Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * - 1 гласа

DIY: Централното не заключва шофьорската врата


  • Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 ноември 2012 - 21:25

Напих се вчера, беше ми гузно сутринта и реших да свърша нещо полезно.
От няколко седмици (малко преди да я купя), не й работеше централното като хората. Т.е. заключва всичко без шофьорската врата, което е малко... дразнещо. Предният собственик каза че спряло да работи след като уцелил дупка на пътя.

И си мислех, че се е откачила тапичката от вратата, както понякога се случва при фаровете.

Кората на вратата се сваля елементарно. Ето материал в долния линк за свалянето.
http://www.slkworld....0/doorpanel.htm
Най общо:
- сваля се предната част на дръжката, има жлебче, аз ползвам ръцете си, никакви специални инструменти, да не надраскам нещо.
- откача се тапичката Airbag
Под горните 2 има 3 големи винта, развиват се.
- свалих капачката зад огледалото. Дърпа се леко от острия ъгъл перпендикулярно на вратата, или с др. думи към вас. С рязък лек напън излиза.
- свалих капачката под нея, не знаех дали е необходимо, но видях че излиза и я издърпах и нея.
- развива се винтчето около закопчалката на вратата, за да падне пластмаската.
- развиват се 2те винтчета на металната лъскава капачка в горния край на вратата до стъклото. След като се свали и тя, няма друго, което да пречи.

Винаги започвам откачането на щипките от долен външен ъгъл на вратата, а не от към пантите. Не са много щипки. Мисля че са 8 или по-малко... Така че няма драма. Като усетите че излиза, се повдига нагоре и навън. Ще остане да се държи на жилото за отваряне на вратата и на буксата на пищялката. Откачате ги.
Жилото на вратата се сваля малко тарикатски. То е една кукичка. Бута се нагоре да се откачи. След това се издърва жилото и може да мине през жлебчето, което е оставено в държача. Като го видите, ще си го представите.

Междувременно имах леко счупено на решетката на говорителя. След цената от 64лв., която ми обявиха в Балканстар за ново... реших да играя с каноконлита :)

Такаа..
Снимките по-долу говорят какво намерих по темата със заключването.
Беше се отчупил чучура на шапчицата, на който се нахлузва жълтият вакуумен привод. Греда.
Сега де да търся да купувам такова, като знам че ще има доставка една седмица.

И бай Ганьо се хвана да побългари малко.
Бензинов маркуч, пластмасова тръбичка, малко каноконлит в модерените му Хенкел-Менкел боб чорба варианти. Задължително медна тел, че ремонт без нея не може... и тва взе че проработи. Докато работи не мисля да го правя "по-красиво" :) А подозирам, че съм го направил по-здраво от оригиналното ;)

Това официално е най-селският ремонт, който съм си правил по колата, ама хич не ми се вманиачаваше!
(не че не си поръчах още на следващия ден нова такава част де... да имам за резерва)

Без малко да забравя: Голямо благодаря на Даниел bigbass за просташката идея. Аз тръгнах да търся някаква пластмасови тръбички, да лепя, да ги разтапям с поялник... Медната тел свърши работата ;)

Прикачен файл  IMG_20121117_130832.jpg   404,56K   68 Брой сваляния Прикачен файл  IMG_20121117_131207.jpg   276,57K   89 Брой сваляния Прикачен файл  IMG_20121117_132012.jpg   70,06K   92 Брой сваляния Прикачен файл  IMG_20121117_132031.jpg   471,58K   94 Брой сваляния Прикачен файл  IMG_20121117_135124.jpg   179,07K   73 Брой сваляния
  • 3

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни