по тях. Светеха добре, около 8-9 месеца и едната взе да трепти. Оказа се, че стъкления балон е хванат за основата с някакво лепило/смола, което се беше отлепило и стъклото се клатеше.

 

Реших да си направя проба и поръчах от най-евтините крушки, които успях да намеря 12лв/бр D2S 6000K: http://rudimpex.com/...ula-1-broy.html

Пристигнаха на следващия ден, но изглеждаха съвсем различно от снимката - стъклото не беше хванато с метални скоби за основата, а пак с някакво лепило и светеха като за 12лв. :) Може би 3 пъти по-слабо от тази за 40лв, която беше на 9 месеца.

 

Този експеримент ме научи, че ксенонови крушки трябва да се купват на място и на тъмно за да се пробват.

 

Тъй като съм от Пловдив, потърсих пловдивски магазини и попаднах на тези крушки Oplas 35W 4500K: http://svetlini.com/oplas-D2S

Цената ми се стори добра а и описанието и снимките на крушките ми харесаха, но все пак позвъних и на телефона, който беше посочен за да попитам дали могат да се пробват преди покупка и по възможност на тъмно. Момчето беше много любезно и каза, че няма проблем. Още същата вечер отидох на адреса, който ми даде, но беше след 20:00 часа и като позвъних се оказа, че вече си беше тръгнал. Представете си колко се изненадах, като ми каза, че заради мен ще се върне и след около 10 мин. вече беше при мен.

 

Изкара ми комплект крушки и сложих едната (4500К) от дясната страна, където ми беше премигващата крушка а от ляво остана старата 5000К. Определено новата светеше по-добре. По-ярко, малко по-жълто в сравнение с другата 5000К, но пък видимостта при 4500К според мен беше по-добра.

 

Купих си 2 комплекта (крушки) за общо 140лв, а с другите 140, които спестих (ако бях купил комплект от 2 Филипс или Осрам по 140лв) смятам да купя конструктор Лего на сина ми! ;)

 

Сега имам един излишен комплект чисто нови евтини крушки 6000К, които подарявам. Ако някой ги иска, ще трябва само да си поеме доставката и ще му ги пратя. Пишете ми лично съобщение и ще се раберем.

 

Не съм обвързан по никакъв начин с нито един от сайтовете посочени по-горе и историята е абсолютно реална. Ако този пост бъде сметнат за реклама, добре, защото моето лично мнение е, че тези крушки Oplas заслужават реклама поради факта, че струват 1/4 от марковите и светят като тях. А за нас потребителите тези неща са важни!

 

Поздрави на всички и се надявам моя опит да бъде полезен и на останалите.


  • 2

#12 dv8

dv8

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    2004 S320 CDI Long

Публикувано 04 септември 2015 - 18:02

Прари ми едно Лично съобщение с GSM и ще ти звънна да се раберем.


  • 0

#13 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 септември 2015 - 22:22

Да ти кажа - брат ми кара с Philips от 150 лв. бройката и за 4 години не са направили нито веднъж проблем - няма зима, няма студ, бързо палят, добре светят... Затова струват толкова. Само дето някой остава без LEGO, но... какво да се прави.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#14 dv8

dv8

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    2004 S320 CDI Long

Публикувано 05 септември 2015 - 07:46

Ето как разсъждавам аз: (не искам да ангажирам никого с моето мнение, просто го споделям)

Животът, който производителите на повечето ксенон крушки им посочват е между 3000 и 4000 часа, което е доста повече от халогенните (300-400 часа). При нормални обстоятелства, когато светлините се ползват само на тъмно, ксеноните би трябвало да издържат повече от 7-8 години. Но тъй като при нас се кара с включени светлини постоянно, живота им намалява по-бързо не само от по-продължителната употреба, но и от повечето on/off цикли (които явно също са фактор).

Аз карам средно по 1 час и половина на ден, което означава, че крушките ми ще са светили 3000 часа след 2000 дни, или около 5 години. На пръв поглед всичко изглежда добре...

 

Но приканвам някой да направи един експеримент ако има възможност - на комплект крушки, които са използвани вече 2 години, да смени едната с нова от същия модел (или поне със същите показатели) и да обърне внимание на разликата. Тя ще бъде осезаема.

 

С времето, в балончето, което свети се образува един филм, който започва да оказва влияние върху силата на светлината. Въпреки че крушката все още свети, тя далеч не е толкова ефективна.

Не знам на колко години бяха Филипсите, които свалих от моята като я купих, но въпреки че светеха може да се каже, че мъждукаха в сравнение с ментетата, който сложих тогава.

 

Според мен, за да се запази оптималната видимост, ксеноновите крушки трябва се сменят поне на 3 години, независимо на коя марка са и колко струват. Затова потърсих някаква по-евтина алтернатива.

Само времето ще покаже колко читави са тези Oplas, които купих миналия ден, но дори и през година да ги сменям, като цена ще е същото като да сменям Филипси на всеки 4 години, но съм сигурен, че като осветеност ще е много по-добре.

 

Пак казвам, това са си мои размисли и сметки, ще се радвам да прочета и други мнения.


  • 1

#15 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 05 септември 2015 - 13:47

Ползвам вече година крушки на Филипс, купени от Алито за 45-50лв. двете.

Не са мръднали и светят уникално.


  • 0

logo-600-1002.png





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни