Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Омекнали предни и задни пружини на амортисьорите


  • Please log in to reply
52 мнения по тази тема

#16 Memaati

Memaati

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes 124

Публикувано 29 февруари 2012 - 10:34

Ами уж тези маисторчетата,аз само на едно място я карам дая барат,скоро скоро преди 2 месеца някаде пак ги карах дая гледат ходовата част да нямам нещо разбито и от там да идва ми казаха че всичко е наред ..... чудясе да зема да отида при други хора ли .... при условие че всичко ми е здраво,остава единствено пружините незнам и аз вече пак като цяло неми се дават пари за нещо което може да е здраво още повече че може да не е от него а иначе колата си е нестабилна и се поклаща от доста време 6 8 месеца аз само 6 месеца някаде сам сменил амортисьорите ... незнам и аз щеги сменя пак ако не се оправи щея карам на скраб .... :Д :Д :Д неможе мерцедес още повече купе да вози като каруца
  • 0

#17 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 29 февруари 2012 - 10:56

Колега,ти си се хванал за тия пружини и това е.Щом има стойка не са пружини.Отзад на задния мост има 4бр. тампони,на магарето,на самия мост смени ги и всичко ще се оправи.Казвам ти го от опит.Мойта така сееше и беше нестабилна отзад,смених тампоните и всичко се оправи.2бр. големи и 2бр. малки.
  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.

#18 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 29 февруари 2012 - 11:07

Не ми се връща да чета назад:
Колата кляка ли много ,че да не можеш да си навреш пръста вътре :?
Когато минеш през неравност ( вълнообразна) опира ли някъде колата :?
Ако минеш през легнал полицай (тези циментовите ) предните гуми опират ли някъде.
Огледай около гумата където е под калника и виж дали той е протрит.
Сменяни ли са някога пружините .
Как и къде караш колата .
По какъв начин караш колата.
Какво си сменял до сега в окачването .
Тампоните на носачите в какво състояние са :?
Пусни снимка на колата в натоварен вид и във стоков вид.
И ще ти кажа от какво е :)
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#19 Memaati

Memaati

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes 124

Публикувано 29 февруари 2012 - 14:37

ок !!! ще закарам колата да видят за това нещо което ми каза но пак казвам колата си има стоика не е клекнала и натварена не опира никаде леганли полицаи и така нататака нямам проблем ..... а като цена на тези тампони сас смяна можели дами кажеш ориентировачно щом си сменял да знам долпгоре - за какво става въпрос
  • 0

#20 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 29 февруари 2012 - 15:59

На мен ми излезе към 120лв. всичко,тампони и работа.
  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.

#21 Memaati

Memaati

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes 124

Публикувано 11 април 2012 - 16:05

да реално това излезе,днеска я закарах и монтьора забеляза луфта .... 2 маки и два 2 големи 15 маките и 32 лв големите ....... но нещо друго ме попари като погледна окачването отзаде излезе че трябва на прав поглед да разглоби половината кола задаги смени,кардани карета трябва да маха а у .... и ми заби сериозна цифра за труд 150 лв останах като маносан ... а ти за 120 лв си се оправил и незнам много сам озадачен имам и други неща за ремонт и утидох на сума 600 лв :D :D :D .... а реално пишлемето маисторчето не е сменял такива тампони до сега и незнам такали е при друк ли да отида ... апак сам си редовен при него само там си правя колата няма логика дамисе прави на луд и да са услушва да варти номера .... и ся си лежа ми е криво днеска щесам с оцетената карпа на главата :D
  • 0

#22 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 април 2012 - 17:42

Според мен твоето майсторче ти иска много пари. Изчакай Алипи да се включи, за да ти каже къде са сменяли неговите.
Късно видях, че не си от София но поне изчакай да ти кажат наистина ли трябва да се свалят толкова неща за смяната на едни подложки.

Този пост е редактиран от rado32: 11 април 2012 - 17:43

  • 0
Публикувано изображение

#23 Memaati

Memaati

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes 124

Публикувано 13 април 2012 - 21:18

Да .... не несам трагнал още даги сменям, ще се ратзропам и аз на още едно две места ще попитам да видим каква цифра ще ми кажът,всякакво инфо ми е полезно ........ Алипи за 120 лв всичко ..... аз щот сам баровец 150 само труд хахаха
  • 0

#24 Darin Stanchev

Darin Stanchev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шумен
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 април 2012 - 11:59

да реално това излезе,днеска я закарах и монтьора забеляза луфта .... 2 маки и два 2 големи 15 маките и 32 лв големите ....... но нещо друго ме попари като погледна окачването отзаде излезе че трябва на прав поглед да разглоби половината кола задаги смени,кардани карета трябва да маха а у .... и ми заби сериозна цифра за труд 150 лв останах като маносан ... а ти за 120 лв си се оправил и незнам много сам озадачен имам и други неща за ремонт и утидох на сума 600 лв :D :D :D .... а реално пишлемето маисторчето не е сменял такива тампони до сега и незнам такали е при друк ли да отида ... апак сам си редовен при него само там си правя колата няма логика дамисе прави на луд и да са услушва да варти номера .... и ся си лежа ми е криво днеска щесам с оцетената карпа на главата :D

Бате много те гърби твоя майстор за 600 лева ти пращам 4 броя амортисиори (предни-задни втора употр. здрави гаранция) ,4 броя пружини(предните и задните,рязани са тогава ще видиш стойката на колата) и подложките на пружините(чисто нови) ,а ако дадеш още 100 лева и фланци за задните джанти ти пращам 20мм. няма да си познаеш колата :yeah
  • 0

#25 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 16 май 2012 - 12:53

Става и с подлагане на транспортна лента без да разглобяваш нищо,изпитано.
  • 1

#26 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 16 май 2012 - 23:01

Ми кажи как де, освен да хвърлиме по шепа боб...
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#27 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 май 2012 - 08:38

Сгъва се пружината колкото да излезе от горната основа и се подлага между нея и купето.

Но си трябва инструмент!............за тебе имам. ;)
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#28 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 17 май 2012 - 16:24

Ако може и да го направиме ще ме зарадваш много, защото за сега не ми се дават по 132 лв. на пружина, а и до колкото знам за моя модел е с два вида окачване и тия в магазина ако ги сбъркат ще ми отворят двойно работа... По-нататък ще ги сменя...
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#29 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 май 2012 - 20:26

ще се разберем ;)
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#30 stili

stili

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 32 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник
  • Автомобил:
    W124 2.0i

Публикувано 24 юли 2012 - 22:03

колата е 2.0и 122кс във завой залягаше много и след легнал полицаи забиваше предницата сега няма,смених предните прожини от 2.5д.ето снимка от преди и сега дигна сас 6см. обмислям подмяна и от зад сас прожини от 3.0д но все осще незнам дали са по-дебели.

Прикачени файлове


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни