Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W211 4matic вибрации при остър завой с ниска скорост


  • Please log in to reply
28 мнения по тази тема

#16 hazarr

hazarr

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Варна

Публикувано 23 октомври 2018 - 20:01

Здравейте колеги, имам същия проблем, моля колегата да сподели на какво се е дължал проблема 


  • 0

#17 karataccc

karataccc

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor

Публикувано 01 февруари 2019 - 15:05

Мина доста време от както писах за последно, но... Вчера ходих в сервиз Мерцедес (на Владимир Вазов) и там след като покараха колата установиха, че има доста за правене (само с масло на раздатката няма да стане). Закъсани задни тампони, блокирали (мн трудно движещи се задни полуоси), каре на малкия кардан (ако правилно съм запомнил), големи хлабини в предните карета на полуосите... закъсани тампони на двигателя. Та сега почнаха да я правят и след като излезе от "бокса" ще напиша какво точно е сменено и какъв е крайния резултат, та дано съм от полза на бъдещите читатели на този не особено приятен раздел на форума (проблеми и ремонти).


  • 1

#18 karataccc

karataccc

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor

Публикувано 06 февруари 2019 - 09:05

Смениха горе изброените неща и колата се чувства по- добре в движение, но при паркиране назад и навит волан продължава да подскача.... чуденето продължава за жалост. Само да добавя, че и маслата в дифовете и раздатката са сменени, но без осезаем резултат (относно вибрациите и подскачането при паркиране и навит волан).


  • 0

#19 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 06 февруари 2019 - 09:58

Смениха горе изброените неща и колата се чувства по- добре в движение, но при паркиране назад и навит волан продължава да подскача.... чуденето продължава за жалост. Само да добавя, че и маслата в дифовете и раздатката са сменени, но без осезаем резултат (относно вибрациите и подскачането при паркиране и навит волан).

 

За съжаление знам за какво говориш, като почнат да правят на сляпо майсторите разни ремонти, особено като са скъпи, е много неприятно...

 

51861086_10156513672212499_5181094589049


  • 1

#20 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 07 февруари 2019 - 08:52

Смениха горе изброените неща и колата се чувства по- добре в движение, но при паркиране назад и навит волан продължава да подскача.... чуденето продължава за жалост. Само да добавя, че и маслата в дифовете и раздатката са сменени, но без осезаем резултат (относно вибрациите и подскачането при паркиране и навит волан).

Просто с тоя сервиз на “Вазов” си нацелил меката на кожодерите . Сега иди другаде да видиш с колко и кои части са те метнали.
Какво ли масло са сипали по раздатките и как са го сложили..., лагер на дълга полуоска смениха ли, картера как е? Сваляш предни карета и на майстор, нова грес ( може и ремонтна) и евентуално нови маншони. Карданчето долу, проверка на стенд или ново, всички маншони по карданите да се смажат и почистят.... Трябва ти майстор мераклия не тия леваци работещи само за да те излъжат и вземат повече €


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 1

#21 karataccc

karataccc

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor

Публикувано 07 февруари 2019 - 09:15

Знам, че цените са по-високи от доста гаражи, но не бих квалифицирал момчетата като леваци. Не съм им адвокат и всеки има право да ходи където прецени. Просто споделям какво съм направил и какъв е резултата. Няма две думи- колата е съвсем различна в момента. Дали са направили всичко, което е било необходимо- не знам. От сервиза казаха, че се получава натрупване на хлабини от отделните възли и за това при остър завой се получава това подскачане и леки удари при рязка промяна в движението (спирачка, газ). Извинявам се ако пиша глупости- може и да не съм го разбрал много точно.

Кардана е ремонтиран (предно и задна каре); Раздвижени задни полуоски; Сменени задни тампони и шарнири; Сменени тампони на двигателя и скоростната кутия.

Предните полуоски имат хлабини и предстои и с тях да се занимавам.

А за майстор мераклия- и аз го търся, но за сега не съм го намерил. Ако имаш (Krasi.Martinov) конкретни предложения целият съм в слух. 


  • 0

#22 karataccc

karataccc

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor

Публикувано 27 май 2019 - 14:57

Мина доста време, но все пак да напиша какво се случи. Още от самото начало си бях набелязал раздатката като основен източник на проблемите ми (описаните в началото на темата и заглавието) и.... преди две седмици взе, че най- накрая се строши!!! Ура,,, най- накрая вече знаех, че е от нея. Та сменихме раздатката с "нова" и нещата си заспаха. Дано темата да е от полза на тези, които тепърва ще се сблъскат с тая гадост (заминаваща си раздатка). 

(Благодаря ти Krasi.Martinov- ти си знаеш за какво)


  • 0

#23 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 27 май 2019 - 15:05

От къде я взе колега и на каква цена?

Честит, успешен ремонт!
  • 0

#24 karataccc

karataccc

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor

Публикувано 28 май 2019 - 07:32

Майстора, при който ходя, си я намери и смени (даже два пъти, че първата не беше добре, но това разбрахме след като я монтира и покарахме). Цената на раздатка втора употреба варира (в моя случай беше 500лв).


  • 0

#25 jcherkezov

jcherkezov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W211 E320 4matic 2004

Публикувано 14 юни 2019 - 14:20

Колега, какво точно стана като се счупи. С висока скорост ли беше? При мен проблемът е същия. Автомобилът е Е320 бензин W211. Ремонтирахме какво ли не, нещото което не е гледано е раздатката и майстора се съмнява за нея. Въпроса е, че намира втора употреба само от дизел. Знаете ли дали ги рециклират някъде?
  • 0

#26 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 юни 2019 - 15:58

А сменихте ли и маслото? Аз също имах вибрации при ниска скорост с остър завой. След смяна на маслото с ОЕМ и вече над 20к км нямам никакви ядове се нея.


  • 0

#27 jcherkezov

jcherkezov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W211 E320 4matic 2004

Публикувано 16 юни 2019 - 09:48

Все още не са го сменили. Твоят съвет е да пробвам първо със смяна, преди каквито и да е било ремонти?
Смяната приблизително на каква стойност е?
  • 0

#28 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 юни 2019 - 06:14

Около 50лв е литъра ОЕМ масло - такова ти препоръчам директно от Силвър Стар да си вземеш. За смяната се сваля тампона на скоростите и се пускат около 2-3см надолу, за да се стигне до най-високата "пробка" на раздатката /общо 3 са/. 

От най-ниската източвате маслото, затваряте я и наливате новото - събира около 600 -650мл. Измерете колко сте източили, предполагам ще е по-малко.

На мен като време ми костваще около 1 час при приятел на подемник, не зная колко би ти излезнал труда за смяната, но недей я много тормозиш сега и по-възможност веднага го смени.


  • 0

#29 jcherkezov

jcherkezov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W211 E320 4matic 2004

Публикувано 17 юни 2019 - 07:59

Благодаря ти.
Ще действам и ще пиша какво е станало, макар че вече доста време я карам така, поради причината, че няма кой да установи проблема.

Този пост е редактиран от jcherkezov: 17 юни 2019 - 07:59

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни