Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Ел стъкла W210


  • Please log in to reply
14 мнения по тази тема

#1 madsnake

madsnake

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1996 E200 W210
    1991 Renault 19

Публикувано 08 декември 2011 - 09:28

От известно време насам имам неприятен проблем с всички ел стъкла. Ще опиша едно по едно.

Предно ляво: Затваря се до горе, но леко се накланя напред и когато вече е в горно положение се налага с ръка да се дръпне назад прозореца за да се дозатвори. В противен случай остава леко отворено в задния край (около 3мм).
Предно дясно: Затваря се до средата и спира. Трябва пасажера да помогне на стъклото да се вдигне докато натиска бутона за затваряне. Когато преодолее 3-4 см след средата се затваря без проблем до горе.
Задно дясно: Отваря се и затваря с много леко движение без натоварване на машинката. Проблемът е, че се отваря така, че остават около 10 см неотворен прозорец.
Задно ляво: Това съм го подпрял с летва, защото се оплете жилото и стана ужас отзад.

Това са проблемите на стъклата. Всички машинки си работят. Отварях корите отпред на вратите и гледах, че са накривявани ламарини, сменени са нитовете с разни болтове и всичко изглежда като поправено в час по труд и техника за 3ти клас. За съжаление попаднах на автомобил поддържан от много сакати майстори, но това е друга тема. За момента питането ми е какво да ги правя тези неща и как да мина с минимално количество инвестиция разбира се.

Благодаря.
  • 0

#2 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 декември 2011 - 10:33

какво да ги правя тези неща и как да мина с минимално количество инвестиция разбира се.

Благодаря.



Сваляне на корите, центровка и оглед на водачите, почистване от прахоляци и нанасяне на животворна смазка. Задният с оплетеното жило ще говори сам по себе си и само ти си човека който ще прецени дали ще стане лесно или ще трябват някой дребни нови части.

Ако не те затруднява като отвориш кората,снимай,публикувай и питай. ;)


  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#3 dpower

dpower

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 133 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210-1996 Е300D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 декември 2011 - 18:57

За момента питането ми е какво да ги правя тези неща и как да мина с минимално количество инвестиция разбира се.

Благодаря.

Разбира се, най-добре не ги ползвай докато не ги поправиш, а има и вариант да ти ги поправят, защото си писъл, че си свалял вече корите и си ги затворил без да преправиш нищо. Ще спомена, че се продават ремонтни комплекти за стъклоповдигачи, но прецени дали те устройва, защото си е голяма занимавка. Има и майстори на жила, зависи от къде си де? Успех! :thumbup

Този пост е редактиран от dpower: 08 декември 2011 - 19:09

  • 0
Публикувано изображение

#4 madsnake

madsnake

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1996 E200 W210
    1991 Renault 19

Публикувано 08 декември 2011 - 19:09

Зимата рядко пипам стъкла. Какво представляват тези ремонтни комплекти и какво включват? При положение, че искат по 70лв. за тотален ремонт, значи тези комплекти трябва да са доста по-ниски като цена, което ме устройва идеално. Мисля да сваля отново корите уикенда, защото така или иначе се счупиха 2-3 щипки направо и тях да сменя.
  • 0

#5 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 декември 2011 - 19:31

Ще ги свалиш още два-три пъти, ще изпочупиш всички щипки, ще изкривиш корите, ще почнат да скърцат и да хлопат, ще си изгубиш сума ти време и нерви, а стъклата все още няма да работят.
Ако имаш 1кг. брашно, дай го на майстора да ти омеси хляб ;)

Ако си от София отиваш в Княжево, сервиза се казва "Микрон-Доцев" използвал съм услугите им и смея да твърдя, че си разбират от работата. Има координати и телефони на сервиза в интернет.
Единствената забележка е към обслужването- последния път единия майстор се държа като пълен селяк, не знае горкият, че така се гонят клиентите :thumbdown :thumbdown , ама това е друга тема. Въпреки това другият си свърши работата по колата ми перфектно.
Взимат по 60лв на стъкло, правили са ми и двете стъкла, и двете си работят безотказно все още. Дават и гаранция даже.
Дали ще е този, дали ще е друг сервиз, съветвам те да ползваш услугите на специалист, работата е "тънка" пипкава и има много неща които можеш да объркаш, ако не знаеш.
  • 0

#6 madsnake

madsnake

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1996 E200 W210
    1991 Renault 19

Публикувано 09 декември 2011 - 08:34

Аз четох за хората в Княжево, но останах с впечатление, че се занимават само със задните стъкла (тези с жилата).
  • 0

#7 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 декември 2011 - 18:49

Аз четох за хората в Княжево, но останах с впечатление, че се занимават само със задните стъкла (тези с жилата).

Не че им правя реклама, както споменах държанието на единия беше под всякаква критика :thumbdown :thumbdown :thumbdown
но хората от Княжево се занимават (и оправят) с всички прозорци, задни, предни, с жило, с зъбен механизъм и т.н. ако не се лъжа и с люкове(шибедах) също се занимават, както и с жилата на седалките(при двувратите модели)
Отиди, но първо по-добре си запази час по телефона, според мен ще ти оправят колата.
  • 0

#8 madsnake

madsnake

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1996 E200 W210
    1991 Renault 19

Публикувано 14 декември 2011 - 13:12

Ходих при момчетата в Княжево. Заден десен прозорец вече е супер. Излезе ми 80 лв. с 2 години гаранция. Питах за предните стъкла и момчето каза, че механизмите са ми наред, но имам проблем с уплътненията, които водят стъклото. Някаква идея дали се продават като резервна част и дали е лесна смяната им?
  • 0

#9 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 декември 2011 - 17:30

Eвала, дано така да се чуват повече хубави отзиви от сервизи и да има хора, които си разбират от работата и я вършат с желание. :offtopic
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#10 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 декември 2011 - 23:16

Казах ти че ще свършат работа. :coolgrin
  • 0

#11 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 12 юли 2013 - 13:13

Днес им ползвах услугите, доволен съм!

 

Проблемът ми беше с предно дясно стъкло: сваля се без проблем, но не винаги се вдигаше.

Причината: фабричната грес в комбина с вода и мръсотията е станала на ........ Наложи се ново гресиране, почистване и реглаж за 10лв, същото и на предно ляво стъкло за 10лв.

Сега са като нови, и то за скромните 20лв. Сега, някой ще каже: ами че то лесно бе?! Лесно, ама за леваци като мен това са 20лв добре похарчени пари :yeah


  • 0

#12 madsnake

madsnake

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1996 E200 W210
    1991 Renault 19

Публикувано 16 юли 2013 - 12:54

На заплата и аз мисля отново да отида за шофьорското стъкло, че вече е страшно положението там :)


  • 0

#13 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 18 юли 2013 - 21:11

Звънни им предварително за да си запазиш час че е пълно с коли.


  • 0

#14 grafgin

grafgin

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 94 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Българска история, футбол, дизелови mb, MILF...:)
  • Автомобил:
    mb sprinter 208 2.3D 1995
    W210 290TD 1997 продаден
    w201 190D 1988 2.продаден
    w201 190D 1989 2.5 продаден
    W163 270 CDI 2002
    w211 300 bluetec 2008
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2013 - 12:09

За същите болежки в Пловдив? В смисъл само заден десен не ми работи, брат ми го подпря, но след едно ходене до София по АМ Тракия попдпиралката се предаде и сега се отваря пряко моята воля...


  • 0
Публикувано изображение

#15 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 12 декември 2013 - 12:23

За същите болежки в Пловдив? В смисъл само заден десен не ми работи, брат ми го подпря, но след едно ходене до София по АМ Тракия попдпиралката се предаде и сега се отваря пряко моята воля...

 

Тук


  • 0

The Best or Nothing





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни