Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Акумулатор - колко ампера?


  • Please log in to reply
57 мнения по тази тема

#16 viliuzunov

viliuzunov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:silistra
  • Автомобил:
    W210 E290

Публикувано 13 февруари 2012 - 17:37

http://www.varta-aut...rer=&modelline=
  • 0

#17 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 февруари 2012 - 21:33

Да не те разстройвам, ама за моята кола от сайта на VARTA информацията не е коректна.

Колегата по-добре да даде номера на шасито и ще видим какво пише в EPC. Не за всички има данни там, но има голяма вероятност да е написано.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#18 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 13 февруари 2012 - 21:50

и на саита на банер дават подобни данни:

http://www.bannerbat...ndex111_en1.php
  • 0

#19 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 февруари 2012 - 23:14

Не знам, аз гледам в EPC-то - там ми е по-достоверно ;)
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#20 Peter Darakchiev

Peter Darakchiev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2012 - 20:40

При поставяне на по-малък от необходимото винаги рискуваш да не достигне ток. Да, стартовия е важен при палене, но и цялостната издръжливост също е важна - сега зимата се ползват доста консуматори в колата - подгряване на седалките, всички светлини светят постоянно, подгряване на задното стъкло, ако ползваш REST функцията на климатика и т.н., ако живееш в града - караш често на къси разстояния и често може да не успее да се зареди изцяло.

В тези коли има електроника, която започва да блокира функции, когато има недостиг на ток.

Ако сложиш по-голям от предписаното - винаги рискуваш алтернатора да не може да го зареди напълно. А оставиш ли го недозареден за дълго време - ще се скапе за по-малко от гаранционния срок. А нали се сещаш, че никой производител няма да признае гаранция на акумулатор, който е монтиран в автомобил, който не е подходящ за съответния акумулатор.

Максимално допустимия марж в тока на акумулатора може да ти бъде 5%, което при фабрично предвидени 100Ah ще рече че ти трябва от 95Ah до 105Ah.

Отново ще кажа - всеки сам си решава, но аз познавам доста хора, които са си патили от използването на неправилния акумулатор и не познавам нито един човек, който да е имал проблем от използването на правилен :)


няма такъв момент някои да не ти признае гаранцията ако си сложил по голям акумолатор .проблем е ако сложиш по малък
  • 0

#21 Peter Darakchiev

Peter Darakchiev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2012 - 20:47

има таблици ,препоръчителни какъв акумолатор трябва да се ползва според кубатурата на мотора .аз я имам таблицата за една марка акумолатори но няма как да я плиосна тука ,кадето и да попитате търговец които продава акумолатори ще ви поясни .А ако си куоите от някои от мрежата на АУТО БОКС и ако има проблем може да се замени в всеки един от центровете без значение от кой град в страната сте го закупили
  • 0

#22 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 февруари 2012 - 00:32

Говорите си всички, спорите си и всички сте прави, защо???
Пропускате фактът, че НЯКОИ, далеч не всички, а само някои мерцедеси са поръчани от завода с ОПЦИЯТА : "Акумулаторна батерия с увеличен капацитет" тази опция си има и номер даже, излизащ при проверка на ВИН-а на конкретния автомобил. Това са автомобили, обикновено с повечко екстри, съответно харчещи повечко ток ;)
И Илийката е прав, да твърди че трябва 100Ач батерия, щото неговото ЦЛК най-вероятно я има тази опция. И другите са прави, както и хората от Варта и от Банер, да препоръчват по-малки акумулатори, все пак за въртенето на 2000-кубиков 4 цилиндров БЕНЗИНОВ двигател не е нужен кой знае колко огромен акумулатор. ;)
  • 4

#23 paco 300

paco 300

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 128 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Интереси:Кютеци и Мерцедеси
  • Автомобил:
    124 300 turbodisel sportline
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 февруари 2012 - 02:21

Говорите си всички, спорите си и всички сте прави, защо???
Пропускате фактът, че НЯКОИ, далеч не всички, а само някои мерцедеси са поръчани от завода с ОПЦИЯТА : "Акумулаторна батерия с увеличен капацитет" тази опция си има и номер даже, излизащ при проверка на ВИН-а на конкретния автомобил. Това са автомобили, обикновено с повечко екстри, съответно харчещи повечко ток ;)
И Илийката е прав, да твърди че трябва 100Ач батерия, щото неговото ЦЛК най-вероятно я има тази опция. И другите са прави, както и хората от Варта и от Банер, да препоръчват по-малки акумулатори, все пак за въртенето на 2000-кубиков 4 цилиндров БЕНЗИНОВ двигател не е нужен кой знае колко огромен акумулатор. ;)

Да така е
  • 2

#24 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 февруари 2012 - 08:55

Определено, екстрите са основният фактор при определяне на ампеража! Защо?

Защото,примерно 300 л бензинов шестак, не пали със 100 амперов акумулатор със сецнат стартов ток, за него предостатъчно стигат и 75 ампера . Колкото по мощна е вградената батерия заводски, толкова по як е и алтернатора! А всичко това е заради екстрите!

Моя нищо и никакъв 4так 2.2 е със заводски поставен 100 амперов. ....що....като на него прекрасно му стигат и 64 ампера? ;)

+ за Алфонсо...
  • 2


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#25 hvkirov

hvkirov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 43 Мнения:
  • Град:Гоце Делчев
  • Автомобил:
    Mercedes CL203 C230k converted to CLC

Публикувано 15 февруари 2012 - 14:31

Говорите си всички, спорите си и всички сте прави, защо???
Пропускате фактът, че НЯКОИ, далеч не всички, а само някои мерцедеси са поръчани от завода с ОПЦИЯТА : "Акумулаторна батерия с увеличен капацитет" тази опция си има и номер даже, излизащ при проверка на ВИН-а на конкретния автомобил. Това са автомобили, обикновено с повечко екстри, съответно харчещи повечко ток
И Илийката е прав, да твърди че трябва 100Ач батерия, щото неговото ЦЛК най-вероятно я има тази опция. И другите са прави, както и хората от Варта и от Банер, да препоръчват по-малки акумулатори, все пак за въртенето на 2000-кубиков 4 цилиндров БЕНЗИНОВ двигател не е нужен кой знае колко огромен акумулатор.


И си прав и грешиш.
И сега ще поясня защо:

- 1 - Защо w221 5.5L има 2 акумолатора 55ah и 105ah, отговор: за стартиране на двигателя 55 е предостатъчно но какво ще захрани стандартното обурудване ако няма 105 в багажника. - 2- някои да е виждал W209 с акумолатор под 100, аз не съм. - 3 - един Мерседес винаги е с много електроника и пакети та дори и наи базовия, тук не включвам A , B и други уж Мерседеси.

Този пост е редактиран от hvkirov: 15 февруари 2012 - 14:38

  • 0

#26 milenm

milenm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 152 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Автомобил:
    друг
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 ноември 2012 - 11:04

Не знам, аз гледам в EPC-то - там ми е по-достоверно ;)


Би ли погледнал за моя Мерц какво дава,като ти остане време?
WDB1242261A552678 3
Ще ми се да сложа този,който е по датата,че в момента съм с 85ah и все е долу...
Благодаря предварително!
  • 0

Мъдрецът сочи Луната, а глупакът гледа в пръста му!

#27 milenm

milenm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 152 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Автомобил:
    друг
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2012 - 09:26

Би ли погледнал за моя Мерц какво дава,като ти остане време?
WDB1242261A552678 3
Ще ми се да сложа този,който е по датата,че в момента съм с 85ah и все е долу...
Благодаря предварително!


Някой може ли да помогне? По дата дават 62А или 100А, има доста разлика...евентуално по алтернатора мога ли да разбера, и ако може как? :mellow
  • 0

Мъдрецът сочи Луната, а глупакът гледа в пръста му!

#28 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2012 - 10:01

в момента съм с 85ah и все е долу...


Как така 'все е долу'? 85 не е малко и ако е изправен, не би трябвало да пада. Да не би в покои да има няква консумация и да го мори ? ;)
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#29 milenm

milenm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 152 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Автомобил:
    друг
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2012 - 10:27

Мерил съм го,уж няма показваше по спомен 0.04 нещо от сорта. 2-3 дни, като не го карам и не може да завърти. 2 пъти в месеца му правя по 400км на дълго. Няма мъртва клетка. Да меря ли, да зареждам ли,друг ли да търся,седя и си мисля...а, понякога само си седя... :wacko
  • 0

Мъдрецът сочи Луната, а глупакът гледа в пръста му!

#30 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2012 - 11:58

Ако си сигурен че батерията ти е чук, друго не ти остава освен да ревизираш стартера. ;)


........често от изместване на оста, поради износени втулки или лагери, ротора започва да докосва статора и въртенето се влошава.
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни