Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

124 комби за семейна кола


  • Please log in to reply
26 мнения по тази тема

#1 Xerxes

Xerxes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201/M102- за съжаление вече продаден;
    S124/M111- изобщо не го жаля, но го обгрижвам добре!

Публикувано 17 ноември 2011 - 22:07

Здравейте, колеги!

Въпросът ми е- какво ви е мнението за 124ка с 3.0 дизел мотор (по възможност 136 к.с. без турбо) и 4матик? Става ли за семейна кола; за каране през зимата; какво е нивото на сигурността (здравина, airbags и т.н.)? Като разход как е и какви са честите проблеми при този модел? Заслужава ли си като цяло и дали не е по-добър избор същата кола, само че без автоматик/4матик? Ще се радвам на компетентни мнения.
  • 0

#2 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 17 ноември 2011 - 22:41

Колега , добре дошъл.
Много добър избор , 300д е великолепен мотор.
Много здрав , но малко повечко си харчи.
Здраво окачване , стига да се поддържа.
Върви на добър разход около 7-8/100.
Градско 10-10,5/100.
Извънградско , може да ти падне и на 5.5/6/100.
Потърси , има много ама много теми за 124-ките.
Ще останеш доволен , просто ни спести писаното и да го преповтаряме пак.
Лека вечер :)
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#3 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 17 ноември 2011 - 22:47

Здравейте, колеги!

Въпросът ми е- какво ви е мнението за 124ка с 3.0 дизел мотор (по възможност 136 к.с. без турбо) и 4матик? Става ли за семейна кола; за каране през зимата; какво е нивото на сигурността (здравина, airbags и т.н.)? Като разход как е и какви са честите проблеми при този модел? Заслужава ли си като цяло и дали не е по-добър избор същата кола, само че без автоматик/4матик? Ще се радвам на компетентни мнения.

Голема грешка относно турбото. Автоматика е задължителен. Ако търсиш икономия на гориво, изобщо не гледай към 3 литров мотор.
Стиг колата е в добро състояние нема да имаш проблеми, а само поддръжка. За 4-матика нищо не мога да кажа, не я познавам и нямам опит с тая система, но съм чувал, че е голема благинка през зимата. Лично аз съм имал и съм карал коли със задно през зимата, имал съм и съм карал и с предно, извода е, че ако гумите са ти читави и те слуша главата, нямаш ядове, без значениепредно или задно. Задното позволява да накараш жена ти да пищи, а ти да се хилиш... безценно!
От гледна точка на семейност, автомобилната индустрия не познава по-семейна кола от 124 комби. Кучета по инстинкт познават звука от отваряне на 5-тата врата и знаят как точно да скочат направо в легнало положение в багажника, без да го накалят.
124 комби е легенда, без аналог, всяко семейство, което е имало такава кола, я сменя, само и еднствено след като децата са изпълзели от семейното гнездо, а таткото започва да усеща положителната им липса и веднага намира изгоден бартер за 124 Е500.

П.С.
Колкото и шеговито да звучи, аз вярвам в това което съм написал и ти препоръчвам да премисиш за турбото и автоматика, в противен случай, скоро ще разбереш, че съм бил прав и ще търсиш нова 124-ка комби.
  • 3
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#4 nikolai4eto

nikolai4eto

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 726 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W202 C 200 CDI 2000г T VITO 110 CDI 2000г CLC 203 220 CDI 2002г 143Hp

Публикувано 17 ноември 2011 - 23:35

За всичко друго съм абсолютно съгласен с теб,само за автоматика и донякъде за турбото не сме на едно мнение.Просто изобщо не съм фен на автоматите,пък и 4х4 си губи чара и възможностите ако е автомат.Пък и разходите на автомата са доста сериозни относно поддръжка и увеличения разход на гориво и пази боже да се скапе някой виско пакет,платка,корк,соленоиден клапан,пружинка и да започне да не превключва или да рита и т.н.Виж по-новичките автомати след 2006-2007 са друга работа.
  • 0

#5 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 18 ноември 2011 - 01:13

За всичко друго съм абсолютно съгласен с теб,само за автоматика и донякъде за турбото не сме на едно мнение.Просто изобщо не съм фен на автоматите,пък и 4х4 си губи чара и възможностите ако е автомат.Пък и разходите на автомата са доста сериозни относно поддръжка и увеличения разход на гориво и пази боже да се скапе някой виско пакет,платка,корк,соленоиден клапан,пружинка и да започне да не превключва или да рита и т.н.Виж по-новичките автомати след 2006-2007 са друга работа.

За автоматика, няма да споря, аз съм фанатик на тема автомат. Повече кола с ръчка не купувам. Жената и тя такак вика, нема значение колко струва ремонта, важно е да с два педала и да върви...
Турбото специално при 300 дизел е една много деликатна тема, зависи от бюджета и къде искаш да е усмивката, на твоята физиономия или на жена ти. Никой не ти пречи да караш кротко 300 турбо-дизел, ама чист дизел няма как да го подкараш, като турбо-дизела.
От семейна гледна точка: 300Д ръчка е най-ефективния избор, но тате трябва да ходи наработа в задръстването - автомат - безценно, мама да ни вози из града - АВТОМАТ - БЕЗЦННО ниой не повръща, трябва да е икономична - дизел(газа също е алтернатива, ама си трябва обем), трябва да можем да изпреварим бързо и лесно камиона на път за морето или ски пистата- турбо - безценно.

4-Матик не е в обхвата на обсъждането.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#6 Dydo

Dydo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 781 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 202 - продаден!

Публикувано 18 ноември 2011 - 10:06

Здравейте, колеги!
Въпросът ми е- какво ви е мнението за 124ка с 3.0 дизел мотор (по възможност 136 к.с. без турбо) и 4матик? Става ли за семейна кола; за каране през зимата; какво е нивото на сигурността ======


С оглед на критериите, които си изброил, е все едно да попиташ:

"Абе имам футболен отбор и искам да взема Лионел Меси, та да ви питам-става ли за център нападател, не става ли :coolgrin "


:allhail W 124 300Д
  • 0
От Витоша по-високо нема, от Искаро по-дълбоко нема и от Мерцедес по-убаво нема...............древна шопска мъдрост!

#7 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 ноември 2011 - 10:17







  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#8 Xerxes

Xerxes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201/M102- за съжаление вече продаден;
    S124/M111- изобщо не го жаля, но го обгрижвам добре!

Публикувано 18 ноември 2011 - 13:10

Не случайно питам за 4матик, защото имаме къща в планината, където ходим често през зимата. Иначе аз нямам проблеми да си карам и сегашната кола- 190Е/2.0 и съм я качвал къде ли не включително до лифта на Паничище през Януари, но идеята на семейната кола е не само аз да мога да я кача дотам. Кучетата също са налице, между другото, така че 190ката скоро ще ми става тясна.
  • 0

#9 Pe6o666

Pe6o666

    極真会館

  • Потребители на форума
  • 2222 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Apple & Mercedes
  • Автомобил:
    ML 270 CDI '02
    ML 320 CDI 4matic '05
    S 500L 4matic '06
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 ноември 2011 - 13:14

4 matic-а е уникално нещо!
S класата ми е такава и миналата зима ми достави невероятно удоволствие, като се наложи джипа да влезне в бокса за два дни.
Принципно не я карам зимно време и не бях в час какви са и възможностите.
Нооо, супер адекватно поведение, никакви грижи на лед и сняг!
Хич не се замисляй.
  • 0

#10 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 ноември 2011 - 19:39

Моето лично мнение е, че дизел без турбо е като айрян без мляко !

За автомата може и да го преживея.....но откакто съм на автомат неискам и да слушам за ръчка.
  • 1
Публикувано изображение

By Batev

#11 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 18 ноември 2011 - 20:14

Гангстере , 300д мотор , не се умаря , има ситуации в който набира повече и от ес-класата ми.
Е не може да ги сравняваме , но си дърпа добре купето.
Да турбото братле е такава благинка , но и без турбо пак ще се вози.
Все пак ще вози жената децата , кучето , 90-100 км като поддържа и да си свирка :)
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#12 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 ноември 2011 - 20:20

Трифка съгласен съм с теб броо :)

Но аз ги виждам нещата през моите очи така.....друго е вече че човека си иска семейна кола :)

Ама и като се замисля аз дори и семейна кола да си купувам пак ще е с турбо или компресор :)

Разбирам го като въпрос на вкус :)

Аз знам, че като влезе е обороти и чистия дизел си опина.......ама докато влезе му е малко трудничко :)
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#13 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 18 ноември 2011 - 20:48

Да братле , изказвам мнение , имал съм и с турбо и без турбо , имал съм и 190-ка като на колега и споделям мнението .
Турбото е благинка както казах.
Ей Гангстерче :yahoo :heart :gayfight
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#14 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 19 ноември 2011 - 02:51

Хора,комбито зимата върви невероятно и без 4х4.Карах го една зима,впечатлен съм,пък за возията да не говорим,просто перфе от всякъде.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#15 ROSWEN

ROSWEN

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Оряхово / София
  • Автомобил:
    Mercedes S202 C 220 CDI / 2000г.

Публикувано 23 ноември 2011 - 20:47


Ако вляза с мойта цедка в такива преспи, гаранция ще си остана там, а тоя 4матик върви като снегорин... :hailandkill
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни