Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Записах си час за безплатен преглед в Балкан старW202


  • Please log in to reply
47 мнения по тази тема

#1 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2011 - 16:52

Колеги записах си час за безплатен технически преглед в БС.Попринцип пише че прегледа е за цедки тип 203, но аз нали съм си любопитен и звъннах в БС да разбера дали случайно и на моята 202-ка няма да и направят преглед и служителката там ми отговори че попринцип неправели но ще направят изключение и ми записа час за 11.10.2011 (Вторник).
Имали други колеги които ще се възползват от тази услуга? И ме е страх примерно ако открият някакъв проблем по колата да не би да ме задължат да си оправям колата при тях с техни части.
Някой ако е запознат ще съм му благодарен ако ме усведоми.
  • 0
Публикувано изображение

#2 nnikolow_n

nnikolow_n

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 82 Мнения:

Публикувано 30 септември 2011 - 17:55

Нищо не те задължават. Лятото раздаваха даже и рекламни материали, освен, че ти преглеждат колата :) - абе както трябва да бъде ! Не, че като си я сервизирах после при тях останаха недоволни :) .
  • 0

#3 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2011 - 19:45

Нямаш никакви проблеми. Ако това ти е от промоцията за сервизна седмица - дори ще ти изготвят оферта за отстъпки за части и труд.
На предишната сервизна седмица прекарахме на преглед на една 190-ка 1991 г. и нищо не казаха.

Но само между другото - отстъпката за членове е по-голяма от отстъпката в сервизната седмица ;)
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#4 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2011 - 22:17

А освен преглед на ходовата част какво друго преглеждат.Примерно двигател, скорости, деферинцял......
Най-вече ме интересува дали ще ми проверят нивата на маслата в скорости и диф.
  • 0
Публикувано изображение

#5 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2011 - 22:19

Нямаш никакви проблеми. Ако това ти е от промоцията за сервизна седмица - дори ще ти изготвят оферта за отстъпки за части и труд.
На предишната сервизна седмица прекарахме на преглед на една 190-ка 1991 г. и нищо не казаха.

Но само между другото - отстъпката за членове е по-голяма от отстъпката в сервизната седмица ;)

Да от промоцията сервизна седмица.За да стана член какво трябва да направя и дали имам това право де?
  • 0
Публикувано изображение

#6 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2011 - 22:25

Няма да ти проверят нивата на скоростите и дифа.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#7 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2011 - 23:17

В Балкан Стар си правят винаги добра диагностика, винаги като съм си ремонтирал нещо при тях, после приемчика като ми връща колата идва с един лист и ми казва какво е забелязъл човека който е правил колата като проблеми и сме обсъждали какво препоръчват и в повечето случаи съм си я правил при тях и винаги съм доволен (Това всичко се отнася до БС Пловдив, за софийския нямам коментар), аз бих се възползвал от промоцията им за прегледа, защото си заслужава, но вече имам час за друг сервиз (overdrive) където откриха какво тропа и там ще ми я оправят. Иначе БС имат оферта и за смяна на масло и филтри на определени модели и цената изглежда добра.
  • 0

#8 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 октомври 2011 - 09:23

За да стана член какво трябва да направя и дали имам това право де?

Виж тук: http://bulgaria.merc...ship/226/de/001

За маслата - ще проверят за течове, скоростите и диференциала не "горят" маслото, така че то се губи предимно от течове.
Ако има теч, може и нивото да проверят... иначе ще проверят моторното масло, и повечето други течности в колата - спирачна, хидравлична, чистачки, охладителна и т.н. проверяват доста неща, не е само ходовата част. проверяват и маркучи, свръзки, болтове - всичко оглеждат. Просто отивай, хората са много отзивчиви, ако ги помолиш нещо конкретно да проверят, за което имаш някакви съмнения, не мисля, че ще ти откажат, освен ако не емного времеемко или трудно за проверяване без предварителна подготовка.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#9 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 октомври 2011 - 10:59

Благодаря колеги.
Попринцип ми се чува от предна лява страна леко почукване и затова реших да си запиша час.
  • 0
Публикувано изображение

#10 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 октомври 2011 - 13:10

Колеги днес бях в БС.Като за начало след като влязох в сервиза преди мен беше отишъл колега от форума с 203-ка.Слизам си аз от колата и нали ме приветстват с добре дошъл, добър ден и т.н., но едно момче ми казва "здрасти- как си, и аз съм от клуба" и аз съответно му казах "здрасти и че съм добре" но не успяхме да се запознаем, защото аз малко се успах и тръгнах към БС без да пия кафе и при срещата ми с колегата бях доста неориентиран (сънлив).Всичко това го казвам понеже той е първия колега с който се виждам пък дори не се запознах с него.Ще съм много доволен ако прочете поста и се включи в темата.
По-късно ще ви напиша какво откриха по-колата че сега нямам необходимото време!
Поздрави!
Радо.
  • 0
Публикувано изображение

#11 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 октомври 2011 - 13:26

Щом нямащ време да напишеш какво и е значи нещата са недобре... с 203-ки от клуба от София се сещам за 3-ма Радулов Иванхол и Кранк (да не съм изпуснал някой но на прима виста толкоз)
  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#12 ivanhow

ivanhow

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 864 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W203 220CDI 143hp ex
    Mercedes W211 E500 306 hp

Публикувано 11 октомври 2011 - 13:31

Здрасти колега. С мен се запозна. Иван се казвам. Приятно ми е.

Та по темата:

Отидох да проверя колата в Балканстар защото има някакво промо за стари модели. Много любезни и учтиви. Погледнаха ми колата и установиха че има един слаб теч на масло от смуквателните колектори и трябва да се сменят. Цена 850лв. Клаксона ми изгоря цена-224лв. Имам леко тръгнали втулки на предни носачи-72лв комплект втулки. Счупена ми е решетката на колоната на предна дясна врата-50лв. Два леко напукани спирачни маркуча отзад-100лв. комплект. РАзделител на картера-48лв. Не ми работи сензора на дясната предна седалка-286лв. Някакъв въздоховод-731лв. Напречна връзка (не знам за какво иде на дума)-2броя по 359.75лв. Щанга предна с шарнир 2 броя по 244лв. Труд 1500лв. Сумата е страшно голяма а реално колата има само дребни забележки. Половината неща не трябва да се сменяват. Колата си я знам в какво състояние е, но реших да пробвам как е в БС.

Та от там може само части да си взимам защото някой неща бяха на добри цени. А и ползвам отстъпка от 15 до 28%.

Иначе направиха ми диагностика и откриха повреди за който се чудех на какво се дължат. НЕ мога да си кривя душата че бяха много любезни и компетентни. Аз лично съм доволен от прегледа!!!
  • 1

#13 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 октомври 2011 - 13:39

Аз съм в Събота от 9'00
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#14 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 11 октомври 2011 - 15:00

И аз се записах - Понеделник 17ти от 8 и 30h :) Мацката каза "да по програмата е и е безплатно". Само да не ме прикоткат едни 70 лв. като отида после :kill_myself
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#15 Pe6o666

Pe6o666

    極真会館

  • Потребители на форума
  • 2222 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Apple & Mercedes
  • Автомобил:
    ML 270 CDI '02
    ML 320 CDI 4matic '05
    S 500L 4matic '06
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 октомври 2011 - 15:24

Съжелявам че изхвърлих листа на който пишеше необходимите части за ремонт на ML-а, с тотал 8900лв., без труд :kill_myself
Но пък имам други интересни фактури :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни