Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Волан на CLK


  • Please log in to reply
23 мнения по тази тема

#1 изток

изток

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    clk 200 1998 136 коня, на Газ- автоматична скоростна кутия

Публикувано 27 януари 2013 - 09:01

Не видях подобна тема и затова отварям нова.Волана на моето CLK-200(предполагам и на другите )е от изкуствена кожа и е много неприятно когато се изпоти.Има ли някакво решение по този въпрос, или да се претапицира с естествена кожа?От Пловдив съм.
  • 0

#2 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 януари 2013 - 21:10

Не е никакъв проблем да си го претапицираш. Единствения въпрос е къде и за колко пари. Аз също съвсем скоро (най-вероятно още следващия месец, като дойдат паричките) смятам да претапицирам моя, тъй като е страшно нацепен и изгорен от неправилно третиране с препарати за почистване от стария собственик.

Всички попринцип препоръчват Вилнер, като въпреки репотацията им за скъпа, но висококачествена, работа, имат добра цена за правене на волани (мисля около 150лв). Това естествено за нормално претапициране, а не правене на волана ергономичен, спортен и т.н.

Аз лично най-вероятно ще си го претапицирам на друго място (пак в София), просто защото ще си правя още някои неща там (аудиото и наместване на парктрониците), като цената за претапицирането е 120лв.

За цена под 120лв съм чувал само за възстановяване на волани с боядисване и някви други техники (Авто интериор в Гурубляне), но в твоя случай не върши работа.
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#3 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 януари 2013 - 23:22

При вилнер малко вдигнаха цените, мисля, че вече не е 150 лв. дори обикновеното претапициране, но с естествена кожа.
В Горубляне не боядисват! Или ги носят на друго място или директно те пращат сам да си идеш на другото място. Носихме волана на Ягуара при тях.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#4 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 януари 2013 - 23:53

Като разпитвах, така ми казаха, но явно и за Вилнер съм имал стара информация... Иначе в Тояга ми я дадоха цената от 120лв, но не съм питал с каква кожа. Следващия месец като ходя ще видя какво е положението и ако го направя, ще покажа какво се е получило.
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 януари 2013 - 00:29

Ще ходя тези дни до Вилнер и ще попитам за обикновено претапициране на волан с черна кожа, че имам малка задачка за тях!
Цветовите нюанси на кожата са друга тема.
Ако още ти е интересно, ще пусна един ъпдейт с цените.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 изток

изток

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    clk 200 1998 136 коня, на Газ- автоматична скоростна кутия

Публикувано 28 януари 2013 - 10:42

Благодаря на колегите от София,но не е удачно да идвам до столицата ,да оставям колата ,после да идвам да я вземам -цифрата ще се натовари.От Пловдив очаквах включване и някакво предложение,но ще изчакам за сега.
  • 0

#7 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 януари 2013 - 13:55

Попринцип на мен ми казаха, че ще е готов в рамките на деня (ако се остави сутринта), така че може да го вържеш с евентуално идване до София.

Един бърз Гугъл сърч извади това (но от 2010-та и не знам колко е валидно все още)

RxD написа:


fastv6 написа:А някъде в Пловдив има ли добри майстори че и аз имам един за тапициране?


в село Труд има 1 тапицер Тошо се казва аз там си претапицирах волана мн сам доволен волана ми е М-ков и си го направи с цветните шевове и всичко плътно и точно красота ето телефона му 0898467924


  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#8 cdk8998

cdk8998

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 69 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:много са
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz CLK 270 CDI 2003
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2014 - 11:05

Да драсна и аз някой ред , за да актуализирам темата. Трябва да го претапицирам и аз моя и ето какво открих. Плащаш , пращаш правят и връщат  

 

http://www.ebay.de/i...=item2a336d4754

 

 

:mbcb


  • 0
PUT THE PEDAL, GET THE MEDAL !!!

#9 изток

изток

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    clk 200 1998 136 коня, на Газ- автоматична скоростна кутия

Публикувано 15 януари 2014 - 16:32

Случайно видях,че днес има писано по темата.Волана го тапицирах  в Пловдив ,до едно много слабичко арменче близо до Понеделник пазара.Сутринта му оставих колата и към обед ми се обади ,че е готова.Струваше някъде от порядъка 70-80 лв-черна естествена кожа .Не се поти и не се плъзга вече!


  • 0

#10 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2014 - 18:38

Да драсна и аз някой ред , за да актуализирам темата. Трябва да го претапицирам и аз моя и ето какво открих. Плащаш , пращаш правят и връщат  
 
http://www.ebay.de/i...=item2a336d4754
 
 
:mbcb


Във Vilner няма ли да ти излезе същите пари? А тях ги бива доста.
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#11 cdk8998

cdk8998

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 69 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:много са
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz CLK 270 CDI 2003
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2014 - 20:36

Да пръв път ми е, и не съм се интересувал, нито чувал да тях :-)
Преди един френд си прати волана в Овърдрайв, също го направиха. Просто толкова съм се нагледал на майстори и схеми, че вече всичко си търся отвън..
  • 0
PUT THE PEDAL, GET THE MEDAL !!!

#12 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2014 - 21:40

Vilner са съвсем друго ниво. Аз моя волан си го правих другаде, като всички за 90 кинта и ей го няма и година и кожата почва да се протърква. От друга страна един колега си направи интериора на едно ретро нисанче във Вилнер и за 4 бона качеството кърти мивки. За нормален волан знам че взимат от 150 до 200 кинта, а за спортно изпълнение, вече си зависи според "проекта". Хвърли им едно око ако смяташ да даваш пари.
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#13 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 15 януари 2014 - 22:02

За това изпълнение на волана във Вилнер ще му искат около 800лв.

Откакто се раздели със Овърдрайв вече не познава парите.

За най обикновенно тапициране на волан взима от 300лв нагоре.

Информацията ми е лична и от около 8-9 месеца.


  • 1
Не хапи този,който може да те изяде.

#14 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2014 - 23:54

Бахти, значи пак ги е вдигнал... В такъв случай няма много смисъл.
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#15 cdk8998

cdk8998

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 69 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:много са
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz CLK 270 CDI 2003
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 януари 2014 - 13:55

Ще го пратя до Германия :) След някой друг месец. И определено ще ви държа в течение на събитията ... а през това време ще си търся волан под наем  :yeah


  • 0
PUT THE PEDAL, GET THE MEDAL !!!




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни