Към съдържанието

  •  

Снимка

проблем с диференцялаW124 250TD


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#1 hristo_cars

hristo_cars

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:

Публикувано 13 декември 2006 - 12:06

Здравеите на всички! От няколко месеца карам W124 250TD turbo което когато купих нещо отзат тропаше при потегляне казахами в един сервиз че са тампони които трябва да се сменят и аз купих колата но в послетствие се оказа луфт в диференцяла и започна да вие попитах за цената на нов в иваи жет и :kill_myself: оказа се че и числото на моя е друго т.е. не е за моята кола и сега се чудя какво да правя ако има маистор които да ги прави :help:
благодаря

Този пост е редактиран от ALEXONE™: 18 декември 2006 - 12:07

  • 0

#2 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 13 декември 2006 - 23:45

най-вероятно лагери, но не е 100% че после няма да има виене, защото може да е нарушена циментацията на зъбите на пиньона и короната. Това е прецизен ремонт, за който са необходими и специализирани инструменти и за това по добре тъси някой МБ сервиз. Но като за начало можеш да пробваш със ново масло и добавка.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#3 hristo_cars

hristo_cars

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:

Публикувано 14 декември 2006 - 18:35

Не е сaмо това проблема защото има и голям луфт.
И при потегляне или рязко подаване на газ се чува и усеща тропане в копето.
А маслото го смених сипах Мотул но нищо не се промени.
  • 0

#4 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 14 декември 2006 - 21:01

и при мен тропа ама малко - то това е заради АСД-то всички с асд имат повишен луфт заради по интензивно натоварване на полуосите.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#5 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 14 декември 2006 - 21:27

За ремонта на диференциала не са достатъчни само инструменти но и стенд ;)
Това е много прецизна работа и не зная някой в Бг да има нужните знания и техника за ремонт с гаранция.
Решението е нов или 2-ра ръка.
  • 0

#6 hristo_cars

hristo_cars

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:

Публикувано 15 декември 2006 - 14:23

ако някои може да ми даде оферта за 2-ра ръка диференциал 3.67 ASD / ABS да пише на Л.С.
  • 0

#7 cooler

cooler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 69 Мнения:

Публикувано 18 декември 2006 - 00:39

Аз се сблъскавам с друг проблем(ефект) в тая зона.Моя е 124 комби с 5 степенна ръчка. Когато съм потеглил на 1-ва с малко повече хъс(не пилене на гуми,а просто като го понастъпя леко) или при смяна от 1-ва на 2-ра се получава нещо като обратен удар при отделянето на съединителя. Имам чувството че задния мост поема обратния момент на купето. Единствения начин по който мога да си го обясня е с нещо разбито по окачването на задния мост или диференциала. Този ефект го наблюдавам само на ниски предавки където поради голямото ускорние окачването на купето се влияе от приложените въртящи моменти. Ситуацията е много тънка и за това се опитвам да я обясня подробно. То е все едно като дадеш газ на първа и при натискането на съединителя за да превключиш на втора целия мост се завърта в обратна посока. Пак искам да поясня че това е добре осезаемо ако сменям скоростите бързо без да "галя" съединителя. Понеже не съм на ясно с доста неща по този автомобил, не бях карал такъв параход със задно предаване, а съм технически грамотен исках да питам дали някой от вас се е сблъсквал с подобен ефект и дали е нормално или не е и ако не е на какво би могло да се дължи. Как е закачен тоз диференциал и дали някой може да ми даде адекватно мнение? Като допълнение на ситуацията ще кажа че съвсем скоро сменях съединител и тампон на скоростите. Като че за малко нещата се нормализираха но сега всичко е по старому.
  • 0

#8 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 18 декември 2006 - 00:56

Прегледай си пак тампона на скоростната кутия както и гумата на кардана.Тоя проблем го имаме на един автоматик,но не сме го работили още.

Такъв обратен удар се получава когато са ти износени каретата на кардана както и меката връзка / гумата /прегледай ги и виж дали при превключване на ниска скорост няма да тропа.Тропа също и като си играеш с газта без да превключваш скорости,обикновенно на ниски предавки.
  • 0
.

#9 cooler

cooler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 69 Мнения:

Публикувано 18 декември 2006 - 01:55

Като го водих за смяна на съединител майстора ги прегледа каретата и каза че са ОК. При играене с газта също нема грижи.Прави го само при смяна на скорости (1-2) с повече газ. Тампона на скоростите е на 15 дни, а преди година смених гуменото каре на кардана. Загатка е това за мен. Не е болка за умиране, малко ме дразни и като карам меко и внимателно не се усеща.Опитвам се да си представя как е окачена системата скорости- диференциал. Може би ти ще ме ориентираш. Няма ли около диференциала някой тампон дето се разкапва с времето? :blink:
  • 0

#10 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 18 декември 2006 - 07:10

Това е въпрос за професионалисти,аз само ги карам тия коли. :D :o ;)

Имаш две гумени карета на кардана ако не се лъжа,залегни под нея и виж дали тази гад мърда.

Е те тва изглежда W124,но не е комби.Това с комбито ще ми скъса нервите от ровене,но ако ми попадне ще ти го пусна.

Снимка 1

Снимка 2

Снимка 3

Снимка 4
Е го на разглобен.

Снимка 5

Има и някакви пластмасови втулки на превключването на скоростите,но не им намирам снимки.Те също се сменят,но е добре да си го свалил,лесно било,но това да го потвърди някои коиtо го е правил.



Публикувано изображение

Снимка 6

Виж също как са ти тампоните на мотора,да не стане да лягаш под нея,а тампоните да са заминали и от там да идва звука.
От тия купуваж само оригинални,че ментетата се скапат за около 3 месеца колкото и странно да звучи.

Имаш и един централен лагер на кардана,провери го и него както и болтовете на кардана.

Снимка 7
Публикувано изображение



Колата вибрира ли ти при определена скорост?

Е СЕГА ВЕЧЕ ШЕ МЕ БИЯТ,НЯМА КАК ДА СИ ИГРАЯ С ТИЯ СНИМКИ,АКО CА МНОГО ГОЛЕМИ ГИ МАХАМ ВЕДНАГА.

Този пост е редактиран от ALEXONE™: 18 декември 2006 - 10:11

  • 0
.

#11 tebron

tebron

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:

Публикувано 18 декември 2006 - 09:37

cooler и аз го имам същият проблем на 190-ката и немога да разбера от какво е лятото сменях съединител но проблема си стои,ходих и в сервиз и там нищо не направиха
  • 0

#12 cooler

cooler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 69 Мнения:

Публикувано 18 декември 2006 - 09:55

BenzBoss, не съм предполагал че ще получа толкова подробен отговор. Благодаря ти много. Нещата ми се изясняват. Така или иначе това са стари коли и не може да се очаква да са супер. Тези дни ще ходя пак при тия майстори по друг повод и ще огледам всичко от долу. Тампоните на мотора със сигурност са здрави. Проблема е някъде там отзад и отдолу. Тези снимки са ми от голяма полза. Ако са големи админите да ги трият. Аз видях как стоят нещата отдолу. Още веднъж благодарско. :welldone:
  • 0

#13 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 18 декември 2006 - 19:38

Като ми е скучно и чудеса правя. :D :yahoo: :FlagMB:

Знам,че са стари коли,аз и по-стара карам,но важното е да си сигурен,че ще стигнеш за където си тръгнал.Това докато го намеря попаднах на какви ли не случаи,включително и на откачени кардани при 120 км,болта които виждаш един го намира пред гаража си,снима го и пита тва от къде е.Мога да ти пусна и скъсани меки връзки,но казваш,че са сменени или поне едната,прегледай другата ако ти попадне.Късмет с колата и пиши какво е било,че и други се :help:
  • 0
.

#14 cooler

cooler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 69 Мнения:

Публикувано 18 декември 2006 - 20:41

Естествено че ще докладвам. Утре ще ходя до сервиза пък да видим дали може да бъде установено нещо. ;)
  • 0

#15 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 19 декември 2006 - 10:21

Естествено че ще докладвам. Утре ще ходя до сервиза пък да видим дали може да бъде установено нещо. ;)

Ела да те кача на Гранадата да видиш какво е- ....то Фънки ще ти каже- кардана чатка..... ама въри.. :D
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни