Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

200 000 Km - Много ли са за Мерцедес E/C-class?


  • Please log in to reply
9 мнения по тази тема

#1 peterpann

peterpann

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Toulouse

Публикувано 13 декември 2011 - 13:34

Zdravejte !
Predvaritelno se izviniavam za latinicata no ne jiveja v BG i njamam instalirana takava.
Jelaja da si kupia Mercedes E class v ramkite na 6000-8000 euros no ot tova koeto vijdam po objavite (vuv France i Germany) za tezi pari moga da vzema primerno E 270 na okolo 200 000 km. Iskam da popitam dali kilometrite na probeg na Mercedes otgovarjat na ostanalite avtomobili? Nikoga ne sam imal Mercedes i njamam nikakava ideja kakvo da tursia. Naj-vajnia mi vupros e: Kakvo triabva da gledam kogato ja kopuvam i kakvo bihte mi preporuchali za tezi pari?
Mersi mnogo !!!

Mod: Колега, нали се сещаш, че трябва да ти пренапиша поста, понеже не си си направил труда да сложиш един кирилизатор, който първо е безплатен, второ го има във всяка Windows/Mac/Linux дистрибуция и се настройва за секунди. Втори път не мисля да пренаписвам пост!

Здравейте,
Предварително се извинявам за латиницата, но не живея в БГ и нямам инсталирана такава.
Желая да си купя Mercedes E class в рамките на 6-8000 Евро, но от тва което виждам по обявите във Франция и Германия, за тези пари мога да си взема примерно Е270 на около 200х.км. Искам да попитам дали километрите на пробег на Мерцедес отговарят на останалите автомобили? Никога не съм имал Мерцедес и нямам никаква идея какво да търся.
Най-важният въпрос е: Какво трябва да гледам когато я купувам и какво бихте ми препоръчали за тези пари?
Мерси много!
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2011 - 14:41

Нищо им няма, на тези километри. Стига да е поддържана колата.
Знам и доста анти-коли: тип Рено, Пежо, Форд, които са на доста повече от тези км. и то без проблеми.
Даже ако намериш на 200, трябва да си доволен.
Лично 270 цди мотора много го харесвам.

Какво да търсиш? Ами не знам човек, ти ако не знаеш какво искаш и какво ти се кара, ние трудно можем да ти дадем наклон в живота. Най-общо казано: Представи си, че почтитателите на Ц-класата решат да пишат само в тази тема, ще ти повлияят и ще вземеш такава, същото е ако влязат Е-класа собствениците...
Ама дали това ще е, което искаш и което ти се кара... Божа работа.
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#3 Marty

Marty

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Радомир/ София
  • Автомобил:
    Vito 112CDI 2002
    C S203 2.7CDI 2002
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2011 - 15:25

Не се притеснявай за километрите. По-важното е да гледаш състоянието на автомобила, и дали е поддържана.
270CDI мотора върви много добре и дава много приличен разход.
Е-клас ако имаш възможност да си вземеш, ще е по-добре.
  • 0
Публикувано изображение

#4 Dydo

Dydo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 781 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 202 - продаден!

Публикувано 13 декември 2011 - 15:25

Колега, Питър Пан, какъвто и запазен (читав) Мерцедес да вземеш, с цената която си посочил и то от Германия, независимо дали ще е на 200 000 или 300 000 км., все ще си доволен. Мерцедес си е просто друга кола.

Иначе Лилов, не съм съгласен с теб, що се касае конкретно до Форд. Градски легенди са това, а и зависи и от Форда, ама от моя 5 годишен опит с тази марка, мога да дам само суперлативи. Жената го караше, продадохме го и сега я е много яд. Сега си търси кола, опита с Пежо, Рено Меган, Ситроен Ксара пикасо. Ами нищо общо като возене и поведение на пътя. Имам предвид 17 годишно Мондео. Много харесвам Мондео и няма да имам нищо против на едно МК4. МБ си е МБ, но Форда не е чак такава скапана кола, колкото я изкарват. Даже като се замисля, с моя 20 годишен опит зад волана и впечатленията ми от различни марки, освен МБ, което е на първо място, на второ място харесвам именно Форд, колкото и странно да звучи. Да ти кажа, много бих се израдвал на едно Шелби :coolgrin
  • 0
От Витоша по-високо нема, от Искаро по-дълбоко нема и от Мерцедес по-убаво нема...............древна шопска мъдрост!

#5 Batev

Batev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1535 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Vienna , Austria
  • Интереси:Футбол,Музика,Автомобили,Компютри и Други
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz ML270 CDI - W163 - 2005
    Mercedes-Benz E290 TD - W210 - 1997
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2011 - 15:43

E 270 CDI е колата за теб и аз мисля че не трябва да те притесняват километрите му :) Но и аз не съм съгласен много с Лилов за Форд.Независимо какво говорят всички Фордовете са си здравички особено по старите модели.По-скоро Мото Фое са виновни за Форд,те правят разни шмекерии :)

Този пост е редактиран от Batev: 13 декември 2011 - 15:43

  • 0
1886г. - първият двигател с вътрешно горене и първият автомобил с двигател,
1887г. - първата кола със скоростна кутия,
1888г. - първата кола пусната в масово производство,
1901г. - първата кола с вентилатор за охлаждане на двигателя
,саморегулиращ се съединител,
подредба на скоростите, която се използва и до днес, маслен радиатор,
1906г. - първата кола с 6-цилиндров състезателен двигател,
1908г. - подобрява рекорда за максимална скорост по суша,
1921г. - първата кола със спирачки на предните колела, първата туристическа кола с турбо,
1926г. - първата кола със спирачки на четирите колела,
1933г. - първата кола с многоточково окачване,
1934г. - първата "Сребърна стрела", първата аеродинамична кола пусната в масово производство,
1937г. - първата дизелова туристическа кола,
1954г. - първата туристическа кола с инжекционно впръскване на горивото, първото Гранд При Mercedes-Benz,
1957г. - първата безопасна туристическа кола,
1959г. - първата кола със зони за деформация при катастрофа,
1960г. - първата кола със "скрити" чистачки за по-добра аеродинамика,
1965г. - първият креш тест, първата кола с предпазни колани,
1968г. - първата кола с телескопична кормилна колона,
1970г. - първата дизелова кола поставила рекорд за максимална скорост
1974г. - първата кола с триточкови предпазни колани....

... 2011г. - първият камион такси - Mercedes-Benz Actros.

#6 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2011 - 16:16

Dydo, аз още имам един 20 годишен Форд, който кански е преживял учебните ми години като шофьор, ранните тунинг изпълнения, после възстановяването до заводски вид и това е безумно надеждна кола. Никога няма да те остави на пътя.
Въпреки това, в сравнение с Мерц, Ауди и БМВ, който и да е модел, е пълен кенеф във всяка гледна точка. Концепция, сглобка, материали, изпълнение, всичко куца.
Нека не избутваме натам темата, принципно съм съгласен, че обикновените колички могат да бъдат доста по-надеждни като експлоатационни разходи от високия клас.

Eто я и първата ми кола, която до ден днешен си изглежда по същия начин :)

Прикачени миниатюри

  • newimage2fb5.jpg Размер: 285,53K, Сваляния: 188newimage2fb5.jpg

  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#7 Dydo

Dydo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 781 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 202 - продаден!

Публикувано 13 декември 2011 - 16:27

Аз точно това имам предвид - не е премиум марка, ама негативните изказвания за нея в много случаи не са обосновани или преувеличени.
Иначе, като този модел от снимката, по едно време много се караха, особено в ранната демокрация...........кабриото на Ескорта беше голяма гъзария!

Иначе за мен, колата която най-много харесвам и ми допада във всяко отношение си е МБ.
  • 0
От Витоша по-високо нема, от Искаро по-дълбоко нема и от Мерцедес по-убаво нема...............древна шопска мъдрост!

#8 LAST RIDE

LAST RIDE

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 43 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:сливен
  • Автомобил:
    C200kompressor & Vito 112 CDI mixto
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 декември 2011 - 11:22

Старите модели нямаха нищо общо с новите независимо от марката!
И аз имам позитивно мнение към марката форд малко пристрастно тъикато съм се учил нелегално на такъв
Като цяло много надеждни от 90г до 2003г автомобила ни служише вярно без да дава никакви сериозни дефекти (като се исключат последните 2г.когато и стопих лагерите :evil :wind14 ,с нещо подобно едвали могат да се похвали някои от новите модели
  • 0

#9 с200

с200

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes Benz C220 CDI S203 19 11 2002

Публикувано 30 септември 2012 - 23:33

Колеги харесах си една е класа 220 цди. 2001 година .Автоматик сласик кожа темпомат и тн. На 174 хил километ ра е .От царево е колата има я в мобиле. 6900. Ще ходя да я гледам с майстор. Кажете какво да гледам.От много време имам желание да карам такава кола . Кажете плюсовете и минусите на тази кола с този двигател 220.
  • 0

#10 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 01 октомври 2012 - 01:13

Като за начало гледай да има волан и спирачки.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни