Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Заслужава ли си MB C30 Cdi Amg Sportcoupe


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#1 kompressor_bg

kompressor_bg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 2006

Публикувано 28 юни 2012 - 17:44

Колеги, нов съм във форума (нов, нов, откакто реших да сменя Prelude-а Публикувано изображение )

Търсейки CLK V6, попаднах на няколко оферти с коренно различен двигател, но пък доста приятни. Ще ви помоля някои ако има преки впечатления от този модел (от продажна цена, до поддръжка, до всияко което се сети) да сподели две-три изречения Публикувано изображение Най-вече ме притеснява факта, че не съм толква навътре с AMG откъм поддръжка.

Благодая пак за отговорите (1. не, не питам най-общо - "да си я купя ли или не", 2. да, търсил съм във форума преди да пиша, но сигурно защото съм нов не можах да намеря достатъчно инфо 3. надявам се да стане добра дискусия)

Линк 1 (Германия)

Линк 2 (България)
  • 0

#2 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 29 юни 2012 - 20:00

За този модел не знам какво да ти кажа, спорткупето определено не ми харесва като визия, а за този двигател който си харесал има противоречиви мнения в нета..

За тези пари можеш да си намериш CLK 320 или CLK 500, много по удачни варианти от C30 според мен, най малкото за тези пари..
  • 0
Follow your own star...

#3 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 юни 2012 - 20:16

Колега, незнам какви са ти възможностите, но имай впредвид, че подръжката на този екземпляр не е никак евтина.

Ако си чепкач и можеш да си оправяш си заслужава.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#4 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 29 юни 2012 - 22:30

За тези пари, определено е по-добре да си вземеш някое прилично ЦЛК. Макар да е на същата база, е по-висок клас (по-приятна) кола. Казвам го, защото карам такова купе, но ако сега бих избирал отново, бих дал малко пари отгоре и бих взел ЦЛК.

Пък спортен напомпан дизел на мен лично не ми се връзва някак си.

Освен това, имай предвид, че това купе е много нишов автомобил, а с този още по-нишов двигател....ммм, трябва наистина да си му голям фен, за да го вземеш. Провери цените (поне) на консумативите, които се сменят всяка година и си сметни сам.

Този пост е редактиран от Praetorian: 29 юни 2012 - 22:33

  • 0

#5 kompressor_bg

kompressor_bg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 2006

Публикувано 29 юни 2012 - 23:12

Колеги, гледам над 100 прочитания и нито едно +1 (във фен клуба същата работа), хептен ще се откажа :flag Със сигурност не бих се наел сам да бърникам нещо по AMG. Досега и 4-те ми коли съм имал съм ги изтисквал максимално на извънградско (без да се пропуска уикенд), което с оглед на пътната обстановка :wind14 доста ме притеснява откъм поддръжка...

Иначе, първоначалната ми идея наистина е CLK 320, като съм се заглеждал и в бенца и в CDI, с всичките му страхове, че развалили се един път точно тоя дизел, няма оправия.

Ето ви два линка, да споделя, какво гледам и точа лиги всеки ден... :unsure (и двата са от германия, срамота, но тук нищо не ми грабна окото, а и няма толкова голямо предлагане, поне онлайн).

Цък 1
Цък 2
  • 0

#6 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 30 юни 2012 - 09:28

http://forums.mbclub...есор-спор-купе/

http://forums.mbclub...ава-се-clk-320/

http://forums.mbclub...ес-clk-270-cdi/

Имаше и едно 500 ама не го намирам, сигурно е заминало..
  • 0
Follow your own star...

#7 niki_3

niki_3

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 50 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    C class sport coupe CL203 220 CDI - 150hp 2004g. facelift

Публикувано 03 юли 2012 - 17:40

Здравей,

На мен лично Ц30 ЦДИ АМГ ми е един от любимите двигатели, изключително икономичен под 8-10 разход в града, повече коне от V6 дизел, а е L5. Има много як Брабус пакет дето става кум 280 коня, има много екстри и е УНИКАЛЕН !
  • 0

#8 kompressor_bg

kompressor_bg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 2006

Публикувано 03 юли 2012 - 20:47

Еха, един глас за АМГ (и мен започна да ме човърка пак). Доста хора за я видели темата, но по отговорите считам, че верно са доста редки тия двигатели.

От друга страна, аз докато търся, отново попаднах на някакви странности в немския пазар: C230 Coupe, 2007 на 120 000км., всички подробности като кожи, ксенони и т.н., но най-важното е че е с V6 двигателя, не с компресор. Казах странност - ами ръчка е... :D (но цената, която дават без ДДС е наи-малкото изкушаваща).
  • 0

#9 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 юли 2012 - 20:58

Mда, и аз го мернах някъде това за 230 v6, който определено не е масов...
За нафтовото АМГ съм чувал много хубави неща, но от хора, които само са го карали. Наистина е велико.
Въпросът е да не му се наложи ремонт, въпреки че на всичко над обикновените 4 цилиндрови, ремонтът е разплакващ.

Ако те кефи, граби смело! И аз имам едно малко крайно мнение: Няма ли много екстри, не е Мерцедес. После само ще те е яд ;)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#10 kompressor_bg

kompressor_bg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 2006

Публикувано 03 юли 2012 - 21:13

kdl, интересно, че това ми каза и едно приятелче, с което обсъждаме мерцедесите: "не трябва да забравяш концепцията на мерцедес - кожата, ксенона и всички останали екстри (големия двигател дори не го коментираме)". След като размислих върху тези думи, спрях да гледам велура та да стане още по интересно в търсачката (не че досега не съм се возил само на такова...)
  • 0

#11 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 юли 2012 - 21:17

Тъпото е, че не можеш да търсиш по екстри, трябва да прегледаш всички коли на пазара, докато харесаш нещо за теб. Аз лично преживявам без distronic, linguatronic и телевизор много спокойно, но ми е някакъв фетиш всички копчета да са пълни :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#12 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 юли 2012 - 23:02

Тъпото е, че не можеш да търсиш по екстри, трябва да прегледаш всички коли на пазара, докато харесаш нещо за теб. Аз лично преживявам без distronic, linguatronic и телевизор много спокойно, но ми е някакъв фетиш всички копчета да са пълни :)


при едни други модели с по малко буквички ги има тез екстрички без да търсиш...
  • 1

#13 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 юли 2012 - 07:39

Пухи... :) Което си е така, така си е! :)

Тая 3.2 Амг-то много интересна... Значи да не се закачам с такива. :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#14 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 04 юли 2012 - 09:41

Я си купи това и зарежи тези кюмбета. :)

http://www.mobile.bg/11339094204544694



+1
  • 0

#15 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 04 юли 2012 - 21:42

В обявата пише - "пълна сервизна документация", пък сервизната книжка попълнена до 2007-ма, когато колата е била на около 60 000км.

Те така и у наше село - и моята има "пълна сервизна документация" ама само докато е карана в Германия, до 1999-а. :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни