Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

Как се сменя лампата в пепелника на ЦЛК 208


  • Please log in to reply
18 мнения по тази тема

#1 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 януари 2012 - 19:42

Помня че го бях чел някъде, мисля Илйката го беше обяснил, ама сега не мога да го намеря, а сутринта установих, че лампичката в пепелника е изгоряла.
Ако някой знае как нека ме подсети, а аз обещавам тема със снимки после ;)
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 януари 2012 - 21:53

Сваляш махагона, сваляш пластмасовата ниша под касетофона.
Под махагона има 2 болта, които държат целия пепелник.
Като ги развиеш, излиза целия корпус и можеш да се докопаш до фасунгата зад бялото пластмасово капаче. :)

Успех!
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 януари 2012 - 22:12

Става дума за махагона на скоростния лост! Той е на щипки, като отвориш пепелника, можеш да го подхванеш от там и да го надигнеш... като го надигнеш, ще видиш две рапидки в долния край на пепелника. Внимавай, да не паднат при скоростите, щото нямат намиране! Джоба над пепелника и под радиото не е нужно да се демонтира... по спомен.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#4 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 януари 2012 - 00:47

Мерси и на двамата, утре ще подгрея малко, че на минус 20 няма как да се хвана да сменям крушки, после ще го сменя.
Парадоксалното е, че съм го правил това с крушката в пепелника, по обяснения на Илийката, но това беше когато купих колата или малко след това- през декември 2010 или януари 2011г. От тогава до сега съм забравил, ама и крушката явно менте излезна, щом изкара само една година. Или пък аз много пуша :joint
  • 1

#5 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 31 януари 2012 - 08:36

Внимавай каква крушка слагаш да не разтопи пластмасата около себе си. Аз на Лилов там сложих матов жълт диод превантивно като го побрах в оригиналната фасунга.
  • 0

#6 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 януари 2012 - 10:57

Внимавай каква крушка слагаш да не разтопи пластмасата около себе си. Аз на Лилов там сложих матов жълт диод превантивно като го побрах в оригиналната фасунга.


Toва с диода е добра идея, остава да намеря същия диод. По-силно ли свети от обикновената крушка?
  • 0

#7 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 31 януари 2012 - 11:20

Не същата работа е. Просто трябва да сложиш и резистор от 1К за да не изгори. С мултицет само измери кое е + и кое - за да го сваляш после.

П.С. Ако ползва пръстена на запалката (външния) за единия контакт нещата са ясни....
  • 0

#8 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 януари 2012 - 12:27

Тамън щях да кажа, че за минус ползва пръстена на запалката и няма нужда от мерене.
Макар че май на фейслифтовите е така, а на старите май не е.

Нали преди време ми бяха откраднали пепелника и аз разчитах да използвам този, който взех заедно с кожения салон и с голяма изненада констатирах, че стария и фейслифтовия пепелник на външен вид са абсолютно еднакви, но имат разлика в механизма за отваряне и затваряне на вратичката и естествено, монтажът се разминава...

И това го разбрах, след като 1 час се мъчих да монтирам стария модел в моето купе и накрая издивях и се отказах.

После си намерих в една морга, хоратя баха така добри да ми ги разменят без да доплащам, така се уредих с нов пепелник и сега всичко е ОК.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#9 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 февруари 2012 - 00:52

Kак ще ти гепят пепелника бе Илия???
На автомивка ли го взеха или някоя заклета пушачка си слезна с него :D
  • 0

#10 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 февруари 2012 - 11:35

Разбиха ми стъклото човек... На всичкото отгоре - стъклото струва повече от пепелника.
Ама стъклото го платиха по каското, щото е счупено, а пепелника не. Но нищо друго не липсваше!
В багажника имаше сума ти неща, в жабката също... като свалиш пепелника, до свалянето на касетофона остават още 30 секунди.
Прави си сметката, щот ти на спокойствие и питаш как се сваля, значи който го е свалял е ЗНАЕЛ МНОГО ДОБРЕ как се сваля.
С две думи, на някого му е трябвал пепелник от CLK...

Понеже ми трябваше протокол за застрахователите, разговора с полицията протече горе долу така:
полицията: а вие защо паркирате на това място, не знаете ли, че там всяка вечер разбиват по 2 - 3 коли.
аз: не, от къде да знам, паркирам там от години и досега не са ми разбивали колата
полицията: ами да знаете, за напред ползвайте платените паркинги в района
аз: добре де, вие като знаете, че разбиват по 2 - 3 коли всяка вечер, какво правите по въпроса?
полицията: ние ли, ние водим статистика!

После Самурая ще се намеси и ще ми каже, че трябва да уважавам полицията, ще я уважавам, ама някоя друга полиция, тая не.
  • 1

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#11 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 01 февруари 2012 - 11:51

на мен полицията ми се вдигна в очите след като миналата седмица ми се обадиха да ходя в кат да разпознавам колата, която ме удари миналата година и избяга...

с учудване разбрах че имало и някои дето прави нещо...
  • 0

#12 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 февруари 2012 - 11:59

@Алфонсо
Иначе, предполагам, че си търсил ето тази тема: Помощ при разглобяване на централната конзола

на мен полицията ми се вдигна в очите след като миналата седмица ми се обадиха да ходя в кат да разпознавам колата, която ме удари миналата година и избяга...

с учудване разбрах че имало и някои дето прави нещо...

И разпозна ли я колата? В повечето случаи го правят за да си вдигат разкриваемостта, а не за да ти помогнат. Или по друг начин казано, те ще си отбележат червена точка, че са свършили работата, но това нищо няма да промени за тебе!
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#13 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 февруари 2012 - 00:06

Бях обещал снимки по темата, но е толкова просто, че няма смисъл от тях, обяснявам с няколко думи:
1. Вадите кожения маншон на скоростния лост от махагонивия панел нагоре
2. Идърпвате самия махагонов/ карбонов панел нагоре, най- лесно става от дупката за скоростния лост.
3. Под него в основата на пепелника се виждат две малки болтчета- развивате ги, като внимавате да не паднат някъде :)
4. Издърпвате пепелника назад, в посока към скоростния лост.
5 От задната страна на пепелника има букса, по точно две. Голямата с двете крачета е за запалката, малката с едното краче е за крушката, изваждате я, сменяте си крушката с нова.
6 После събирате всичко по обратния ред.
Успех :)
  • 1

#14 Armbull

Armbull

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    CLK w208

Публикувано 30 март 2018 - 20:28

Здравейте колеги! Имам едно питане относно изваждането на пепелника.
Развивам двете болтчета, но пепелника не иска да излезе... Пробвах да дърърпам пепелника към скоростния лост, пробвах нагоре и после към скоростния, но Ефект нулев. Моля ако някой знае дали някъде може да има няква щипка или нещо друго което да го държи да сподели.
Колата е цлк 200 компресор 99г
  • 0

#15 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 април 2018 - 07:38

При 202 ките, освен двете болтчета, които са долу под декоративната конзола с копчетата за стъклата, трябва да се демонтира и отделението, което се намира над пепелника (за дребни вещи или слънчеви очила). То също се държи на две винтчета, които са от горната страна (гледаш в посока тавана). Обърни внимание дали и при 208 не е така.


  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни