Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Издирва се един майстор


  • Please log in to reply
25 мнения по тази тема

#1 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 декември 2011 - 16:32

Здравейте колеги - получихме едно писмо от САЩ, в което ни пишат следното:

Hello, I am writing a book and I am looking for the repairman that in August, 1972 repaired my Mercedes Benz in Sofia, Bulgaria. He installed a new transmission that arrived at Sofia's airport and went thru customs. He kept my old transmission for the charge of installing a new one. He told me that he had training at Mercedes Benz in Germany and he was an excellent mechanic. Any help would be appreciated... Thank you.


Преведено

Здравейте, пиша книга и в момента издирвам един майстор, който през август 1972 г. ремонтира моя Мерцедес-Бенц в София, България. Той монтира нова скоростна кутия, която пристигна на летище София, където мина през митница. Той задържа старата ми скоростна кутия като отплата за ремонта. Той каза, че е преминал обучителен курс в Мерцедес-Бенц в Германия и беше страхотен механик. Всякаква помощ ще бъде ценна... Благодаря ви.


През 1972 г. надали е имало много майстори, които са минали през обучение в Мерцедес-Бенц в Германия. Човекът в момента вероятно трябва да е поне на 60 години, ако не и повече. Все пак случката е била преди почти 40 години, а той явно е бил поне на 20 години. Говорих с Петко... не е той (пък и май Петко е на по-малко от 60)... но изказа някои предположения, но ще питаме американеца.

Въпреки това, ако някой има информация, ще бъдем благодарни.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#2 Hooligan

Hooligan

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1553 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. M-Class (W164) 350 CDI Facelift
    2. CLK-Class (W208) - Продаден
    3. C-Class (W203) - Продаден
    4. C-Class (W202) - Продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 декември 2011 - 16:44

Да, точно мислех да пускам темата :)
Понеже аз му писах на човека, пускам и отговора на второто писмо.
Попитах го за малко повече детайли, ето и отговора.

Dear Mr. Trifonov;

All I still remember: I stayed at a hotel in downton Sofia. I remember that the hotel was used mostly by dignataries from countries visiting Bulgaria. At the time the police would not let me use any other hotel, unless this one was booked out. I remember that I removed listening devises under the bed and dresser and received a fast visit from the security police. I think the hotel was called Hotel Sofia? I can't find it on the internet, but I saw it on the news about 15 years ago when Gorbachev? visited Sofia.

I do not remember the name of the mechanic..He told me that he had just returned from a training course in Stuttgart, Germany. He was in his late 20's or early 30' at that time. My car had broke down at a downtown intersection and I managed to get it moved to a side street. It was a 1970 220 Mercedes, light beige in color and I towed a vacation trailer. (Wohnwagen) He picked the car up and repaired it either at the only foreign car shop in town, or did it at his home. I was a young student at the time (24), wearing a miniskirt or short dress. He called my mechanic in Frankfurt/Germany and he also picked up the transmission that he installed from Sofia Airport. He kept the old transmission, and only charged me 20.00D-marks which was a steal. I drove all the way to the black sea thereafter into Constanza, Romania.

Perhaps, a little later I will tell you my purpose for traveling to Bulgaria, Romania and several other Eastern European States. 1972 was a time of Communism and in some countries hard times..

I really thank you for your fast reply.
Happy Holiday, Merry Christmas, Happy Hanukah!


Скъги г-н Трифонов

Всичко, което си спомням: Бях отседнала в хотел в централната част на София. Спомням си, че хотелът се изпозваше предимно за чуждестранни гости. По онова време полицията не разрешаваше чужденци да отсядат в друг хотел, освен ако няма свободни стаи в този. Спомням си, че премахнах две подслушвателни устройства - едно под леглото, другото в гардероба, веднага след това ме посетиха от полицията. Мисля, че хотелът се наричаше София? Не го намирам в Интернет, но го видях в новините преди 15 години, когато Горбачов беше на посещениев България.

Не си спомням името на майстора. Той каза, че тъкмо се връща от обучение в Щутгарт, Германия. Беше на около 20 и нещо или 30 и малко години по онова време. Колата ми се счупи на едно кръстовище в центъра на града, някак си успях да я преместя в една странична уличка. Колата беше Mercedes 220 от 1970 г.светло бежова на цвят. Натоварихме я на репатрак. Той взе колата и я ремонтира в единствения сервиз за западни автомобили в града или в личния му гараж, не помня. По това време бях млада студентка (24), носех минижуп и къси дрешки. Майсторът се свърза с механика във Франкфурт, Германия, който изпрати нова скоростна кутия, която пристигна на митницата на летище София. Задържа старата скоростна кутия и ми взе само 20 дойче марки, което си беше грабеж (в смисъл - без пари, доколкото аз разбирам). После пътувах чак до черно море, а от там за Констанца, Румъния.

Може би по-късно ще мога да ви разкажа каква беше причината за визитата ми в България, Румъния и още няколко държави в Източна Европа. 1972 беше епохата на комунизма и времената в тези държави бяха доста тежки.

Наистина, много ви благодаря за бързия отговор.
Весели празници, Весела коледа, Весела ханука!


  • 0

Ignore list: fiveq, Наско, krasch


#3 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 декември 2011 - 16:46

Насочете се към УБО и другите подобни служби. Човека 99% е от хората които потдържаха колите им!

Приблизително на колко години е той? Случайно да се казва Костадин?

Човек влязъл много силно в живота ми, който навреме успя да ме убеди коя е марката и благодарение на него 20 и висше години не слизам а и по-важното ремонтирам сам Бенц.


  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#4 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 19 декември 2011 - 17:24

По писмото съдя, че човекът е или жена, или шотландец :):

I was a young student at the time (24), wearing a miniskirt or short dress.


  • 1

#5 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 декември 2011 - 17:38

Понеже е от САЩ, а не от Шотландия и понеже името е Урсула Хертелморис - подозирам, че все пак е жена :)
Млада студентка от щатите, той бил на около 20, макс. 30 години, тя с къса пола, 1972, нищо чудно, че ѝ е взел само 20 марки за ремонта ;)

Между другото за американец има доста грешки в английския текст на писмото, което не знам колко странно трябва да е...

Писах ѝ още едно писмо, с името, което предположи Петко и с името, което предполага бай Васил...
Ще видим какво ще отговори.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#6 Hooligan

Hooligan

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1553 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. M-Class (W164) 350 CDI Facelift
    2. CLK-Class (W208) - Продаден
    3. C-Class (W203) - Продаден
    4. C-Class (W202) - Продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 декември 2011 - 17:54

Това Урсула от къде го извади не ми стана ясно :)
Човека се казва Charles Morris

До колкото разбрах е бил военен, или нещо свързано с цру...

Нарочно е така, имам чувството, че не иска да се разбира толкова много.


  • 0

Ignore list: fiveq, Наско, krasch


#7 shiki

shiki

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 797 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 124 300D Turbo 1993 год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 януари 2012 - 12:57

Хе-хе, 1970 год. вярно Мерцедесите в България ги караха само големците! И сервизът беше на УБО.
Между другото тогава в България имаше само две "Алфа-Ромео", едната на Гунди, другата на Сашо Мутафчиев, лека им пръст и на двамата.
  • 0

#8 M23J

M23J

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 152 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 09 януари 2012 - 14:13

И аз бих насочил към УБО, едно време само там съм чувал, че са правили по-сложни ремонти на Мерцедес.
Мен по-интересно ще ми е следващото писмо, където обещава да разкрие причината за визитата си по това време. С това Happy Hanukah ме навежда на мисълта, че може да е била някой агент на МОСАД :)
  • 0
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

#9 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 януари 2012 - 14:28

Ами прати още няколко писма и се разбрахме... в крайна сметка сведохме до три възможни имена, но жената не можа да каже със сигурност кой от тях е бил.

Междувременно разказа каква е историята. Не е агент на МОСАД - германка е, била е от западна Германия (някои хора във форума я разконспирираха по словореда в английския език). Тогава е идвала и е помагала на българи и румънци да бягат в Западна Европа. Превеждала ги е с цитирания Мерцедес през някаква граница. Затова пише, че са я следяли службите, докато е в страната (и нищо чудно). В момента е женена за американец и живее в САЩ. Пише книга за "подвизите си" на млади години :) Затова и разпитва.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#10 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 09 януари 2012 - 15:29

Какъв ли кеф му е причинила за да и вземе толкоз малко пари :D .Тя хубаво иска да го намери този човек,ама поне първата буква от името да си спомни.То не че тогава е имало много майстори на Мерцедеси,та да се чудиш кой е...Предполагам,ако се изпрати запитване към Щутгарт за българин обучавал се по това време там,може да изнамерят нещо.Другия вариянт е някой с малко повечко връзки в полицията да разровят бившата "Държавна сигурност"
  • 0

#11 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 януари 2012 - 22:49

Много завъртяно стана
Бръмбарчета под леглото, у гардероба, в пантофката - до палеца
ЩАЗИ, МОСАД, ЦРУ, ДС, УБО, чакам и КГБ да се появят сега и си ...ва бабата
Сериозни мемоари
Нема лошо
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#12 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 10 януари 2012 - 00:52

Давам предложение за Краси от сервиза на Петко , който се отцепи.

Този пост е редактиран от hammer^BaTe: 10 януари 2012 - 10:53

  • 0

#13 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 януари 2012 - 01:19

Говорих с Петко - не е той...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#14 shiki

shiki

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 797 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 124 300D Turbo 1993 год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 януари 2012 - 10:11

Агент(ка) на службите, от еврейски произход, която (който) превозвал(а) бегълци от режима, си правил(а) Мерца в УБО, а сега и(му) трябват точните имена на автомонтьора, който също е бил сътрудник, ама на нашите служби, и й(му) направил Мерца безплатно, а портиера в хотела се казвал Гошо Иванов, който факт е много важен за "мемоарите", и..........
Абе я я(го) пускайте тая(тоя) по тъч линията, че нещо ми намирисва тая работа, и то доста! Един бивш агент има откъде да получи информация, освен ако не му я дават по някакви причини! До нас ли опря?

Този пост е редактиран от shiki: 10 януари 2012 - 10:31

  • 0

#15 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 10 януари 2012 - 10:42

А с Краси говорихте ли?

Много заплетена тая история.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни