Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем Mercedes A160

скорости полуавтоматик грешки компьютър електроника

  • Please log in to reply
36 мнения по тази тема

#16 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 декември 2012 - 15:46

Оправи ли проблема с кутията? Ако да, може ли да споделиш как.
По този начин някой друг с подобен проблем (дано не се случва де), може да погледне и да се поучи от опита ти.

Относно ЕСП/АБС, навърти пълен ляв и пълен десен волан няколко пъти и ще изчезне. Там страшно няма.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#17 MGurmanova

MGurmanova

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 41 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    A 160 - април 2000
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 декември 2012 - 16:05

Благодаря,даже още сега ще отида да пробвам дали ще стане.

А относно скоростната кутия...ходих в BOCH да ми правят диагностика.Не откриха никакви грешки,но ми казаха,че ако пак се появи това значи,че или има проблем с педала на газта,понеже бил електронен,но ако е проблем с педала щяло да стои постоянно,а не да се оправя след известно време.Или пък нещо не се кара правилно.Понеже е ПОЛУавтоматик,а те са рядко срещани в началото няколко пъти обърках и натиснах спирачка като съединител по навик,също така трябва да се изчака след като се запали колата за да падне някакво масло.Ако тръгнеш веднага след като си запалил колата първо предавките се сменят по-трудно и е възможно като ги сменяш с повече сила да се появи въпросното F.Общо взето това не е проблем,ако се появи и изчезне след 10 минути вероятно проблемът е във неправилно шофиране.Просто има няколко правила,които трябва да спазвате ако сте с полу-автоматик на а-класа и няма да ви се появи този проблем.

-изчакайте 1/2 минути след стартирането на двигателя преди да потеглите.
-НЕ натискайте едновременно газ и спирачка! (спирачката не е съединител и когато се натискат едновременно това тормози скоростната кутия и е възможно да се появи F) действайте само с единият крак...другият не ви е нужен в кола с два педала!

Общо взето трябва да му хванеш цаката.Няма нищо притеснително,но е голям шаш в първият момент ако ти се появи и не знаеш на какво се дължи.Ако някой има подобен проблем нека остави колата за 10 минути изключена и да опита отново.Ако се оправи значи трябва да кара по-внимателно спазвайки тези правила,които споменах. :)
  • 0

#18 MGurmanova

MGurmanova

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 41 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    A 160 - април 2000
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2012 - 17:52

Ако може някой да ми каже как да си махна топката на скоростния лост?Искам да я подменя,че сегашната е малко износена...Дърпах,въртях,натисках,удрях..но няма сваляне това нещо..може би има нещо специфично?Ако някой ми каже ще съм му много благодарна. :)
  • 0

#19 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2012 - 18:04

Има, вдигаш кожата нагоре, заедно с рамката, докато покрие ск.лост. Отдолу има един конус в долната част на самата топка, който играе ролята на гайка. Като се развърти, излиза лесно. Ако е запекла (само след като е развита гайката), дърпаш много силно нагоре и гледаш да не си избиеш зъбите :)
Просто съвет... не слагай менте, а си намери оригинална. Менте ръчките изглеждат ужасно и свалят цената на колата, в момента в който решиш да я продаваш.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#20 MGurmanova

MGurmanova

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 41 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    A 160 - април 2000
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2012 - 18:19

Ясно.Благодаря много.По принцип планирах да си купя от автоморга ако е по-запазена...все пак не ми се дават много пари,а понеже е Мерцедес предполагам,че ще е скъпа...отделила съм до 20лв./ 25лв. за топка и ако има оригинална до толкова ще си взема.Иначе не възнамерявам да взимам друг вид топка...
  • 0

#21 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2012 - 18:22

Бих се изненадал, ако намериш толкова евтина.
Перфектните са 100ина лв., може да се намери и за около 50, зависи от продавача. Нова е повече.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#22 MGurmanova

MGurmanova

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 41 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    A 160 - април 2000
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2012 - 18:43

Уби ми желанието с тия цифри.. :D Ще потърся по автоморги,онлайн...повече от 25лв. не давам...аз за 50 лв ше си купя едно радио,че сегашното ми не бачка.А къде мога да поставя снимки на колата да си кажете мнението?В тази тема става ли?
  • 0

#23 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2012 - 18:47

Става и в тази но форумът има и гараж, ако погледнеш менютата горе, лесно ще го откриеш. Там ни е showroom-a :)
Аз бих ги сложил в гаража.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#24 MGurmanova

MGurmanova

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 41 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    A 160 - април 2000
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2012 - 19:04

Опитах да я кача в гаража,но ми дава някакво ограничение до 1500px.

http://prikachi.com/...94/5599894q.jpg

http://prikachi.com/...98/5599898o.jpg - на тази снимка е със стари старите тасове...преди няколко дни се сдоби с нови. :D

http://prikachi.com/...09/5599909R.jpg

http://prikachi.com/...11/5599911i.jpg

http://prikachi.com/...17/5599917M.jpg

Много исках да я кача в гаража,но не мога да ги смаля до 1500 пиксела...
Не знам с какво ниво на оборудване е avangarde,classic,elegance....(няма задни ел.стъкла,но има подгряване на седалки)?
  • 0

#25 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2012 - 19:11

Дай десен бутон върху снимката на всяка, като си отвориш тези линкове, които си постнала и избери "save image as" или там както ти излиза на твоя компютър. Идеята е да запише снимката като .jpg файл. Погледнах ги, достатъчно малки са, за да се съберат в гаража.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#26 MGurmanova

MGurmanova

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 41 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    A 160 - април 2000
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2012 - 19:24

Качих ги.Благодаря много. :)
  • 0

#27 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2012 - 19:41

Много симпатична и запазена изглежда! :yeah
  • 0

#28 MGurmanova

MGurmanova

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 41 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    A 160 - април 2000
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2012 - 00:56

А с какво ниво на оборудване е имате ли идея? Има подгряване на седалките..няма задни ел.стъкла...а там до страничното огледало не пише нищо.
Също така ми е много интересно между бутоните за подгряване на дясната седалка и подгряване на задното стъкло има едно бутонче,което е празно,а съм виждала на някои модели има изобразена една кола с кукичка която я повдига отзад...за какво е това бутонче знаете ли,че ми е много интересно каква екстра нямам? :D
  • 0

#29 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2012 - 11:09

Ясно.Благодаря много.По принцип планирах да си купя от автоморга ако е по-запазена...все пак не ми се дават много пари,а понеже е Мерцедес предполагам,че ще е скъпа...отделила съм до 20лв./ 25лв. за топка и ако има оригинална до толкова ще си взема.Иначе не възнамерявам да взимам друг вид топка...

Мария, права си, че повечето хора си мислят, че понеже е Мерцедес трябва да са скъпи частите, особено продавачите в автоморги. Могат да се намрерят и доста приятни цени за почти всичко. Когато търсиш част, най-напред трябва да си наясно колко струва тя в официалния вносител, имал съм случаи в които по моргите са ми искали повече отколкото струва новата оригинална, просто защото самите те не знаят. Питай на този телефон за топка за скорости - 0894422845 алекс търговище, човека има няколко А-класи и е коректен. Изпрати ми кука за теглене, оригинален триъгълник, легенчетата под седалките и др. на добри цени
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#30 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2012 - 11:50

А с какво ниво на оборудване е имате ли идея? Има подгряване на седалките..няма задни ел.стъкла...а там до страничното огледало не пише нищо. Също така ми е много интересно между бутоните за подгряване на дясната седалка и подгряване на задното стъкло има едно бутонче,което е празно,а съм виждала на някои модели има изобразена една кола с кукичка която я повдига отзад...за какво е това бутонче знаете ли,че ми е много интересно каква екстра нямам? :D/>

Toва с кукичката е алармата. Често я нямат, което е гадно... заводската аларма е страхотна. Нивото на оборудване не може да се каже просто ей така... То няма и значение. Важното е какви екстри си е поръчал първият собственик, което в 99% от случаите няма нищо общо с Елеганс/Авангард и т.н.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif






Also tagged with one or more of these keywords: скорости, полуавтоматик, грешки, компьютър, електроника

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни