Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

окачване на цл500


  • Please log in to reply
40 мнения по тази тема

#16 ivailo89

ivailo89

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Нямам за сега

Публикувано 27 април 2013 - 09:57

АВС на CL 500 w215 , говорим ако е чисто ново и подържано както си трябва ? Чувам само лоши неща за това окачване АВС , било мн проблемно всяка година се прави нещо по него ...


  • 0

#17 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 27 април 2013 - 10:13

АВС на CL 500 w215 , говорим ако е чисто ново и подържано както си трябва ? Чувам само лоши неща за това окачване АВС , било мн проблемно всяка година се прави нещо по него ...

Абе не е точно така...карах 220-ска с АБЦ, на 150 000 км сменихме предните амове, на 250 задните...общо 9600 лв :)

Друг проблем не е имало с тая система.


  • 0

#18 ivailo89

ivailo89

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Нямам за сега

Публикувано 27 април 2013 - 10:36

къде мога да проверя цени за АВС системата ?


  • 0

#19 ivailo89

ivailo89

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Нямам за сега

Публикувано 28 април 2013 - 10:35

някой да каже цени колко струва това АВС помпи ,амртерсьорите,помпи, маркучи, разпределители, сфери


  • 0

#20 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 април 2013 - 13:12

Пусни още няколко еднакви поста... няма проблеми!
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#21 ivailo89

ivailo89

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Нямам за сега

Публикувано 28 април 2013 - 14:44

oт балкан стар Клиентска цена "4,107.24 лв (с ДДС)" за 1 брой амортерсьор на АВС .........това реално ли е кола на 13 години която струва 16к 


  • 0

#22 Dizelak

Dizelak

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Motocross i Enduro
  • Автомобил:
    -Mercedes Benz W124 250D 91'-SOLD
    -Mercedes Sprinter 312D 97' MAXI
    -Yamaha YZ250F 05'
    -Yamaha WR250F 04'
    -KTM EXC 125 06'
    -Sprinter 214 04'

Публикувано 28 април 2013 - 18:03

oт балкан стар Клиентска цена "4,107.24 лв (с ДДС)" за 1 брой амортерсьор на АВС .........това реално ли е кола на 13 години която струва 16к 

Ами приятелю, като ислаш да караш S класа w220 и не само, всеки  Бенц след 2000 ....година от тази класа, подръжката му е скъпа.Имам приятел смени две w220-ски, какво да ти кажа, пича намрази марката.Нищо лошо и нищо лично към никой, но може да не е попаднал на сполучливи S-ки. Не гледаи колко че е 13 годишна и струва 16 хилки, подръжката на тези коли си е мангизи и то много.Успех и дано сполучиш на читъв Бенц.


  • 0

MOTOCROSS IS MY LIFE


#23 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 28 април 2013 - 18:55

цените на частите са за нови части. цените се определят като за нова кола. демек искаш нов амортисьор за s-класа, плащаш все едно караш нова s-класа, базовата цена на която е 150000лв.

 

тези коли си имат специфичен таргет и това че тези хора са си сменили старите коли и са ги подарили на пазара, няма как да накара мерцедес-бенц да съобразят цената на един компонент с пазарната цена на кола втора употреба.

 

отделно е че няма алтернативи на много от специфичните части и вариянтите са ремонт или втора употреба.

 

само ще споделя че цената на страничното стъкло за в215 е от порядъка на 1600лв (ако не ме лъже паметта, проверявал съм го преди година)

 

за 600 след 1999г.(220/215/230) цената на една бубина е 2400лв. и се води консуматив. същата бубина се монтира и на последното поколение 221/216 600...


  • 2

#24 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 април 2013 - 23:37

oт балкан стар Клиентска цена "4,107.24 лв (с ДДС)" за 1 брой амортерсьор на АВС .........това реално ли е кола на 13 години която струва 16к 

Задаваш ли си такива въпроси, не си за такава кола.

"Стар милионер и стара с класа няма" нали го знаеш тоя лаф. Дали е на 13, дали на 113г цената на оригиналния амортисьор е такава, като не ти харесва, не си купуваш такъв тип кола, а малко по-обикновена, с амортисьори по 150-200лв бройката ;)

пп На всички ни се карат CL-и и S класи :D ,

ама малко хора са съгласни да плащат цените на консумативите и частите на тия коли 


  • 0

#25 ivailo89

ivailo89

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Нямам за сега

Публикувано 29 април 2013 - 21:12

този така наречен аморетерсьор на АВС ,при какъв случай се сменя ? изпуска и се разваля ,с времето се разваля , само ако се счупи примерно от някоя дупка , лесно ли се разваля , нещо вече да ми кажете ако знаете ? 


  • 0

#26 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 април 2013 - 06:23

Системата не е само амортисьори, така че стига си се захващал само тяхната цена. Има редица датчици, които регулират и следят окачването, както и три акцелометъра и т.н. А това е електроника и се разваля особено след десетина години. Цената на всеки един от тях е вероятно висока и то по простата причина, че няма афтърмаркет части за тези коли почти.
  • 0

#27 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 30 април 2013 - 07:04

oт балкан стар Клиентска цена "4,107.24 лв (с ДДС)" за 1 брой амортерсьор на АВС .........това реално ли е кола на 13 години която струва 16к 

Сам си отговори дали си струва  да вземеш такава кола и да набиваш такива пари в нея.Затова струва 16 000.Ако е изрядна отвсякъде няма да е на тези пари.Не си сметнал и труда,90лв. на час.Нали не си мислиш че за 3 часа ще ти бъде отремонтирана колата?

 

този така наречен аморетерсьор на АВС ,при какъв случай се сменя ? изпуска и се разваля ,с времето се разваля , само ако се счупи примерно от някоя дупка , лесно ли се разваля , нещо вече да ми кажете ако знаете ? 

На тези въпроси може само Нострадамус да ти отговори.

Вижда се че си се надъхал да си вземеш точно такава кола.

За мен лично ако искам да купя такава кола и в такъв технически форум ми се обясни за проблемите на даден модел,отдавна да съм се отказал от покупката на този модел автомобил.

Ако има проблеми в колата която искаш да купиш,наистина ще се вкараш в големия филм и ще набуташ много пари.

Ако няма проблем,което е малко вероятно,колата няма да струва 16 000лв.

Послушай хората които ти пишат за проблемите в колите от тези години.Задаваш излишни въпроси.

Нищо лично.Успех с търсенето и дано се намерите с твоята кола,която само да те радва.


  • 1
Не хапи този,който може да те изяде.

#28 ivailo89

ivailo89

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Нямам за сега

Публикувано 30 април 2013 - 15:31

просто съм влюбен в тази кола , не мога да ви опиша колко ме кефи всичко 10/10 

но искам да преценя цените на всичко на всичките части и т.н.


  • 0

#29 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 април 2013 - 16:24

Така и трябва.
Просто тук всички искат да те предпазят от необмислена покупка, но ако всичко си си преценил скачай. Мерак се гаси с пари :). То не е казано, че видиш ли веднага нещо ще се скапе, но си има доста рискове, особено от някои автотърговци скрити дефекти. Задължително проверка на всичко в БС и там ще ти обяснят точно евентуални ремонти и т.н. Ако търговеца не иска проверка в балкана, бягай надалеч.
Иначе няма как да прецениш от сега цените на всички части. Някои неща за смяна каро масла и филтри може да си набавиш и на не чак толкова високи цени, но за други при този клас автомобил само дилъра ще ти помогне. Има начини и за отстъпки, прочети правилата на клуба. Срамота ще е, ако вземеш такава кола и да не е клубна :)
Успех :)

Пп. Тази видял ли си я http://www.cars.bg/c103152

Този пост е редактиран от drjivago: 30 април 2013 - 16:33

  • 0

#30 ivailo89

ivailo89

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Нямам за сега

Публикувано 30 април 2013 - 20:01

от пловдив е , гледам само от София за да мога да отида в БС .

иначе не знам какво да питам диларите на БС да ми кажат цени за АВС системата , уникална кола е ,но на този етап ми е скъпа , може би след година две да не ми е 

ще проуча още нещата за тази кола и ще си преценя дали ми е по силите и възможностите ,иначе колата е уникална заслужава си ако имаш пари и не ти пука , стига да не се чупи постоянно и да седи повече в сервиз от колкото на пътя 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни