Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

кое VITO е по-добро CDI или TD


  • Please log in to reply
10 мнения по тази тема

#1 SJambazov

SJambazov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 88 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:YAMAHA,музика,Берое,архитектура,мерцедес,ДЪЩЕРИЧКАТА МИ...в обратен ред
  • Автомобил:
    W202 250 TD_powered by Carlsson

Публикувано 03 февруари 2012 - 21:33

Здравейте колеги. Може /дано :) /скоро да имам нужда от малък бус. Естествено че МБ е фаворит. Като си купувах Ц-класата / спрямо цена и година / 250 турбодизела бе за предпочитане пред първите CDI-та, с оглед на изпитана технология или все още новото ,но даващо дефекти поколение за периода 1997-2000г....Важи ли същото и за ван-а, като се има предвид че ще минава по около 2000км на седмица!!! извън БГ. Благодаря за вниманието предварително.

Този пост е редактиран от SJambazov: 03 февруари 2012 - 21:36

  • 0
Публикувано изображение

#2 SJambazov

SJambazov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 88 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:YAMAHA,музика,Берое,архитектура,мерцедес,ДЪЩЕРИЧКАТА МИ...в обратен ред
  • Автомобил:
    W202 250 TD_powered by Carlsson

Публикувано 06 февруари 2012 - 09:12

Колеги дайте малко инфо поне от слухове ако никой не кара "Вито"...или поне разликата в по-малкия разход на CDI-то ще покрие ли евентуални ремонти на дюзи за около 8000км на месец
  • 0
Публикувано изображение

#3 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 06 февруари 2012 - 09:34

при така зададените параметри аз бих се насочил към възможно по нов автомобил с по ниски разходи на км

първо бих проверил какви автомобили тази категория се продават нови...
  • 0

#4 SJambazov

SJambazov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 88 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:YAMAHA,музика,Берое,архитектура,мерцедес,ДЪЩЕРИЧКАТА МИ...в обратен ред
  • Автомобил:
    W202 250 TD_powered by Carlsson

Публикувано 06 февруари 2012 - 16:35

Еее, то по хубаво от новичкото няма ама в тия времена човек знае ли кога ще ми остане някои нов лизингов бус пред блока :( . Ще пробвам ако се наложи с нещо по-евтино, пък каквото сабя покаже...
  • 0
Публикувано изображение

#5 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 06 февруари 2012 - 18:14

кажи какво търсиш - пътнически или товарен

и какъв ти е бюджета
  • 0

#6 SJambazov

SJambazov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 88 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:YAMAHA,музика,Берое,архитектура,мерцедес,ДЪЩЕРИЧКАТА МИ...в обратен ред
  • Автомобил:
    W202 250 TD_powered by Carlsson

Публикувано 06 февруари 2012 - 21:38

Буса трябва да е хладилен /може и товарен с с ъпгред до камера от мен/..А бюджета да е максимално /но оптимално/ съкратен защото работата не е сигурна а ще е първи стъпки..Суеверен съм че като приказвам много предварително после не става нищо ;) ..Мисля че за опит в начинанието ще успея да събера 12-13000...
  • 0
Публикувано изображение

#7 K.Blagoev

K.Blagoev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Автомобил:
    Mercedes Vito 112 CDi A/T /// Mercedes Sprinter 316 CDi

Публикувано 04 април 2012 - 23:51

Колега за CDi не си и помисляй ! :) Вярно, че харчи малко по-малко, истина е и че върви повече,но....има едно голямо НО...на тези Вита (108,110,112) дифтунгите най-редовно изпускат, много дюзи буквално ИЗГНИВАТ с Българската нафта, пък и скапе ли ти се дюза тежко ти-няма вадене, трябва да се чупи един алуминиев капак в който влизат дюзите за да може да се изкара и подмени с нова...този капак струва около 200 лв втора ръка ... и още куп други неприятности с това CDi...казвам го от личен опит....та по мое мнение ориентирай се към някой "старец" с мотор 2.3 тд - 98 к.с. - здрав, надежден, по-евтина подръжка и т.н. Тръгнеш ли да купуваш задължително го закарай на технически преглед най-вече да бъде погледната турбината, дали е изрядна и дали няма масло в колектора, защото дори и на ТД ремонта на една турбина е ХХХХ лв (разбирай-четирицифрена)...това беше от мен. Пожелавам ти УСПЕХ :)
  • 0

#8 K.Blagoev

K.Blagoev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Автомобил:
    Mercedes Vito 112 CDi A/T /// Mercedes Sprinter 316 CDi

Публикувано 04 април 2012 - 23:56

Технически преглед-малко лошо се изразих, но имах предвид колата да бъде прегледана обстойно от някой разбиращ от работата си майстор и машината да се понапъне 2-3 километра да се види дали всичко е наред с "охлюва"...защото има един турбо актуатор (клапан, управляващ турбото) който прави мизерии във всички модели на Вито, та даже и Спринтер. Още веднъж-успех :)
  • 0

#9 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 05 април 2012 - 06:48

638 го забрави било то CDI или TD.
Има възможно най-тежката подръжка и не си струва инвестицията.
Щом ще пътуваш навън се насочи към новия модел 639 с новия 646 мотор.
Имам много добри впечатления от него, мотора е разположен надлъжно със задно предаване и последващите ремонти лесно се извършват.
  • 0

logo-600-1002.png


#10 K.Blagoev

K.Blagoev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Автомобил:
    Mercedes Vito 112 CDi A/T /// Mercedes Sprinter 316 CDi

Публикувано 05 април 2012 - 08:54

Един приятел си взе w638 (мисля, че 110d) 97ма година 2.3 98 к.с. и му е навъртял над 200 000 дотук пък проблеми никакви-само сменява масла,филтри и от време на време ходова част така, че не мисля за фатално 638ца ТД :)
  • 0

#11 SJambazov

SJambazov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 88 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:YAMAHA,музика,Берое,архитектура,мерцедес,ДЪЩЕРИЧКАТА МИ...в обратен ред
  • Автомобил:
    W202 250 TD_powered by Carlsson

Публикувано 07 април 2012 - 18:50

Благодаря за инфо-то в позабравената тема...тъпото при мен е че немога да пробвам дали ще потръгне защото няма ко да ми даде да му лашкам буса насам натам и да разбера имам ли нужда от собствен....затова съм се спрял на оптимален вариант цена /инвестиция/-качесво...Мисля че Витото е буса...като гледам в нета бусове до 10-11 х.лв от другите марки направо настръхвам..Публикувано изображение
  • 0
Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни