Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с парното...Не грее?!?!?!w124 122к.с. 2.0


  • Please log in to reply
24 мнения по тази тема

#1 poroka

poroka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W221

Публикувано 22 октомври 2011 - 17:39

Колеги, имам следният проблем: Колата загрява нормално, качва до 87 C ,но не топли както трябва.Когато подам газ започва да духа по-топло,но когато съм в ниски обороти или на място, парното духа съвсем леко топло.Онзи ден разглобих винтила пред акмулатора ,почистих го ,но това не промени нещата.Някой евентуално ако има идея от какво може да е да сподели моля.Ще ви бъда много благодарен :)
Поздрави
  • 0
 
Продажба , монтаж, профилактика, ремонт и сервиз за климатици и автоклиматици в София.
ПРОМОЦИЯ ! Зареждане на автоклиматици - от 49 лева.
 Сайт за информация и актуални цени свързани с КЛИМАТИЦИ
 Телефон за връзка : 0887 887 007 ; 0884 884 004</p>
 

#2 anarchymisc

anarchymisc

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 163 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен/София
  • Автомобил:
    W124 250DTurbo '92
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 октомври 2011 - 10:55

Колеги, имам следният проблем: Колата загрява нормално, качва до 87 C ,но не топли както трябва.Когато подам газ започва да духа по-топло,но когато съм в ниски обороти или на място, парното духа съвсем леко топло.Онзи ден разглобих винтила пред акмулатора ,почистих го ,но това не промени нещата.Някой евентуално ако има идея от какво може да е да сподели моля.Ще ви бъда много благодарен :)
Поздрави

Здравей, ако става въпрос за 124 с климатик, имаш някъде ел. помпа за циркулация на охладителната течност към радиатора на парното, провери нея. Колегите да кажат дали без климатик има такава. Местоположението е различно при различните мотори, при мен е под казанчето на течността за чистачки.
  • 0

#3 harkata

harkata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Ремонт на автомобили!
  • Автомобил:
    MB W211 E320 CDI 2004г. 204PS
    VW Golf IV 1.9 TDI 2002г. 131PS

Публикувано 23 октомври 2011 - 11:35

Има вероятност да има запушване на радиаторчето на парното...особенно,ако е карана с вода!
  • 0

#4 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 23 октомври 2011 - 13:10

помпата за циркулация намора се на десния
калник на мъркуча който излиза след вентила
емаш ли газова и къде е вързана
и накрая може и радиаторчето да е подпушено
  • 0

#5 poroka

poroka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W221

Публикувано 23 октомври 2011 - 19:08

помпата за циркулация намора се на десния
калник на мъркуча който излиза след вентила
емаш ли газова и къде е вързана
и накрая може и радиаторчето да е подпушено



Колата има газ,изпарителя е до колекторите ,маркучите минават зад мотора и влизат в плочката ...предполагам,че не е от радиаторчето ,защото ,когато вдигне над 87 C ,започва да духа и по-силно...къде е тази помпичка по-точно? Ако някой има снимков материал,ако може да постне една снимка да видя как изглежда.
Поздрави
  • 0
 
Продажба , монтаж, профилактика, ремонт и сервиз за климатици и автоклиматици в София.
ПРОМОЦИЯ ! Зареждане на автоклиматици - от 49 лева.
 Сайт за информация и актуални цени свързани с КЛИМАТИЦИ
 Телефон за връзка : 0887 887 007 ; 0884 884 004</p>
 

#6 harkata

harkata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Ремонт на автомобили!
  • Автомобил:
    MB W211 E320 CDI 2004г. 204PS
    VW Golf IV 1.9 TDI 2002г. 131PS

Публикувано 23 октомври 2011 - 20:22

Колега,ако при първоначално пускане на вентилатора започва да духа топло и постепенно изтива значи е от запушено радиаторче на парното!
  • 0

#7 yulian

yulian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 91 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 2.3 1992г.
    W124 3.0 TD 4 matic 1988г.
    W211 220CDI 2002Г.

Публикувано 25 октомври 2011 - 18:44

Въпросната помпичка се намира малко под и вляво от изпускателната генерация, и е свързана с изходящия маркуч след вентилите и отоплението на казанчето за чистачките. Поне така е при мен W124-230TE. Аз я махнах защото протече. Виж дали ти е обезвъздушена добре системата понеже заради газовата като има малко въздух то първо в парното се събира. Аз ги брах същите ядове поради теч от радиатора, като задухаше парното зле значи е за допълване.
  • 0
Публикувано изображение

#8 poroka

poroka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W221

Публикувано 25 октомври 2011 - 18:45

Въпросната помпичка се намира малко под и вляво от изпускателната генерация, и е свързана с изходящия маркуч след вентилите и отоплението на казанчето за чистачките. Поне така е при мен W124-230TE. Аз я махнах защото протече. Виж дали ти е обезвъздушена добре системата понеже заради газовата като има малко въздух то първо в парното се събира. Аз ги брах същите ядове поради теч от радиатора, като задухаше парното зле значи е за допълване.



Колега, мерси...аз днес я видях тая помпа ...ще я проверя тези дни,дано не е запушено радиаторчето ,че ще се вкарам в страшен филм...
  • 0
 
Продажба , монтаж, профилактика, ремонт и сервиз за климатици и автоклиматици в София.
ПРОМОЦИЯ ! Зареждане на автоклиматици - от 49 лева.
 Сайт за информация и актуални цени свързани с КЛИМАТИЦИ
 Телефон за връзка : 0887 887 007 ; 0884 884 004</p>
 

#9 ivanhow

ivanhow

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 864 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W203 220CDI 143hp ex
    Mercedes W211 E500 306 hp

Публикувано 25 октомври 2011 - 22:10

Колега здрасти. Братовчед ми има 190 със същият двигател и същият проблем. Първо си помислих за радиатора и го свалихме. Оказа се че не е от него. Изолирахме маркучите на газовата и пак никакъв резултат. Накрая смени термостата и всичко се оправи. Преди смяната и неговата си загряваше нормално. Виж провери го ако искаш.
  • 0

#10 poroka

poroka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W221

Публикувано 27 октомври 2011 - 14:25

Ще пробвам колега. Мерси за мнението
  • 0
 
Продажба , монтаж, профилактика, ремонт и сервиз за климатици и автоклиматици в София.
ПРОМОЦИЯ ! Зареждане на автоклиматици - от 49 лева.
 Сайт за информация и актуални цени свързани с КЛИМАТИЦИ
 Телефон за връзка : 0887 887 007 ; 0884 884 004</p>
 

#11 poroka

poroka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W221

Публикувано 02 ноември 2011 - 11:20

Проблема се оказва ,че не е от термостата ,а най-вероятно е запушено радиаторчето...някой да има идея как да го отпуша без да го свалям?
  • 0
 
Продажба , монтаж, профилактика, ремонт и сервиз за климатици и автоклиматици в София.
ПРОМОЦИЯ ! Зареждане на автоклиматици - от 49 лева.
 Сайт за информация и актуални цени свързани с КЛИМАТИЦИ
 Телефон за връзка : 0887 887 007 ; 0884 884 004</p>
 

#12 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 02 ноември 2011 - 19:36

Откачаш маркучите и пълниш с оцет
Оставяш една вечер, после включваш маркуча към чешмата, другия край към страната на дуо вентилите, пускаш да тече.
Може да го направиш два пъти, но имай в предвид, че ако е текло радиаторчето и някой е сипвал прахче, то може пак да текне.
  • 0

#13 poroka

poroka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W221

Публикувано 07 ноември 2011 - 19:40

Откачаш маркучите и пълниш с оцет
Оставяш една вечер, после включваш маркуча към чешмата, другия край към страната на дуо вентилите, пускаш да тече.
Може да го направиш два пъти, но имай в предвид, че ако е текло радиаторчето и някой е сипвал прахче, то може пак да текне.



Колеги,проверих радиаторчето ,не е запушено,разглобих всички маркучи...като застанеш срещу колата маркуча ,който влиза от дясно подава вода само когато на колата се подава газ.Помпичката ,която се намира отдолу под казанчето вляво би трябвало да засмуква водата ,или бъркам? Незнам как да проверя работи ли.Моля ако някой знае да каже. Когато колата работи на 700-800 оборота без да й се дава газ духа с около 40 градуса,когато й подам на 2500 оборота започва да духа с над 50-55 и неможеш да си държиш ръката на духалката.Възможно ли е да е прецакана водната помпа? Или ако не ,от какво може да не духа както трябва...Мислите ли ,че ако сменя термостата с друг ,който да отваря на по-висока температура примерно 92 градуса ще започне да духа както трябва?

Този пост е редактиран от poroka: 07 ноември 2011 - 19:40

  • 0
 
Продажба , монтаж, профилактика, ремонт и сервиз за климатици и автоклиматици в София.
ПРОМОЦИЯ ! Зареждане на автоклиматици - от 49 лева.
 Сайт за информация и актуални цени свързани с КЛИМАТИЦИ
 Телефон за връзка : 0887 887 007 ; 0884 884 004</p>
 

#14 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 07 ноември 2011 - 21:18

Да не би да ти е прецакана гарнитурата на главата.На загряр мотор,можеш ли да отвориш,капачката на разшетителния съд.Важно е да се знае и дали е еднакво топло от двете страни на радиаторчето,когато е на празен ход.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#15 poroka

poroka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 95 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W221

Публикувано 07 ноември 2011 - 22:35

Да не би да ти е прецакана гарнитурата на главата.На загряр мотор,можеш ли да отвориш,капачката на разшетителния съд.Важно е да се знае и дали е еднакво топло от двете страни на радиаторчето,когато е на празен ход.


Незнам ...мисля,че не е защото не ми смесва масло с вода...като е загряла отварям ,но избива вода.
  • 0
 
Продажба , монтаж, профилактика, ремонт и сервиз за климатици и автоклиматици в София.
ПРОМОЦИЯ ! Зареждане на автоклиматици - от 49 лева.
 Сайт за информация и актуални цени свързани с КЛИМАТИЦИ
 Телефон за връзка : 0887 887 007 ; 0884 884 004</p>
 




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни