Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

Голям разход на колата - clk 200 автоматик

clk 200 w 208 разход газ

  • Please log in to reply
336 мнения по тази тема

#31 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 септември 2012 - 21:15

Не бе, само да ми погледнеш DVD-то, че хърка понякога :)
Доста има да почетеш за програмирането на Мерцедеси и като видиш за какво става въпрос, може и да не ти се занимава ;) Иначе сме нареща! :)
Реално, ако имаш STAR/DAS всичко става изненадващо лесно ;)
Ако намериш как да подкараш евтино нещо, което да се държи идентично с нея, не си прави блог да уведомиш целият свят :)
(а драсни няколко ЛС-та)

Подозирам скайпа ти не е същия. Драсни ми едно ЛС с новият ти, ако искаш!
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#32 Itzkata

Itzkata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    clk 200 convirtible 1999

Публикувано 02 септември 2012 - 19:05

Kainy....не знам по какво точно си експерт но много благодаря за отговора... днес се ядосах супер много защото след диагностиката и уж оправянето на колата заредих с 15 л газ за тест и след смесено каране..глано градско ми светна на 60 км че е празна..полудях..
освен кабели бубини и свещи може ли да е от нещо др по двигателя?!
Колко ти струва на теб този ремонт с кабели и бубини и къде могат д ами го направят най-добре?!

За кабела нз..нямам идея какъв софтуер..какъв кабел и какво трябва да гледам, но ако знаеш някъде във форума да е описано ще се радвам да прочета.

Много голям проблем мие това и супер се дразня, защото колата си ме кефи =, но нито върви като хоратаа....мие икономична в момента...
да не говоря че на моменти като запаля започва да се тресе като в турболенция...даже ми с е случвало да се изключва на няколко пъти и трябва да рестартирам и включа наново...
  • 0

#33 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 септември 2012 - 21:37

Нали ти казах за кабела и софта като се видяхме.
Имам кабел, ако искаш ще хвърля едно око, но сряда не знам дали ще мога да дойда до срещата.
Ако имаш път към Бизнес Парк-а, ела натам да я закача и хвърля едно око.

Моята гореше 19-20-22/100 много кротко каране първите дни.
Подозирам, че газаджиите ти са използвали калкулатора на дюзи в българския софтуер и са ги разпробили според него.
Не знам за 4цил. мотор, но при мен резултатът беше привидно добро вървене и огромен разход.
Паднах доста под препоръчителните дюзи, коефициентите при едни обороти се вдигнаха до 2ка, но нататък са ниски и сега колата се държи много стабилно.

Не съм 100% сигурен, но допускам че и при 4цил. мотор е сходно.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#34 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 02 септември 2012 - 22:14

Ще прощавате, че ви се бъркам, ама е възможно гумите ви да не са точен размер, от което прехода да е по-малък:p

П. С.
Газта е подло нещо, хем не е бензин, хем не е по-евтино...
Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#35 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 септември 2012 - 22:19

Газта е подло нещо, хем не е бензин, хем не е по-евтино...


Има и такива случаи 1/1000 може би ;)
53лв Бургас-София, постоянно на климатик, искам това да го видя с който и да е дизел на мерцедес, да не говорим, че това е разход с 200 коня кола :D
Но да не започваме безкрайната тема, дано колегата си отстрани по-бързо проблемите и да се радва на кабриото.

Този пост е редактиран от Алфонсо: 02 септември 2012 - 22:20

  • 0

#36 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 септември 2012 - 22:23

@mradulov: Желязна логика ;)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#37 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 02 септември 2012 - 23:28

Алфонсо,
Няма как да видиш подобно нещо вече, дори и на чист въздух да караш...
Както вече си разбрал, моя дизел е най-харчещия, но колкото и да го напъвам повече от 6.7 София - Бургас не мога да вдигна на климатик, ти смятай колко струва по твоята цена. Моята кола е малко под 200 коня с чипа, но се възползвам и от магаретата и прасетата под капака.
Както вече е известно, аз постигам рекорди в разхода на дизел в горните граници, не в долните, така че аз не съм подходящ за спор по икономия... виж там, намери някой с разход под 6 и спори с него...
Вярно, че и под 6 имам разход, но то е било на ограничител и спускане!

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2

Този пост е редактиран от mradulov: 02 септември 2012 - 23:35

  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#38 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 септември 2012 - 07:52

Газта е подло нещо, хем не е бензин, хем не е по-евтино...



Стига бе човек, умен тип си а пишеш глупости!

Пълен ташак!
  • 2


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#39 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 септември 2012 - 09:03

Подмених кабелите с Bremi (не съм сигурен за реалната им цена, защото първо ми дадоха някви италиански, на които не помня името за 94лв, но бяха по-дълги и после ми дадоха Bremi-то, за което уж парите стигали...). Избор още може да направиш между Beru и Bosch пак на около тази цена, като само за Bosch на 4 места ми дадоха съответно цени от 96лв, 130лв, 150лв и 220лв за 2-та кабела... Странна работа. За бубините падна повече търсене, защото така и не стана ясно кои са по-добри Beru или Bosch. Накрая се спрях на Beru, като едната си я взех на 130лв, но след като видях че и двете са ми спукани взех и втора от Автоплюс на 140лв. След смяната на кабелите и бубините колата се прероди. Няма тресене в спряло положение и на скорост и няма гасене на цилиндри при газ. Странното е, че в момента и разхода ми на газ по груби сметки излиза към 12-13/100 градско, но може би е защото смених предни накладни и карам сравнително бавно.

Попринцип при газта, ако имаш много висок разход и спънат мотор, най-често става дума за подаване на прекалено много газ в цилиндрите. Технически подробности не знам, така че те съветвам да намериш читав сервиз да ти направят диагностика на самата система и после една хубава настройка в движение. Ако не се лъжа ако имаш читава впръскателна и запалителна система, то проблем може да имаш само в самия газов инжекцион - софтуерен или хардуерен, това вече може да се установи на сервиз. Де да знам може и филтрите да са за смяна или изпарителя да е за ремонт.
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#40 Itzkata

Itzkata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    clk 200 convirtible 1999

Публикувано 03 септември 2012 - 09:33

Нали ти казах за кабела и софта като се видяхме.
Имам кабел, ако искаш ще хвърля едно око, но сряда не знам дали ще мога да дойда до срещата.
Ако имаш път към Бизнес Парк-а, ела натам да я закача и хвърля едно око.

Моята гореше 19-20-22/100 много кротко каране първите дни.
Подозирам, че газаджиите ти са използвали калкулатора на дюзи в българския софтуер и са ги разпробили според него.
Не знам за 4цил. мотор, но при мен резултатът беше привидно добро вървене и огромен разход.
Паднах доста под препоръчителните дюзи, коефициентите при едни обороти се вдигнаха до 2ка, но нататък са ниски и сега колата се държи много стабилно.

Не съм 100% сигурен, но допускам че и при 4цил. мотор е сходно.


Знам, че говорихме ама ми е някак неудобно да те занимавам, но все пак ще се радвам, ако имаш малко време да погледнеш и да дадеш мнение при наличие, че си имал подобен проблем.
Пиши ми на ЛС кога ще ти е удобно, например утре следобед.

Kainy а разхода промени ли ти се след тази смяна освен тресенето или разхода с е епроменил само от разликата в карането ти.

Благодаря много на всички за полезните съвети и като има някакво развитие и подобрение ще пиша да кажа :)
  • 0

#41 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 септември 2012 - 10:28

За разхода не мога да кажа все още. Чак когато почна да я карам както преди ще мога да засека. Но определено трябва да има разлика, първо защото не карам на 2-3 цилиндъра и второ газта се изгаря като хората. Но на мен по спецификация трябва да ми харчи градско около 14/100 въпреки че на бензин е сваляна и до 10, ама то не си заслужава да се кара така :)
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#42 Itzkata

Itzkata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    clk 200 convirtible 1999

Публикувано 03 септември 2012 - 12:07

Извинявай, но и твоята ли е автоматик?! Нали уж автоматиците харчат повече?!
  • 0

#43 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 септември 2012 - 13:11

Да, автоматик е и по спецификация харчи 14/100 градско и 9.8/100 смесено. От сегашния резервоар ми остават към 140км и като ги измина ще кажа какъв е разхода при леко каране.
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#44 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 03 септември 2012 - 19:29

Всички знаете, че не съм фен на газа. Това най-вече поради лоши спомени.
Не отричам по-ниската му цена и ползата за семейния бюджет, просто се закачам :rolleyes:

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#45 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2012 - 10:20

На 200км заредих 30л, така че 15/100 чисто градско с малко каране на прецакани бубини, после бавничко заради накладките, но през цялото време от 0-60 и 0-80 е с пълни сили така че разхода е очакван, въпреки че все още не съм правил реглаж след смяната на бубините и кабелите.
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни