Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Съвет за дебитомер


  • Please log in to reply
14 мнения по тази тема

#1 sancho_ua

sancho_ua

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Автомобил:
    w124 e200 1994

Публикувано 06 април 2012 - 23:49

Колеги здравейте....колата е е430 w210 4matic....
Дебитомера ми е за смяна....Може ли някой да ми даде информация относно фирма производител и цени? Предлагат ми Бош за 540 лв. Струва ми се че малко скъп...казаха ми че може да се намери по тънко...обаче който каза не намери

Проблемът е и друг. В сервиза в който ми дадеха цена и диагноза че дебитомера е за смянаю ще мога да го върна в случая че ако се пр.......бе пак!
Може някой да има някъде отстъпки или познати...ще ви съм благодарен....и ако някой може да каже нещо за дебитомери по 200-250 лв има няколко варианта....обаче незнам дали ще дават същите стойнности и ще издаржът ....
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2012 - 00:08

Колега, пускаш тема за дебитомер на 210 в общия форум, местим я... няма проблем. Може ли да се постараеш следващия пост да е на разбираем Български!
Не разбирам дали ти е проблем, че ако се окаже че проблемът не е в дебитомера, ще можеш да върнеш частта. Това си е отлично даже.
Глей ся, алтернативите са около 250 някъде. Значи има 2 варианта.

1. Купуваш евтин дебитомер: оказва се че проблемът не е в него, ти гориш с 250лв. пръснати за глупости.
2. Купуваш дебитомер за 500, оказва се че проблемът не е в него и сервизът не те таксува нищо...

Никой не може да реши горното вместо теб.
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#3 sancho_ua

sancho_ua

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Автомобил:
    w124 e200 1994

Публикувано 07 април 2012 - 09:45

)))относно езика....еми коллега от 3 години живея в БГ...)))ЗА ДЕБИТОМЕРА ми казаха при Петко в сервиза....нали уж се добри...за това предполагам че е в него проблемата....историята е следната....колата не върви,няма мощност....все едно карам 140-150 коня.......грешки няма....ПЕТКО ми каза че дебитомера за смяна....поръчва бош-530лв....аз идвам слагат го...форсират викат ееее друга работа....бил дебитомера 100%...викам дай да покарами малко....аз лично разлика на место не виждам))))затова да видим как върви и получих отговор...-казвай ко да правим...няма какво да пробваме той е 100%....идеята ми да ако дебитомера...да се намери на пониска цена и с возможност да се върни ако не е в него проблемата...при петко можи със сигурност обаче 530лв....не се занимавам с антиреклама на сервиза...видях как работят и как се даржът с клиентите това е достаточно за мен...что то при другите и това го няма)))благодаря че преместихте темата...
  • 0

#4 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 07 април 2012 - 11:22

Ми то по-евтино е да караш OPEL,че и KADET.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#5 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 07 април 2012 - 12:54

Колега, погледни моята тема за проблем с дебитомера на мерцедес МЛ320. Там е описан целия проблем и решението му, най- отдолу има контакти на един много добър майстор, който може да ти каже със сигурност дали е това. Въобще не е скъпчия и може да ти намери частите малко по ниско, но оригинален дебитомер на БОШ е някъде около 400лв.. Този майстор направи някаква магия на моя с неговата диагностика и успя да му зададе някакви средни стойности и така колата върви доста добре без да го сменям.
Иначе пробвах с няколко други дебитомера, нови но не на БОШ и нищо не стана с тях, единия въобще не тръгна, а другия тръгна за около 30мин, и след това изгоря.

П.П. г-н
dilqnski

не мога да разбера вашия коментар на тази тема, ако не Ви се отговаря, просто не го правете, а не да казвате какво било по-евтино и какво не. Човека пита съвсем нормално, тъй като има около 20 вида различни дебитомери за един същ вид кола, на различна стойност и дали си заслужава.
  • 2

#6 sancho_ua

sancho_ua

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Автомобил:
    w124 e200 1994

Публикувано 07 април 2012 - 14:57

Ми то по-евтино е да караш OPEL,че и KADET.


коллега айде без спам?да съм попитал дали без пари някой да ми оправи колата?или да ми подари дебитомер?карам само мерцедес...и знам че не евтино...и как то виждаш не карам кола със 2000 кубика...така че ще помоля....относно по-евтино....пеша коллега е най-евтино...айде да си здрав...
  • 0

#7 sancho_ua

sancho_ua

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Автомобил:
    w124 e200 1994

Публикувано 07 април 2012 - 14:59

Колега, погледни моята тема за проблем с дебитомера на мерцедес МЛ320. Там е описан целия проблем и решението му, най- отдолу има контакти на един много добър майстор, който може да ти каже със сигурност дали е това. Въобще не е скъпчия и може да ти намери частите малко по ниско, но оригинален дебитомер на БОШ е някъде около 400лв.. Този майстор направи някаква магия на моя с неговата диагностика и успя да му зададе някакви средни стойности и така колата върви доста добре без да го сменям.
Иначе пробвах с няколко други дебитомера, нови но не на БОШ и нищо не стана с тях, единия въобще не тръгна, а другия тръгна за около 30мин, и след това изгоря.

П.П. г-н
dilqnski

не мога да разбера вашия коментар на тази тема, ако не Ви се отговаря, просто не го правете, а не да казвате какво било по-евтино и какво не. Човека пита съвсем нормално, тъй като има около 20 вида различни дебитомери за един същ вид кола, на различна стойност и дали си заслужава.


благодаря...може ли някакви контакти на човека и къде се намира?
  • 0

#8 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 07 април 2012 - 15:30

Защо трябва да купуваш дебитомера ( който впрочем е електронна част ) от сервиз като по нашето законодателство имаш правото да го върнеш в 7 дневен срок в оригинална окаповка, без повреди и с касова бележка и да си поискаш парите обратно без да даваш обяснения защо, ако ще да си го купил от бакалията отсреща?! Помисли над това, крайно време е да се възползваме от законите, не само да бягаме от тях.
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#9 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 07 април 2012 - 20:12

И така,всеки разбира каквото му отърва.Автомобил от този род зависи изцяло от дебитомера.Поради големите кубици,лошите данни от дебитомера могат да повишат разхода на гориво невероятно,което естествено бърка и в джоба.Дебитомери много,ма колко ще са в норма.Не че бошовските са 100% гаранция,че ще работят,ма нали затова се използва и диагностична техника.Та и не забравяйте,че от бошовските има много ментета,като най напред се ориентирате по цената,после търсите друга достоверност.Аз за една Алфа се набутах 500лв,но това беше начина да постигна моето.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#10 sancho_ua

sancho_ua

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Автомобил:
    w124 e200 1994

Публикувано 07 април 2012 - 20:23

значи коллеги понеже е почивни дни в сервиза...оставих за понеделник всичко...обаче днес колата стана още по зле не вдига повече от 120 и 3000/об...и като подам пълна газ чек енжин почва да пресветва а не само да свети....колата не върви изобщо все едно тегли отзад комбайна)))имам возможност да взема от един магазин на цена 430 лв...и в сервиза при Петко цената е 540 лв...и + задължително трябвало да се почисти дросела и да се настрои...още 100 лв...така че мисля как да направя или давам 640 лв при петко и ако не е в дебитомера връщам го или 530 и после расправии с връщането в магазина)))относно разхода не съм забелязал да ми качи много...може би извънградско да и качила...обаче градско 15-16 газ на 100 мисля че е нормален разход...
  • 0

#11 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 07 април 2012 - 20:32

Колега, при тези симптоми които споменаваш, почти съм сигурен че си за дебитомер, не заради друго, но при мен правеше абсолютно същото. Не можеше да вдигне по високи обороти и светваше чека.
  • 0

#12 sancho_ua

sancho_ua

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Автомобил:
    w124 e200 1994

Публикувано 07 април 2012 - 20:33

Защо трябва да купуваш дебитомера ( който впрочем е електронна част ) от сервиз като по нашето законодателство имаш правото да го върнеш в 7 дневен срок в оригинална окаповка, без повреди и с касова бележка и да си поискаш парите обратно без да даваш обяснения защо, ако ще да си го купил от бакалията отсреща?! Помисли над това, крайно време е да се възползваме от законите, не само да бягаме от тях.


прав си коллега...и аз знам за това...обаче живеем в България и законите в тази държава работят...обаче не е за "нас"...колко расправии+куп ядове,нерви,време...патил съм го с едни обувки за 200+лева...отлепиха се стелките...станаха като нагъгрени за 3 дена....накрая както казах+нерви,расправии,исках си парите и получих отговор че не може...само ако искате други обувки))))които се разлепиха след един месец...пак имаше гаранция ама вече не ми се занимаваше...не че 200 лв не е пари...обаче спокойствието ми струва повече...така прецених аз))))
  • 0

#13 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 10 април 2012 - 21:08

Добре, щом те притеснява че може да не е дебитомера, посети поне още 2 места за диагностика и ще го разбереш. На мен като ми се прецака дебитомера, ходих при Петко, и в още един сервиз, и от форума прочетох за сипмтомите и се убедих че е от него. Взех си втора ръка - 100-тина лв., сложих го и карах 2 седмици преди да го платя, за да се убедя че всичко е точно.
  • 0

#14 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 10 април 2012 - 23:06

Тъй де като не върви колата,откачи го нацяло този дебитомер и тествай без него.По мои спомени,трябваше да се държи доста по-добре от това което описваш.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#15 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 11 април 2012 - 09:04

Тъй де като не върви колата,откачи го нацяло този дебитомер и тествай без него.По мои спомени,трябваше да се държи доста по-добре от това което описваш.


Колега, доста хора казаха, че колата трябва да си работи и то в някакви доста прилични средни стойности без дебитомер, но уви не е така. При моята кола, без дебитомер направо умира, не може нито да се форсира, нито да върви, светва чека и е ужас. Може би е според годините и колата, защото когато бях при Лазо той ми каза, че неговата W140 си работи без единия дебитомер и то без никакви грижи.
С оглед горното и колата на колегата започнал темата, не ми се вярва да му работи нормално автомобила без дебитомер.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни