Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Още ли е скъпо въздушното окачване при мерцедес w211


  • Please log in to reply
13 мнения по тази тема

#1 NikiN

NikiN

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:ОБЛАСТЕН
  • Автомобил:
    МЕРЦЕДЕС

Публикувано 23 януари 2013 - 19:53

Здравейте, колеги, вече 3та кола изпускам с въздушно окачване. Казват ми вече че възглавниците се рециклира и за 500лв на възглавница съм готов, и уж издържлали не малко. Проблемът ми е, че вече от доста време не мога да си намеря хубав Е320 ЦДИ, а вече пропускам трета кола, която изглежда добре, но майсторите ми казват бягай от въздушно окочване. Питането ми е къде е истината, щото разликата е 5 пъти от 500 до 2500 на възгалница. Разбарх също, че има разлика ако колата е 4матик, там въздушното е по-скъпо, а пък имало и вариант, колата да премина на пружини, но ми се струва доста невероятно. Говоря за W211 преди 2006, преди фейслифта. Проблемът е че, кола без въздушно обикновено няма много екстри. Надявам се че някой ще помогне, за което предварително благодаря.
  • 0

#2 NikiN

NikiN

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:ОБЛАСТЕН
  • Автомобил:
    МЕРЦЕДЕС

Публикувано 26 януари 2013 - 17:21

Никой ли няма да каже нещо?
Това говори много за марката - положителни и отрицателни неща
Това говори много за форума - ако човек няма търпенеие само отрицателни неща
:flag Явно ще се вдига бялото знаме и ще се търси отговор на друго място
  • 0

#3 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 26 януари 2013 - 17:59

Не си търсил достатъчно явно. Има си 320 цди и без въздушно, но пък и с въздушно да е - като се развали, ще го мислиш. Казват че вози прекрасно airmatic-a.
Друг вариант е - като ти казват че струва 500 да се оправи - искай да те заведат където се прави.
Какви толкова екстри търсиш, които ги няма в колите без въздушно окачване?
Аз си карам един "прост" класик 220 цди, автомат с кожа, GPS, шибидах и парктроник и друго не ми трябва.
На теб какво ти се иска като екстри?
  • 0

#4 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 26 януари 2013 - 19:21

Ето ,общо взето тук са засегнати доста от ядовете засягащи тази врътка.
http://forums.mbclub...80%D0%BE%D1%81/
http://forums.mbclub...34040-airmatic/
http://forums.mbclub...%B8%D0%BA-w220/
http://forums.mbclub...33748-airmatic/
Приятно четене.

Този пост е редактиран от Ванюша: 26 януари 2013 - 19:21

  • 1

#5 NikiN

NikiN

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:ОБЛАСТЕН
  • Автомобил:
    МЕРЦЕДЕС

Публикувано 27 януари 2013 - 10:03

Ванюша, евала колега, :beer , особено последното линкче е това, което ми трябваше, за мен остава да си намеря кола под 400к, което не е толкова невъзможно. Колега Блонд, освен голяма навигация, четиризонен климатроник - работещ със нормално светещи дисплие, щото това е проблем, и оригинален парктроник, и кожа, търся, подгряване и обдухване на седалките, ще ми се задните седалки да падат, разделяйки се, ако пък има и ски сак кефа ще е пълен. Не, че тия екстри са задължителни, но за мен е хубаво да ги има, да добавим и леко по добрата музика харман кардон. И ето за това все още си карам старата кола. Това за което наистина си мечтая е фейслифтовия форматик след 2006, това е колата, но мерак се гаси с пари.
Да попитам още нещо, въпреки че се отклонявам от темата, често срещан проблем е неработещо осветление /подсветка/ на дисплея на климатроника на предното табло. Особено като има слънце, не се вижда нищо, не можеш да разбереш на колко градуса си го сложил. Това как се оправя и колко струва?

ПП. Благодаря на колегите, които се включиха! :mbcb
  • 0

#6 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 27 януари 2013 - 14:21

оправя се с нов лентов кабел
не е скъпо но иска ръчички
и ако си пазиш колата окачването
не се разваля по-често от
конвенционалното е ако целиш всяка дупка на пътя
при аерматика не се усещат дупките толкова много
и след време почваш да не ги заобикаляш
и последствията идват сами
  • 0

#7 NikiN

NikiN

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:ОБЛАСТЕН
  • Автомобил:
    МЕРЦЕДЕС

Публикувано 27 януари 2013 - 20:40

Благодаря ти колека niknd, това което пишеш ми идва като потвърждение, защото го чувам от още няколко майсторчета, така че респект колега.
И сега идва въпроса: Какво ще кажете за колата, темата стана доста офтопик и спам, но любопитството ме изяжда, а и знам че само по снимка не става но все пак???
http://nfs.mobile.bg...ls&slink=1wngkv
  • 0

#8 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 януари 2013 - 21:38

Благодаря ти колека niknd, това което пишеш ми идва като потвърждение, защото го чувам от още няколко майсторчета, така че респект колега.
И сега идва въпроса: Какво ще кажете за колата, темата стана доста офтопик и спам, но любопитството ме изяжда, а и знам че само по снимка не става но все пак???
http://nfs.mobile.bg...ls&slink=1wngkv

Тази изглежда доста приятно. :)
  • 0
Публикувано изображение

#9 300E-4matic

300E-4matic

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E280CDI 4matic sport 2007
    300E 4matic Lorinser 1990

Публикувано 05 февруари 2013 - 19:11

Тази кола е всичко друго но не на тези километри. Първо БС една проверка по номер на рама да не се наиграеш.

Този пост е редактиран от 300E-4matic: 05 февруари 2013 - 19:13

  • 0
Публикувано изображение

#10 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 05 февруари 2013 - 20:02

На мен ми харесва доста,независимо на какви км. е.То аз като видя малко повече махагонче и ми се появява жълтичко на гащите,ама пусти кеф...
  • 0

#11 00700

00700

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz, ML270CDI, 10.01, Finale edition /W163/

Публикувано 06 февруари 2013 - 10:19

Благодаря ти колека niknd, това което пишеш ми идва като потвърждение, защото го чувам от още няколко майсторчета, така че респект колега.
И сега идва въпроса: Какво ще кажете за колата, темата стана доста офтопик и спам, но любопитството ме изяжда, а и знам че само по снимка не става но все пак???
http://nfs.mobile.bg...ls&slink=1wngkv

Изглежда добре. Преди да я вземеш задължително направи една диагностика и нека я види човек който разбира ... . За километрите дали са реални - зависи от кой я взимаш колата, от човек или от автокъща. Ако е от човек, малко е вероятно да ги е маниполирал, но и така да е ако е сменено всичкок каквото трябва и на диагностиката е О.К. ... . Успех! :)
  • 0

#12 NikiN

NikiN

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:ОБЛАСТЕН
  • Автомобил:
    МЕРЦЕДЕС

Публикувано 07 февруари 2013 - 20:43

Колеги, благодаря за отговорите, но се появи черен фейслифтов екземпляр 4х4, мечта от всякъде. Естествено ако подкарам със забележките, ... няма подгряване и обдухване, двузонов климатроник, няма ги надписите на багажника, пребоядисване изцяло, но пък седанов фейслифтов 4матик, и то от известна автокъща в софия, вярно колата си личи че е регистрирана, с винетка и гаржданска, вярно че е на 300 000км, ама на снимка изглежда супер, дали да я видя утре? Помагайте, направо съм се подпалил.

http://nfs.mobile.bg...ls&slink=20w705
  • 0

#13 bReal

bReal

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 2,5D '86
    S210 320CDI '02
    W169 180CDI '06

Публикувано 07 февруари 2013 - 21:15

Колеги, благодаря за отговорите, но се появи черен фейслифтов екземпляр 4х4, мечта от всякъде. Естествено ако подкарам със забележките, ... няма подгряване и обдухване, двузонов климатроник, няма ги надписите на багажника, пребоядисване изцяло, но пък седанов фейслифтов 4матик, и то от известна автокъща в софия, вярно колата си личи че е регистрирана, с винетка и гаржданска, вярно че е на 300 000км, ама на снимка изглежда супер, дали да я видя утре? Помагайте, направо съм се подпалил.

http://nfs.mobile.bg...ls&slink=20w705

Иди я виж, за гледане пари не вземат (надявам се). Кожата е сива, това на мен ми харесва, няма да се напича чааак колкото черната. Това, че е дебаджната (няма надписи отзад), също е екстра и това ми харесва.
  • 0

#14 00700

00700

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz, ML270CDI, 10.01, Finale edition /W163/

Публикувано 07 февруари 2013 - 22:51

Колеги, благодаря за отговорите, но се появи черен фейслифтов екземпляр 4х4, мечта от всякъде. Естествено ако подкарам със забележките, ... няма подгряване и обдухване, двузонов климатроник, няма ги надписите на багажника, пребоядисване изцяло, но пък седанов фейслифтов 4матик, и то от известна автокъща в софия, вярно колата си личи че е регистрирана, с винетка и гаржданска, вярно че е на 300 000км, ама на снимка изглежда супер, дали да я видя утре? Помагайте, направо съм се подпалил.

http://nfs.mobile.bg...ls&slink=20w705

Изглежда доста добре. Лично аз бих търсил нещо поне на половината от тези километри-реални. Но, ако всичко е сменено и на диагностика всичко е О.К. ... , решението е изцяло твое. Успех с избора!
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни