Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с шофьорската ел.седалкаНякои позиции на ключа не работят


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#16 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 април 2011 - 23:45

Ти пил ли си бре човек? :) Три мнения едно след друго.

Копчетата са много добре направени. За мен са адски износоустойчиви, и като човек, сблъсквал се с този гаден проблем при CLK и предполагам други с памети на седалките, съм убеден че последното място за търсене на проблема, са копчетата.

А щом изтраква релето, но седалката не мърда (както X-Light e написал, и както беше при мен), значи проблемът е в модула.
100% съм убеден, че му е затегнало някое моторче с времето, и просто при натискане на копчето, модула е дал фира.

Оправя се, просто е гадно.

Ба маа му, цял ден седят постнати 3 документа, дето ми изтекоха очите да ги търся в нета едно време, 0 downloads. :) Иначе сме технически форум :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#17 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 април 2011 - 23:55

Ти пил ли си бре човек? :) Три мнения едно след друго.


Три мнения......първото за показване на настроението,второто към един колега,третото към друг.Що да съм пил? :) В неделя употребявам само до обед и то ако не съм спирал от петък.Майтап! Рядко пия....не ми понася на другия ден.
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#18 X-Light

X-Light

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 152 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас/София
  • Автомобил:
    CLK W208 2.0 Kompressor 192 PS

Публикувано 18 април 2011 - 20:10

И така нека да споделя решението на проблема...
След 2 дни борене и 2 изподрани ръце се оказа нещо, което бях отхвърлил в самото начало - БУШОН!!!!!! Кой да се сети да провери бушоните в багажника... Поуката от цялата работа е, че се получи една добра тема за диагностициране на проблеми с ел. седалките, която ще се опитам да обобщя:

1. ВИНАГИ проверете всички бушони. Да и в багажника има бушони и те са точно за тези функции. Всяка седалка има по 3 бушона. При мен беше изгорял един и той отговаряше за местенето напред-назад и повдигане на задната и част нагоре-надолу. Понеже проверих всички бушони (без тези, защото бях забравил, че там има) и бях 100% сигурен, че не е от гръмнал бушон, преминах през останалите стъпки, за да се върна отново на тази.
2. Ако имате проблем с някое копче (при мен беше напред-назад и задната част на седалката нагоре-надолу) и имате модул с памет - като натиснете някоя запаметена позиция и седалката Ви се мести във всички позиции, само не и в тези с които имате проблеми, значи проблема Ви не е в копчетата. Също така може да се заслушате, че бутайки/натискайки въпросните копчета релетата в модула Ви под седалката ще цъкат, но няма да задвижват моторчетата и съответно седалката няма да се мести. Ако не цъкат - търсете проблема по копчетата.
3. Ако имате забило моторче - пробвайте да размените кабела, който подава ток на въпросното моторче и да го боднете в някоя друга позиция (на пример за движение на седалката нагоре-надолу). Така мърдайки въпросното копче (за нагоре-надолу) и седалката Ви се мести в посоката, в която преди е отказвала, то значи проблема не е в забило моторче. Ако отказва да се мести, а буксата в която сте боднали кабела си е движела седалката, значи извода е ясен - моторче.
4. Ако проблемът Ви е в модула - разменете модулите (шофьорския с пасажерския). Имайки в предвид, че комуникират по CAN шината като ги размените ще местите пасажерската седалка с копчетата на шофьорската и обратното. Ако не работят функциите на същия модул, то проблема е в него. Ако модула си работи, но проблема ви все още е в седалката, то проблема ви е в бушоните в багажника. :) Ако проблема не е и в тях, тогава се обадете на Алена да ви изготви 1 хороскоп или просто отидете на майстор, за да повтори стъпките по-горе.

Благодаря на всички за съветите, идеите и информацията. Сигурен съм, че тази тема ще е полезна всеки, който се сблъска с този проблем!
  • 0

Публикувано изображение
The best or nothing.


#19 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2011 - 20:12

Мислех че знаеш, че има бушони в багажника... но ако не си слагал музика, като нищо може да ги пропуснеш :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#20 aladin

aladin

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 179 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor 192ps Avantgarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 декември 2020 - 16:44

А ако седалката се движи, но не до крайно положение какъв може да проблема ?  Например при мен не иска да отиде плътно напред.


Този пост е редактиран от aladin: 07 декември 2020 - 16:44

  • 0

855712_2.png


#21 aladin

aladin

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 179 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor 192ps Avantgarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 декември 2020 - 16:32

А ако седалката се движи, но не до крайно положение какъв може да проблема ?  Например при мен не иска да отиде плътно напред.

 

Допълнение - след откачане и закачане на акумулатора седалката се движи нормално. Опасявам се обаче , че е временно.


Този пост е редактиран от aladin: 14 декември 2020 - 16:32

  • 0

855712_2.png





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни